Katsayı farkının kalkmasına Danıştay Freni!

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer siz öğretmenseniz öğrencilerinize acıyorum. meslek lisesine giden öğrenciler üniversite okuyamayacakmı? ne alaka ben elektrik bölümü mezunuyum temelden elektriği elektroniği gördüm mühendis olsam daha başarılı olucam belki ama olamıyorm sadece öğretmen olabiliyorum oda bi işe yaramıyo kpss sınavına senelerce girdikten sonra belki atanabiliyorum. ALLAHA şükür 2 yıllıkda olsa süper bi bölüm okudum mühendislerden mimarlardan belki daha iyi şartlarda çalışıyorum.

özgürlük die yırtınanlar nie başörtü özgürlüğünü hiç bugüne kadar savunmadılar acaba...

arkadaşlarım

**Teknisyen olmak istiyorsan git teknik liseye

**Tekniker olmak istiyorsan ordan çık yüksek okula

**İlgili konuda mühendis olmak istiyorsan Dikey-Yatay-Lineer istediğin geçişi yap lisansa

**İlgili konuda doktora yapmak istersen doğru ALES'e

**Prof.mu olmak istedin hadi o zaman TEZ leri bitir.

Kim bu meslek liselerinin önünü kesmiş? ( o nasıl tabirse )

Sen professör bile olabiliyorsun NE OLMAK İSTİYORSUNKİ BAŞKA?

BAŞTA ADAM GİBİ ÇALIŞSAYDINDA FEN LİSESİ OKUSAYDIN..

Ben ortaokul lisede akranlarım sokakta top peşinde koşarken günde 3-4 saat ders çalışırdım Allah şükür ikisinide birincilikle bitirdim.. Sen niye ağlıyosun? Eline vuranmı var otur çalış katsayınıda TAVAN'la çarpsınlar..

Mühendislik mühendislik diye ağlıyosunuz!!! Biliyomusunuz son 10 yılda mühendisliğe olan ilgi %40 azaldı..

Boş laf hepsi..

konuyuda saptırma türbanla..

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meslek liseli olanlar mühendis oluyo ama 100 kişiden 1 i belkide yüksek okulda başarılı olup dgs yi kazananlar nie direk senin düz liseden yada fen lisesinden öss ye giripde kazandığın gibi olamıyor. sorun orda değilmi? neyse uzatmaya gerek yok herkezin görüşü farklı saygı duyarım...

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meslek liseli olanlar mühendis oluyo ama 100 kişiden 1 i belkide yüksek okulda başarılı olup dgs yi kazananlar nie direk senin düz liseden yada fen lisesinden öss ye giripde kazandığın gibi olamıyor. sorun orda değilmi? neyse uzatmaya gerek yok herkezin görüşü farklı saygı duyarım...

mühendis : hendese'yi iyi bilen ve uygulayan kimsedir. bu şimdiki zamanda gıda ve çevre mühendisi gibi dallara bölünmesinden kaynaklı "doğanın güçlerinden insanlık adına yararlanma sanatını icra eden kişi" anlamınıda barındırmaktadır..

bu nedenledir ki : orta öğretiminde analitik ve geometrik gelişiminin yanı sıra biyolojik ve fen bilimlerine yoğunlaşmış öğrenimin mühendis için önemi apaçık görülmektedir..

sadece teçhizat bilgisi ile elde edilen mesleki deneyim sizi mühendis olarak başarıya taşıyamaz.. bu sebeple de mesleki lisede alınan öğrenim mühendis için yavan mesleki bilgidir. bunun yüksek okuldaki öğrenim ile yoğrulup konsolide edildiğini ispat edebilen öğrenciler lisans ve lisans üstü öğrenim adayı olabilirler..

**derin düşünmeye gerek yok "dikine bakmayı keserseniz" sağda solda olup bitenlerede tanıklık edersiniz..

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mühendis : hendese'yi iyi bilen ve uygulayan kimsedir. bu şimdiki zamanda gıda ve çevre mühendisi gibi dallara bölünmesinden kaynaklı "doğanın güçlerinden insanlık adına yararlanma sanatını icra eden kişi" anlamınıda barındırmaktadır..

bu nedenledir ki : orta öğretiminde analitik ve geometrik gelişiminin yanı sıra biyolojik ve fen bilimlerine yoğunlaşmış öğrenimin mühendis için önemi apaçık görülmektedir..

sadece teçhizat bilgisi ile elde edilen mesleki deneyim sizi mühendis olarak başarıya taşıyamaz.. bu sebeple de mesleki lisede alınan öğrenim mühendis için yavan mesleki bilgidir. bunun yüksek okuldaki öğrenim ile yoğrulup konsolide edildiğini ispat edebilen öğrenciler lisans ve lisans üstü öğrenim adayı olabilirler..

