Karoseri Kontrol Modülü Güncellemesi

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Karoseri Kontrol Modülü Güncellemesi

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=1924.msg40735#msg40735 date=1311336330]
Az önce çok keskin virajda kaydırdım Astra yı; Good Year lar yüksek sesle çığlık kopardılar ve araç çok dengeli biçimde 4 teker üzerinde kaydı ama herhangi uyarı lambası yanmadı ekranda..

Aklıma takıldı; sistemler bir miktar kaymaya müsade ediyor olabilirler, denemek için trafiğe kapalı güvenli bir yerde tamamen yol dışına çıkaracağım aracı.

yaw arkadaşlar ben de bu ESP'ye kafayı takmış vaziyetteyim... iki defa virajda arabanın altımdan kaydıgını hissetmeme rağmen ESP devreye girmedi. girdiyse de ışık mışık yanmadı. uyarı vermedi... kış geldiginde, arka açık otoparkta aracı hafiften kaydıracagım. bakıyım ışık yanıyor mu, uyarı veriyor mu? iyice işkillenmeye başladım. sizde aynı deneyimi yaşamışsınız......
[/quote]

benim bir kez başıma geldi, o anki heyecanla göstergelere bakmadım ışık var mı yok mu diye ama araba arkadan kayarken sert bir toparlanma hareketi yaptı ve yoldan çıkmadan çizgisinde devam etti

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yaw arkadaşlar ben de bu ESP'ye kafayı takmış vaziyetteyim... iki defa virajda arabanın altımdan kaydıgını hissetmeme rağmen ESP devreye girmedi. girdiyse de ışık mışık yanmadı. uyarı vermedi... kış geldiginde, arka açık otoparkta aracı hafiften kaydıracagım. bakıyım ışık yanıyor mu, uyarı veriyor mu? iyice işkillenmeye başladım. sizde aynı deneyimi yaşamışsınız......
[/quote]

ESP de hata olsa hata mesajı verirdi, yanlışlıkla deaktive etmiş olabilir misiniz?
Test yapmak istiyorsanız düşük hızda yüksek direksiyon açısı ile test edin, yüksek hızda denemeyin.Mesela 40 kph ile hızlıca tam sağ ve tam sol yapmak...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vehicle_dynamics in dediklerine katılıyorum..  045thumbsup

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ESP de problem olsa araç her açıldığında sistemi kontrol ediyor bı uyarı veya hata verirdi benim araçla geçen kötü bir şekilde sıkıştırdılar ve bende kickdown yapıp 3 arabanın sağından ve solundan geçmeye başladım ve bu süre boyunca esp hep devredeydi tabi 180 beygirin olmasıda esp yi uzun süre çalıştırdı çünkü araç pati çekerken hızlıca şerit değiştiriyordum yani içiniz rahat olsun esp pusuda bekliyor ama içiniz rahat edecekse 1 düzlük bulun geniş toprakta olur 30 40 la gıderken birden kırın direksiyonu .

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

hatırlar mısınız bilmem... aracı aldıgım haftalarda yuksek hızda kontrolümü kaybetmiş fakt araç kendini toparlamıştı. dizlerimi titreten bir olaydı...çok şaşmıştım.... way be demiştim ESP aracı kontrol altında tuttu diye... ancak ne ESp ışığı yandı, ne de muzik sistemi sustu(gerçi cyclone devredeydi belki radyoyu kısmıştır, belki de esp ışığı yandı heyecandan gormedim).. ESP devreye girmedi diye solugu ertesi gun serviste aldım ve araç 2 saat boyunca kontrol edildi, bilgisayara bağlandı, herhangi bir sorun olmadığını, esp'nin devreye girdigini soylediler...  bu konuyu da farklı bir topik altında baya bir ele almıştık...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hatırlar mısınız çikolata renkli bir de sanatcı vardı eskiden..  011zaa

Bu aralar yollar çok kalabalık tatil sonrası sağlam bir kaydırayım arabayı!

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Test yapmak istiyorsanız düşük hızda yüksek direksiyon açısı ile test edin, yüksek hızda denemeyin.Mesela 40 kph ile hızlıca tam sağ ve tam sol yapmak...
+1
ben de bir türlü görememiştim esp uyarı lambasını, bugün vehicle_dynamics tavsiye ettiği gibi 40-50 km hızda direksiyonu sağ sol yaptım ve sonunda lambanın yandığını gördüm. hemen belirteyim epey sağ ve sol yapmanız lazım araba bayağı bir sağa sola savrulacak. mantık olarak zaten tekerlekte kayma olacak ki esp bunu algılayıp müdahele etsin. yada ıslak bir zeminde u dönüşü deneyebilirsiniz. ama yüksek hızlarda denemeyin derim.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Esp yi bilmemde cekis kontrol (tc) hic devreye falan girmiyor yokud yukari falan aracin on tarafi saga sola oynayacak patinaj yapti bir kere hic sallamadi bile ama birkez bir arac bozulmustu yag akitiyordu muhtemel yanindan gecerken lastiklere bulasinca sert bir sekilde tak tak yaparak korkutucu seslerle devreye girmisti biree yokus yukari geri geri yanasirken falan kapamanizi oneririm arac kesinlikle rahatliyor sanirim sistem gucu bastan keserek calisiyor hiz denemelerinde falan esp tc yi kapatmalarinin nedeni bu sanirim