Karoseri Kontrol Modülü Güncellemesi

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün opel merkezinden mektupla bir güncelleme bilgisi geldi. nedir bu güncelleme bilen var mı? Normalde bayi arar ulaşır güncellem için ama genel merkezden mektupla gelince ve güvenlikle ilgili bir konu olunca biraz rahatsız etmedi değil açıkcası...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Karoseri Kontrol Modülü Güncellemesi

Aracın geliştirme aşamaları ve ilk testlerinden bugüne kadar takip ettiğim kadarıyla karoser kontrol sistemlerinde hiç bir sıkıntı yok, firma kendince öngördüğü kadarıyla bu stabilite programlarında birtakım değişiklikler yapmak istemiş olabilir.

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla yapsınlar araba kayıyo gdiyor o derece sert giriyorum viraja hiç bi lamba yakmaz mı esp giriyor yok bilmem ne giriyor devreye diye.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu gelen möektubun bir benzeri bir arkadaşımıza daha gelmişti sanırım
Daha çok aküyle ilgili bir güncelleme olduğunu söylemişti buradan takip edebilirsiniz

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=144.0

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Az önce çok keskin virajda kaydırdım Astra yı; Good Year lar yüksek sesle çığlık kopardılar ve araç çok dengeli biçimde 4 teker üzerinde kaydı ama herhangi uyarı lambası yanmadı ekranda..

Aklıma takıldı; sistemler bir miktar kaymaya müsade ediyor olabilirler, denemek için trafiğe kapalı güvenli bir yerde tamamen yol dışına çıkaracağım aracı.

D

drbatuhan

Bilgi Girilmemiş

aracımı bugün ankara opal servisine götürdüm bilgisayardan şase numarasından kontrol ettiklerinde güncellemeye tabi olduğunu söylediler. kabul edip yaptırttım ancak güncelleme içeriğinin sinyal uyarı ile ilgili olduğunu ( belli bir süre sinyal açık kaldıktan sonra uyarı vermesi gerektiği şeklinde forumdan okumuştum) sanıyordum ancak uygulamadan sonra sinyal verip şerit değiştirmeden gittiğimde herhangi bir uyarı görmedim?
diğer en büyük sıkıntım aslına şu ki vitesi P den R veya N-D şeklinde geçirdiğimde kapılar otomatik kitlenirken şuan hareket haline geçip 20km/sa hıza ulaşınca kitlenmesi. Bunu geçtim durduğum zaman ben kontağı kapatıp anahtarı çıkartana kadar kapılar açılmıyor. sadece ön konsoldaki tuşla veya iki kez kapı kolunu çekince açılıyor??!! bence hiç kullanışlı bir özellik olduğunu düşünmüyorum.
bu güncellemede araca olumlu ne kattı bilgim yok servis danışmanına sorduğumda net bir cevap alamadım almanya ne uyguluyorsa o şeklinde şuan banttan yeni çıkan araçlar nasıl çıkıyorsa bizim araç da öyle oldu onu anladım ama bana olumlu ne kattı?
güncellemenin detayı hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sinyal güncellemesini ben de yaptırdım uyarının ekranda çıkması için
aracın belirli bir hızda hareket ediyor olması lazım ve yaklaşık 40-50 sn sonra ekranda uyarı veriyor

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

Tolga KARACA link' Alıntı:
Az önce çok keskin virajda kaydırdım Astra yı; Good Year lar yüksek sesle çığlık kopardılar ve araç çok dengeli biçimde 4 teker üzerinde kaydı ama herhangi uyarı lambası yanmadı ekranda..

Aklıma takıldı; sistemler bir miktar kaymaya müsade ediyor olabilirler, denemek için trafiğe kapalı güvenli bir yerde tamamen yol dışına çıkaracağım aracı.

yaw arkadaşlar ben de bu ESP'ye kafayı takmış vaziyetteyim... iki defa virajda arabanın altımdan kaydıgını hissetmeme rağmen ESP devreye girmedi. girdiyse de ışık mışık yanmadı. uyarı vermedi... kış geldiginde, arka açık otoparkta aracı hafiften kaydıracagım. bakıyım ışık yanıyor mu, uyarı veriyor mu? iyice işkillenmeye başladım. sizde aynı deneyimi yaşamışsınız......

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gene aklıma düştü bak  :)