**derin düşünmeye gerek yok "dikine bakmayı keserseniz" sağda solda olup bitenlerede tanıklık edersiniz..

meslek liselerindede adam akıllı öğretmenler olsa adam akıllı bi eğitim sistemi olsa meslek liselerindede o eğitim verilir ama malesef dediğin yok o dediğindede doğrusun mühendis sadece elektriği elektroniği bilmeyecek biyoloji geometri bunları bilerek hesap ederek bazı şeyleri yapacak projeleri oluşturacak kişi kendini her gtürlü geliştirir bence ona bu sanş tanınsa zaten mühendis olabilmesi için iyide bi puan alması lazımki o puanı alan kişi zaten başarılıdır biyolojisini geometrisini çözmüştür bence ben tıp elektroniği mezunuyum üniversite sadece elektronik anatomi fizyoloji gördük başka bişeyde yok öğrendiklerimi iş hayatımda öğrendim öğretim görevlisi bişey edrdi itiraz ederdim öyle değil böyle die sus derdi konuşma derdi oturturdu yanlış bilgi vermesine rağmen en basitide verdiği bilgilerin x-ışın tüpü die bişey vardır radyolojide onun içinde su olduğunu söylüyordu bende yağ olduğunu hem soğutma hemde arklardan korunma için olduğunu sölüyodum ama sonuç hocanın dediği eğitim sistemimizde ilkokuldan üniversiteye kadar sorun var bence.

bi örnekte geçenlerde gördük zatn öğretmen ders anlatması gereken saatde nerdeyse sınıf başkanı ve yardımcısı ders anlatmış öğr. de video ya çekmiş sen ne iş yaparsın hoca ders anlatsana.

yani meslek lisesi imam hatip lisesi değil bence olay baştan sona eğitimde sorun var...

mstf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bırakın isteyen istediği okulda okusun istediği bölümü seçsin. nerede kaldı eğitim özgürlüğü, 28 şubat zihniyetinin attığı bir kazıktır bu. sadece imam hatip liselerinin önünü kesmek için yapılmış bi uygulama. haydi kızlar okula kampanyası düzenleniyor ama, başörtülüysen senin okumaya hakkın yok diyorlar. bu nasıl özgürlük nasıl demokrasi. ikna odalarını ne çabuk unuttunuz. konuyu saptırmıyorum, zaten eğitim çökmüş durumda. ders saatinde okulda olması gereken öğrenciler, parklarda cafelerde ne vaziyetteler bilen bilir. herkezin görüşüne saygım var ama malesef gerçekler bunlar..

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde bu kafa oldukca işimiz zor.. zehirlense keşke kafalarındaki zehirle böyle saçma düşünenler..

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlarım

**Teknisyen olmak istiyorsan git teknik liseye

**Tekniker olmak istiyorsan ordan çık yüksek okula

**İlgili konuda mühendis olmak istiyorsan Dikey-Yatay-Lineer istediğin geçişi yap lisansa

**İlgili konuda doktora yapmak istersen doğru ALES'e

**Prof.mu olmak istedin hadi o zaman TEZ leri bitir.

Kim bu meslek liselerinin önünü kesmiş? ( o nasıl tabirse )

Sen professör bile olabiliyorsun NE OLMAK İSTİYORSUNKİ BAŞKA?

BAŞTA ADAM GİBİ ÇALIŞSAYDINDA FEN LİSESİ OKUSAYDIN..

Ben ortaokul lisede akranlarım sokakta top peşinde koşarken günde 3-4 saat ders çalışırdım Allah şükür ikisinide birincilikle bitirdim.. Sen niye ağlıyosun? Eline vuranmı var otur çalış katsayınıda TAVAN'la çarpsınlar..

Mühendislik mühendislik diye ağlıyosunuz!!! Biliyomusunuz son 10 yılda mühendisliğe olan ilgi %40 azaldı..

Boş laf hepsi..

:alkis::alkis::alkis:

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş

pek saygı duymuyorsun düşünceye öğrencilerime acıdığına göre

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pek saygı duymuyorsun düşünceye öğrencilerime acıdığına göre

hocam saygı duyulcak bişey söylememişsinizki saygı duyayım o düşüncenize meslek lisesine giden öğrenci üniversite okumasın demişsiniz böyle bişey olurmu ? bi doktorun ben o adamı sevmiyorum düşünceleri bana ters diyerek onu muayene etmemesi gibi bişey dediğiniz. çok önemli süper bi mesleğiniz var herkezin saygı duyduğu ve duyacağı ama dedikleriniz yanlış hocam.