haydi hayırlı olsun zam geldi :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ya arkadaş 12 yıllık zaman içinde insanın etrafında bir tek komşusu ile arası iyi olmaz mı? Yok... hepsi ile papaz olduk... sadece o değil ki kıçımızın dibinde petrol var ama ülkemizde benzin fiyatlarına var... sömürgeci zihniyet dünyanın öbür ucundan gelsin adamın amacı belli sende savaşa girmek ye hazırlan... pes arkadaş daha bir şey demem.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Savaş abi yemin olsun 12 yıllık zaman içinde dinden imandan soğumadı isem şerefsizin önde gideni olayım... bu kadar yani düşün artık gerisini...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaş 12 yıllık zaman içinde insanın etrafında bir tek komşusu ile arası iyi olmaz mı? Yok... hepsi ile papaz olduk... sadece o değil ki kıçımızın dibinde petrol var ama ülkemizde benzin fiyatlarına var... sömürgeci zihniyet dünyanın öbür ucundan gelsin adamın amacı belli sende savaşa girmek ye hazırlan... pes arkadaş daha bir şey demem.

En çok zoruma giden ve sorgulanması gereken konu bu ama nedense bazı kesim halinden çok memnun. Diyelim ki biz petrolün nakliyesine mesafe az olduğu için ton başına 10 dolar ödüyoruz, Portekiz (örnek olarak Portekiz dedim) mesafenin daha uzak olması nedeniyle 15 dolar ödüyor. Bizde işçilik onlardan daha ucuz, toplam maliyet ton başına diyelim bizde 20 dolar onlarda 30 dolar olsun, bu durumda bizdeki maliyet onlardan daha az değil mi? Eh bizde de az çok petrol çıkıyor, boru hatlarından epeyce bir kira da alıyoruz. Üstelik bizler onların müslüman din kardeşiyiz. Peki ortada bu kadar artılar varken akaryakıt fiyatları neden bizde onlardan daha pahalı (rakamları örnek vermek için yazdım, yani tamamen kafadan attım), yoksa birileri vatandaşını çok mu seviyor ;).

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Cevap bizim ülkemizde can emini çok fazla... bu kan emicilerin gözü doymuyor ki... vatandaş rahat etsin...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şimdi haberlerde görüntü geçiyorlar. İ.Melih otoyol çalışmaları için ODTÜ bahçesine dozerleri sokmuş, ağaçları söktürüyor. Dünyada hangi üniversitesinin kampüsünün/bahçesinin içinden otoyol geçiyor, bir örneği daha var mı? Sıkıyorsa AKP genel merkezinin veya kendilerine ait vakıf üniversitesinin bahçesinden otoyol geçirse ya. Buradaki amaç zaten en baştan belli. Eminim İ.Melih şöyle düşünüyordur: "Arkadaş ben ODTÜ'ye karşıyım, bana ve başbakanımıza devamlı muhalefet ediyorlar, seçilmiş biriyim, arkamda da iktidar var, buranın anasını ağlatırım, kimse bana karışamaz".

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akp yandaşı arkadaşların yukarıda anlatılan yazılanların çoğundan bihaber olmalarını anlayışla karşılıyorum, çünkü onlara ne gösterilirse onu görüyorlar. Tv Kanallarının 90% lık bölümü (belki daha fazlası) iktidar ne derse onu yazıyor, ne isterse onu yazıyor. Dizilerle büyüyen araştırma yapmayan bir halk olduğumuz için arasıra bize verilen (iktidarın verilmesine izin verdiği) haberlerle anca bu kadar oluyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ve kimse de bir şey yapamayacak.... ahan da görün...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ve kimse de bir şey yapamayacak.... ahan da görün...

Yapmayacak değil yapamayacak diyelim. Devir gözünün üzerinde kaşın var, daha net bir ifade ile "güç bende" devri ;).

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Kendisini eleştiren vatandaşına çemkiren bir iktidarın komşuları ile arası nasıl iyi olsun ki? Onlar için varsa yoksa yandaşları. Onlar mutlu olsun yeter, herşey onlar için, iktidarın gözünde diğerlerinin nokta kadar değeri yok. Ondan sonra seçim yaklaşırken oy uğruna "biz herkesin iktidarıyız" diyerek yalan söylüyorlar, saf seçmenlerde bu yalana kanıyorlar.