Katsayı farkının kalkmasına Danıştay Freni!

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben sadece şunu merak ediyorum. Ben meslek lisesi elektonik bölümü 1993 mezunuyum. Lise 2. sınıftan itibaren fizik , kimya , biyoloji, matemetik, tarih, coğrafya , vs vs gibi derleri almadım.Bunu yerine elektronikle ilgili pek çok ders aldım. Ama o zamanki imam hatip liselerinde kendi meslek derslerinin yanı sıra bu dersleride alıyorlardı madem arımcılığa bu kadar karşılardı neden normal meslek lisesine giden arkadaşlarınında haklarını savunmuyorlardı?
Ayrıca eğitim sisteminde üniveriste sınavında dilden girmek diye bişey vardı emınım hala vardır anadolu lısesı yada kolej de hazırlık okuyan arkadaşlar yabancı dilden üniversite sınavına girip bölüm seçebiliyorlardı madem tevhid-i tedrisat kanunu vardı ki sanıyorum o kanun hala vardır o zaman neden mesela bende elektronık soruları cozup unıversıte sınavına gireblırdım
Meslek liselerin vasfı evet piyasaya meslek sahibi ara eleman yetiştirmektir dogru bölümümüde zevkle okudum ve iyide eğitim aldım bu başka bişey ama elektronık mezunu olan adamın en yuksek nereye ulasır atıyorum elekrtonık muhendıslıgıne ama bu şans çok çok zor en fazla ögretmen olabılıyosun )yanlıs anlasılasın ögretmenliği küçümsemiyorum asla ailem ögretmendir )pekı imam hatip denen okulun en yüksegi nedir ilahiyat fakültesi pekı imam hatipli arkadaş en yükseğini okuyabiliyoda ben neden okuyamıyorum?
Kimse kusura bakmasın bu fikir kişisel fikrimdir kimse de uymak zorunda degıldır ama imam hatip denen okulu ne hayatım boyunca sevdım ne de seveceğim sebebi bu zihniyetin benım gibi pek çok meslek liselinin hayallerini ve hayatını mahfetmiş olmasıdır kimse de kusura bakmasın.
Ayrıca meslek liselerinin kuruluş amacı mesleksel olarak sektörlere kalifiye eleman yetiştirmektir. Bu ülkede kactane motor, elektronık,elektrık, bilgisayar,mobilya,torna,tesviye okumus adama , kaçtane imam ve hatipe ihtiyaç vardır bu neden yıllık olarak çıkartılıp ona gore ogrencı sayısında oynama yapılmıyor?
Neden açılış amacının dışında kullanılıyor bu okullar?
Türkiye Cumhuriyetinin anayasasındakı tevhid-i tedrisat kanunu neden uygulanmıyor?
Bunu yapan kim olursa olsun bu ülkede yaşayan herkez anayasaya bağlı olmak zorunda değilmdir. ????

Son düzenleme:

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi gitmesi gereken yere gitmiş :D

cahillik budur işte senin gibi seviyesiz konuşarak terbiyesizlik yapmak... ben kimseyi kırmadan bişeyler yazıyorum sen yazdıklarına bak abartıyosun artık...

gencomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu baştan sona okudum erman abiyede sonuna kadar katılıyorum..

sonuçta insan ne olmak istiyorsa neye yönelmek istiyorsa o bölümü okuyup onunla ilgili işler yapmalıdır mühendis olmak isteyen normal bi lise teknisyen olmak isteyen meslek lisesi gibi okullar okusun kimse kimseyi zorla okutmuyorlar sistem bu ha sistem çokmu iyi tartışılır ama kurallara da uymak lazım..

ikincisi bir arkadaş ben bilgisayar öğrenip başka bir iş yapmak istiyorum yazmış 3 senelik bilgisayar programına gerek yok ihtiyacın olan bölümü oku ve bilgisayar kursuna git en güzel..

bunar benim şahsi fikirlerim kimse yanlış anlamazsa sevinirim ;)

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Malum yaş olarak yarım asırı devirdim ama öğrencilik yıllarımda bana çok şeyler öğretenleri asla unutmuyorum, unutamamda. Hele hele ilkokul oğretmenimi halen saygı ile anarım. Eğitim hayatımda çok iyiler de oldu, kısmen iyiler de, ama hiçbirisi için bilgisi yetersizdi diyemem çünkü onlar benden daha bilgiliydiler. Belki öğretme şekilleri farklıydılar o kadar. Eski bir sağlıkcı olarak biyomedikal branşını seçmekle çok iyi bir şey yapmışsın diyorum, her zaman için bu branş gerçekten altın bir bileziktir.

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar herşey iyi has güzelde ben 14 yaşında liseye başladım geleceğim ile ilgili kararı nasıl verebilirdim o yaşda ve ailemin yönlendirmesiyle imam hatip lisesine gittim (iyi ki gitmişim) fen liselerinde okutulan derslerin aynısını gördüm hatta mesleki olarak o liselerden fazla ders gördüm nasıl olurda benim katsayım diğerlerinden farklı olabilir
açık ve net söylüyorum bu iş meslek lisesi değil imam hatip meselesidir
önyargılarıyla düşmanlık edenleri de kınıyorum

the İMAM

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kadar fikir beyan edilmiş. bir çoğu kırıcı ve karşı tarafı yaralayıcı. birbirimizin fikrine saygı duyarak yazalım arkadaşlar. ayıp oluyor. lütfen....

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düyanın en pahalı eti bizim ülkede satılıyormuş alooooo bırakın bunları......
kimse kimseyi kandırmasın belli kimin kimi neyi ne tarafı savunduğu konunun asıl nereye geldiğini bu söylediklerim her iki taraf içinde geçerli .

dünyanın en pahalı benzini en pahalı etinde şampiyonuz bunları düşünün...

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
o kadar fikir beyan edilmiş. bir çoğu kırıcı ve karşı tarafı yaralayıcı. birbirimizin fikrine saygı duyarak yazalım arkadaşlar. ayıp oluyor. lütfen....

Katılıyorum. Konuyu açtığıma,güncellediğime pişman oldum. :/ Eğitim konusuydu ama konu nerelere geldi..

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düyanın en pahalı eti bizim ülkede satılıyormuş alooooo bırakın bunları......
kimse kimseyi kandırmasın belli kimin kimi neyi ne tarafı savunduğu konunun asıl nereye geldiğini bu söylediklerim her iki taraf içinde geçerli .

dünyanın en pahalı benzini en pahalı etinde şampiyonuz bunları düşünün...

katılıyorum. yapıcı eleştiri arkadaşlar. aynı ülkede aynı otobüste yaşıyoruz. saygı duyarak, nezaket kuralları çerçevesinde yazalım. iş aynı şeyi düşünmek değil. farklı düşünüp aynı yerde beraberce yaşayabilmek.