Kaza yaptım, tavsiye bekliyorum.

brkprcn61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Dün akşam haramidere tem e-5 bağlantı yolunda gişe çıkışlarında yolun ve şeritlerin daraldığı kısımda bir tırın sürtmesi sonucu kaza yaptık. Benim dalgınlığım vardı ama aracı sola kırmamıştım. İkimizde yolumuzda gidiyorduk ama yol daraldığı için kaza oldu. Tırın sağ önü benim arka kapıdan aynaya kadar sürttü. Arka ve ön kapı boya olur ayna değişebilir emin değilim. Tır soforu ben serıdımdeydım falan dedi, ben de dalgındım acıkcası o nedenle hata bendeymıs gıbı dusundum. Ama sımdı dusununce ortada net bır serıt yok kı. yol daralıyor ve sonucta o bana vurdu. Onda da suc varmıs gıbı gelıyor bana? Neyse adamda hıc hasar yok. Tırın sırketıne gıttık. Anlayıslı ınsanlar. Dedimya hatayı ben kendımde dusundugum ıcın nasılsa sıgorta karsılamıycak dıye tutanak tutmadık. Belki cebimden yaptırırım diye dusundum. Yada en kotu evın onunde vurmuslar derım dıye dusundum. Resım cekmeyı de akıl edemedım kaza yerınde. Ama tutanak sorun olmaz ıcın rahat etmezse ıstedıgın zaman gel tutarız sorun olmaz dedı. Ne yapmam gerekıyor? Tutanak tutup benım polıce kısmına kasko sırketı mı mı yazayım? ekspert karsı tarafı suclu bulursa kaskom delınmıs olur mu? Yada ıkı tarafı da kusurlu bulursa ne olur? Kasko prımım cok artar mı? Ilk arabam ve 2 sene ustune ılk kez kaza yaptım. Son sene 950 tl ye yaptırmıstım kaskoyu. seneye prımım cok artar mı? Ya da kaskoyu hıc bulastırmadan kendım mı yaptırsam. O da bana garıp geliyor. Senelerce tonla para ode, kaza olunca da cebınden ver. E ne anladım bu ısten. Tavsıyenızı almak ısterım.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaza yaptım, tavsiye bekliyorum.

Çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Kötü bir deneyim ama her zaman tutanak tutmak lazım. Bu tür olaylarda kusur paylaşılacağı için kaskonuzun ödeyeceği tutar azalırdı ve seneye daha az prim öderdiniz bu şekilde ödeyeceğinizden. Yine de tutanak tutarlarsa tutturun derim.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yol 5 şeritte olsa asla kamyon ve tırların sağına yanaşmam sağından geçmem. yüksek araçlardaki sağ taraf kör noktadır.

brkprcn61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Kötü bir deneyim ama her zaman tutanak tutmak lazım. Bu tür olaylarda kusur paylaşılacağı için kaskonuzun ödeyeceği tutar azalırdı ve seneye daha az prim öderdiniz bu şekilde ödeyeceğinizden. Yine de tutanak tutarlarsa tutturun derim.
Dediğiniz gibi olduğunu bilseydim kesin tuttururdum. Kusur oranına göre hasarın paylaşıldığını bilmiyordum. Bu durumda hemen iletişime geçip tutanağı hazırlamak en iyisi. Ancak resim çekemedik. Resim kesin şart mı? Sonuçta herkesin cep telefonu olmak zorunda değil, yada fotograf ceken bır model olması zorunlu degıl. Bu konu hakkında bılgınız var mı?

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

brkprcn61 link' Alıntı:
Ya da kaskoyu hıc bulastırmadan kendım mı yaptırsam. O da bana garıp geliyor. Senelerce tonla para ode, kaza olunca da cebınden ver. E ne anladım bu ısten.

Öncelikle çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın. Hiç kazaya bulaşmadım o yüzden tutanak olayına tam vakıf değilim bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır. Ben alıntısını yapmış olduğum cümleye çok içerlendim, bu konuya hak vermemek elde değil. Bizi öyle hale getirdiler ki onca para döktüğümüz kaskomuzu kullanmamak için elimizden geleni yapıyoruz. Kullanırsak başımız dertten kurtulmuyor kullanmazsak neden kasko yaptırıyoruz. İlla ki ağır kaza yapınca mı kullanacağız biz bu kaskoları primleri neden bu kadar acımasız hale getirdiler.

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

GEÇMİŞ OLSUN.KASKONUZDAN YAPTIRIN SİGORTA KARŞILAMAZSA EĞER. KASKONUZ ARTSA BİLE NE KADAR ARTACAK 500 LİRA İKİ KAPIYI NE KADARA YAPTIRIRSINIZ EN AZ 1000 LİRA

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun, böyle bir durumda kesinlikle tutanak tutulması lazım ama işte o an insan kazanında etkisi ile bu tarz şeyleri atlayabiliyor, 100% karşı taraf bile suçlu olsa şu anki durunda tum masrafları sizin kaskonuz karşılayacak, uygulanan hasarsızlık indirimini kaybetmiş olacaksınız hemde hasarın maliyetine göre kasko firması daha sonraki sene fiyatlarda oynama yapıcaktır.

Buna benzer bi kaza benimde başıma gelmişti, otoparkta aracımın forklift ile kapısını delmişlerdi ve ne yazıkkı yapanı bulamadım, kasko primim %30 a yakın yükselmişti.

brkprcn61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Çok geçmiş olsun, böyle bir durumda kesinlikle tutanak tutulması lazım ama işte o an insan kazanında etkisi ile bu tarz şeyleri atlayabiliyor, 100% karşı taraf bile suçlu olsa şu anki durunda tum masrafları sizin kaskonuz karşılayacak, uygulanan hasarsızlık indirimini kaybetmiş olacaksınız hemde hasarın maliyetine göre kasko firması daha sonraki sene fiyatlarda oynama yapıcaktır.

Buna benzer bi kaza benimde başıma gelmişti, otoparkta aracımın forklift ile kapısını delmişlerdi ve ne yazıkkı yapanı bulamadım, kasko primim %30 a yakın yükselmişti.

Beyan ile mi kaskodan yararlanmıştınız? Bu şekilde olunca araç kazalı gözüküyor mu? Ben de eğer tutanak düzenleyemezsem beyan ile evin önünde vurmuşlar diyeceğim. Aslında dediğiniz gibi en güzeli tutanağı düzenlemek o an. Sonra ister devreye sok ister sokma. Zaten karşıda hiç hasar olmadığı için o bir yere başvurmaycak.Ama aklıma gelmedi işte.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınız kaskodan da sigortadan da yaptırırsa kazalı görünür.kendiniz yaptırırsanız görünmez.Aracın fotografları varsa paylaşırsanız size çıkabilecek masraf konusunda daha net bilgi verebiliriz.