HD2 mi yoksa Omnia2 mi?

hd2 / omnia2 ???

• Kullanılan toplam oy
    26
  • Anket kapatılmış .

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
)) Eskiden telefon yoktu ma bu kadar yogun is temposuda yoktu, dunya bu kadar ufalmamisti. Ben kendi adima niye bu aletsiz olamayacagimi soyliyeyim en azindan birkac ornekle. Birincisi google ile entegre calisiyor olmasi. Fabrika icinde dolasirken butun maillerimi telefona aliyorum. Yeni randevulari, toplantilarimi sekreterim Gmaile giriyor, girdigi bilgiler benim ekranimda cikarak beni uyariyor. Ornegin yemekteyken GM telefon acipta bir rakam sorsa bir saniye deyip hemen exel dosyasindan gerekli rakamlari buluyorum. Bunu yapabiliyorum, cunku isle ilgili butun dosyalarim sync ozelligi sayesinde devamli internet uzerinden veya lokal olarak telefonuma aktariliyor. Toplantiya girdigimde aciyorum ses kaydini, butun toplantilarimin kayitlari saklaniyor. Ayni sekilde butun telefon konusmalarimin kaydida saklaniyor. Ornegin biri bir rakam, bir adres verirken kagit kalem aramiyorum. Arabaya bindigimde ayni anda hem GPS navigatorunu calistiriyorum, hemde yolda giderken kayit yapan yol izleme programini. Eger bir kaza durumu olsa arabayi nasil surdugumun, kimin haksiz oldugunun butun kayitlari hafizada kaliyor.... Bu liste uzarda uzar. Alirken uzerindeki programlar haric ben 70 program daha yukledim !!!! Ve bu 70 program hergun kullandigim programlar. Yoksa yukleyip sildikleri saysak yuzlerce eder....... Sonucta demek istedigim gercekten ihtiyac varsa ( cogu kisi kullanmadigi icin bunlara ihtiyaci oldugunun bile farkinda degil), eger ihtiyaca yonelik dogru kullaniliyorsa artik bu aletler is hayatinin olmazsa olmazlari. Ben belki her sene 3-5 bin dolar veriyorum ama emin ol bu parayi fazla fazla hakediyorlar....

PS : Kitabi hayatta telefondan okumam.En birinci sorun telefonun pilini bitiriyor olmasi . Ikinciside dedigin gibi kitaba dokunmadan, kagit kokusunu duymadan zevki cikmiyor okumanin...

:D doğrudur herkesin kendi fikri.

başımdan geçen bir olayı aktarayım. Bizim bi arkadaş almış bu aletlerden çok işime yarıyo diyor oda iş yerinde kullanıyormuş maillerine bakıyormuş falan aynı yazdığın gibi anlatıyo abi .
neyse buluştuk arkadaşlarla hafta sonu oturuyoruz bu aleti almış eline habire onla uğraşıyo böle maillere bakıyo falan bi yandan twitimi twitır mı ona bakıyo faceye bakıyo bi yandan da muhabbet ediyo.
sonun da dayanamadım aldım elinden bide gözünü çıkardım arkadaşın gerek yok çünkü yaşıyoruz 3-5 günlük dünya. herkes işini en iyi yapmalaı ama bu kadarda kapitalizm kölesi olunmamalı.

tamamen kendi fikrim...

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
:D doğrudur herkesin kendi fikri.

başımdan geçen bir olayı aktarayım. Bizim bi arkadaş almış bu aletlerden çok işime yarıyo diyor oda iş yerinde kullanıyormuş maillerine bakıyormuş falan aynı yazdığın gibi anlatıyo abi .
neyse buluştuk arkadaşlarla hafta sonu oturuyoruz bu aleti almış eline habire onla uğraşıyo böle maillere bakıyo falan bi yandan twitimi twitır mı ona bakıyo faceye bakıyo bi yandan da muhabbet ediyo.
sonun da dayanamadım aldım elinden bide gözünü çıkardım arkadaşın gerek yok çünkü yaşıyoruz 3-5 günlük dünya. herkes işini en iyi yapmalaı ama bu kadarda kapitalizm kölesi olunmamalı.

tamamen kendi fikrim...

Bekara kari bosamak kolaydir derler )))) Evde 1 kari ile 2 cocuk senin eline bakinca maalesef kapitalizmin kolesi olmak zorunda kaliyor insan. E madem kole olacagiz, bari hakkini vererek olalimki, ucuza gitmeyelim ))))

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ben de açıkçası oldukça hızlı bir şekilde kullanmaya başladım, üzerine 30-40 program kurmuşumdur, mail ile senkronizasyon olayı cidden işe yarayan bişey, benim iş ile ev arası 50 km civarı, her gün git gel sabah akşam 1 er saat kadar servisteyim, yol boyunca internete girebiliyorum, takip ettiğim dizileri bölüm bölüm izleme de akşam iş çıkışı yolunu keyifli yapıyor :) RSS üzerinden sabah yoldayken son dakika haberlerine göz atıyorum, ses kaydı olayını yine Kaan abi gibi toplantı ve telefon görüşmelerinde kullanıyorum, navigasyon zaten apayrı bi zevk, kayıt yapıyor olması ve yol üzerinde beğendiğim yerleri noktasal olarak kaydetmek de cabası :) trafik kontrol noktaları dahil...
kısaca yolda -serviste- geçen ölü zamanı değerlendirmiş oluyorum en güzeli... eve gittiğimde tekrar internete girmek zorunda kalmıyorum, hem kendime hem de eşime daha çok zaman ayırabiliyorum böylece :)