İzmir'de kış lastiği bulmak. (:

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com
Ynt: İzmir'de kış lastiği bulmak. :)

doğan abı bulamazsan afyondan yollarım ben bır suru marka var sen arastır ıstedıgını sole fıyat bulalım burdan

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Yol tutuş anlamında Pirelli mi daha iyidir yoksa Goodyear mı abi?

Doğancım şu kadarını söylerim ben elimde teknik veriler...

Goodyear eğer 215 alırsan  ugrp 8 için
                                    Lastik verimlilik etiketine göre

Yakıt tüketim "E"      Fena değil
                                  Islak Performans "C"  Normalin üstünde tutuş
                                  Gürültü seviyesi  "68 Db" Muhteşem demek ki konforlu ve sessiz bir lastik demektir bu.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulkm link' Alıntı:
Doğancım şu kadarını söylerim ben elimde teknik veriler...

Goodyear eğer 215 alırsan  
                                    Lastik verimlilik etiketine göre

Yakıt tüketim "E"      Fena değil
                                  Islak Performans "C"  Normalin üstünde tutuş
                                  Gürültü seviyesi  "68 Db" Muhteşem demek ki konforlu ve sessiz bir lastik demektir bu.

+1 kullandığım lastik ( 215/60/R16 )

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bundan yıllar önce 2006 corsa c 1.3 aracımla annemlerden çıktım. Ankarayı bilenler için annemler ևayyolunda ben de Eryamanda oturuyorum. arası çevre yolundan 36km kısa yol 24 km. Yol kısa olsun diye etimesgut üzerinden gitmeye karar verdim. ֜mitköy köprüsü üstünden geçerken yerde uzun bir su borusuna benzer boruyu son anda farkettim ve kaçamadım. ֖yle bir gürültü geldi ki daha 25 günlük olan oğlum uyanıp ağlamaya başladı. Tahminim borunun ucuna basınca diğer ucu havaya kalktı ve araca vurdu. Eşim in bak istersen dedi ama yol karanlıktı. Aracın yol tutuşunda sorun da yoktu. Gece karanlığında  ne olmuş diye durup baksam salağın teki gelip çarpar bende haberlere manken olurum diye durmadım bile.

eve gelene dek 3-4 hız kesici kasisten geçtim. Istanbul yolunda yaklaşık 120 km/h hız ile yol aldım ve otoparka geldim. tam otoparkta araç durunca direksiyonun sertleştiğini farkettim. Eşime eve gitmesini; muhtemelen lastiğin hava kaçırdığını; üstünde kalıp iz yapmaması için stepne takacağımı söyledim.

Araçtan indiğimde sol lastik yerdeydi. yanağında komple yumruğumun gireceği kadar da büyük bir delik vardı. eğer ogün aracımda fiyatı ucuz performansı da ona göre bir lastik olsaydı sonuç çok daha farklı olabilirdi.

çevremde bazı kişiler sırf takmış olmak için kış lastiği alıyorlar. Oysa lastik aracın yere basan tek aksamıdır. kesinlikle alabileceğiniz en iyi lastiği almanızı öneririm.

airforces

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cosmoya katılıyorum güvenlikten tasarruf olmaz bütçemizin el verdiği en iyi lastiği almak gerekir sakın ne gerek var demeyelim  ben eylülden başlamıştım araştırmaya mıchelın,ug8 ve contı ts 830 p arasında kalmıştım contı aldım ve çok memnunum şiddetle tavsiye ederim selamlar

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Değerli dostlarım, kardeşlerim ve abilerim; hepinize değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

Lastik işini mecburen elimde bulunan en iyi olanaklarla çözdüm, şu an İzmir'den ulaşılabilen stoklarda kalmadığı için zorunlu olarak 225/50/17 Goodyear Ultragrip 8 aldım. Tanesi bana 450 liraya geldi, ha içten içe öpüldüğümü hatta mıncıklandığımı biliyorum ama bulabildiğimin en iyisi buydu. Artı HSBC Advantage'a taksit yapmayan düdük işletmeleri de kınıyorum. O yüzden Michelin alamadım. 2000 liraya taksit yapmamak ayıptır. :)

Lastikler yarın takılacak, dramatik bir farklılık olursa, bende bunu fark edebilirsem kesin yazarım buraya. (:)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Değerli dostlarım, kardeşlerim ve abilerim; hepinize değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

Lastik işini mecburen elimde bulunan en iyi olanaklarla çözdüm, şu an İzmir'den ulaşılabilen stoklarda kalmadığı için zorunlu olarak 225/50/17 Goodyear Ultragrip 8 aldım. Tanesi bana 450 liraya geldi, ha içten içe öpüldüğümü hatta mıncıklandığımı biliyorum ama bulabildiğimin en iyisi buydu. Artı HSBC Advantage'a taksit yapmayan düdük işletmeleri de kınıyorum. O yüzden Michelin alamadım. 2000 liraya taksit yapmamak ayıptır. :)

Lastikler yarın takılacak, dramatik bir farklılık olursa, bende bunu fark edebilirsem kesin yazarım buraya. (:)
hayırlı olsun Doğan ,en dramatiği lastiklerin kendi kendine benzin deposuna hat çekmesi olur :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
hayırlı olsun Doğan ,en dramatiği lastiklerin kendi kendine benzin deposuna hat çekmesi olur :D

Yakıt arsızı arabaya, tüketim terbiyesizi lastik yakışır. (:)

Ben koskoca Doğan Güneş arabasına ekonomi yapan lastik taktırtmış dedirtmem! (:)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Yakıt arsızı arabaya, tüketim terbiyesizi lastik yakışır. (:)

Ben koskoca Doğan Güneş arabasına ekonomi yapan lastik taktırtmış dedirtmem! (:)
:D sonra ismi değiştirip Batan Güneş´e çevirmede :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
:D sonra ismi değiştirip Batan Güneş´e çevirmede :D

Şimdiye kadar batmadıysam bundan sonra küçük bir Sabancı olurum herhalde. (:)