hangi yakıtı kullanan aracı satmak daha kolay?

hangi aracı satmak daha kolay?

• Kullanılan toplam oy
    145

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel masraflı hayatta binmem, tüp'e karşıyım diyenler; Benzin fiyatlarının tavan yapması nedeniyle ya tüp taktırmıştır ya da dizele geçmiştir :D

Bunu çoğu insanda gördüm, mutlaka sizinde çevrenizdede vardır. Haaa! Hala inat edip benzinde binende var, en güzelini onlar yapıyor valla :D

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel araba hızlı satılır. benzinle aynı fiyata bile gelse litresi benzinli araba şehir içinde 9 lt yakar dizel araba 5.5 6 lt yakar. aradaki min 3 lt cebinize kalır. bakım ağırlığı diyenler olacaktır ancak bakım bakımdır bizim corsayada vectrayada aynı yağı koyuyorum bir tek mazot filtresine 100 lira dediler o koymuştu :D

EnginTepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel masraflı hayatta binmem, tüp'e karşıyım diyenler; Benzin fiyatlarının tavan yapması nedeniyle ya tüp taktırmıştır ya da dizele geçmiştir :D

Bunu çoğu insanda gördüm, mutlaka sizinde çevrenizdede vardır. Haaa! Hala inat edip benzinde binende var, en güzelini onlar yapıyor valla :D

İnadina benzin :D inadına redline. vutuvutu :)))

savastank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genele bakıldığında benzinli ve lpgli araçların 2. el piyasası daha yuksek. 100000 km sorası dizele kimse bulaşmak istemiyor. çünkü kendide km yapıcak ve daha da artıracak. benzinli araçların yuksek km lere cıkıldığında dizellere göre masrafları daha az. turbo derdi yok bakım masrafı az. yakıt düşünenler için lpg seceneği var. sonuç olarak 2. el aracınızı satmak istiyorsanız alırken benzinli talebe bakıldığında daha avantajlıdır :D

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özellikle 50-55+ yaşındaki amcalar benzin & lpg taraftarıdır hep. En azından benim çevremde böyle. Yeni nesil turbodizeller onlara göre lükstür, ıvır zıvırdır. Uğraşmak istemezler masraflarıyla. Benzinliye bineyim köpek gibi gitsin derler.

Bir dizel kullanıcısı olarak; Bende benzinlinin kesinlikle dizelden çok daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Benzinde kullanılıp 200.000 km yapılmış bir araç bana göre daha 80-90bin km'de gibidir dizele göre...

Can_517

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30.11.2007 ankete açıldığı tarihte katılsaydım dizel derdim. 28.03.2014 güncel oyum benzin.

Opelfan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dizel daha çabuk satılır bence.Milletimiz anlık cebinden çıkan paraya bakar bence.Bakım masraflarının biraz fazla olması etkilemez.Çünkü daha uzun yol yapıyor zaten.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence dizelin halâ gideri vardır her durumda, çünkü bir araba alan adam ömürlük binmeye almıyor... Alıp 2-3 ay sonra satıyor başka arabaya geçiyor, o yüzden uzun süreli düşünmek yerine kısa süreli düşünüp (az yakıt) bakımı önemsemez... Alır, biner, satar...