hangi yakıtı kullanan aracı satmak daha kolay?

hangi aracı satmak daha kolay?

• Kullanılan toplam oy
    145

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi bizim milleti anlamak mümkün değil adam hiç LPG takılmamış bir aracını satılığa çıkarsa bu kez de araçta LPG yok diye bahane bulurlar bundan adım kadar eminim.

Onlara mezarcı diyorlar nadir abi bu konuda çok tezat var.
Birincisi senin yazdığın, ikinci bir olayda diyelimki 93 model bir Doğan alacağız gidiyoruz arabanın heryeri güneş yanığı. Araba boya istiyor diye fiyat kırmaya çalışanlar... Yine 93 model bir Doğan alacağız, adam komple boyalı diyor... Ve o zamanda ortaya komple boyalı diye fiyat kırmaya çalışanlar çıkıyor şaka gibi :rakir:

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anketin açıldığı yıllarda dizel derdim mazot 2.5 lira civarındaydı ve benzinle arasında fark vardı ve o yıllarda daha doğrusu 2011 yılına kadar dizel araçlara sahip olmuş biri olarak şahsen şu an sıfır km olmadıkça dizelden uzak dururum. dizel araç kullanmayı bilen çok az kullanıcı var.. ayrıca dizel araç kullanırken yakıt açısından rahat ettirse de motorla alakalı bir sorun yaşandığında dizelden anlayan az usta olduğundan veya yanlış müdehale v.s. yapıldığından baş ağrıtmakta çeşitli araçlarda çok çileden çıkmışlığım var.. lpg ye gelince artık onada küstüm kullanmıyorum vectradan söktürdüm jeep ten de söktüreceğim inşallah... araç satış konusuna gelincede dizel veya benzinli fark etmez aracın temizliği km si ve servis kaydı satış konusunda büyük etken ama dizel araç satarken biraz fazla uğraş sabır ve vakit vermek gerek çünkü dizel alacak olan aracı daha fazla inceliyor.

Opelfan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cok guzel ozetlemissiniz.

TURKCELL T40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ulan zaten bu mezarcı tiplere alacaksın radyatör hortumunu eline vereceksin sopayı....

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ulan zaten bu mezarcı tiplere alacaksın radyatör hortumunu eline vereceksin sopayı....

Abi sen pazara götürme arabayı falan. Şerefsizim araba satıcam diye gidip karakol yolunu tutarsın :rakir:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi sen pazara götürme arabayı falan. Şerefsizim araba satıcam diye gidip karakol yolunu tutarsın :rakir:

Yok zaten ya ne işim olur... koyarım nete ilanını alan alır almazsalarda çokta tın... malımdan bezginliğim yok nasıl olsa ;) elimde kalırsa veririm kırbacı :D

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa zaten cogumuz uzun yol yapmıyoruz dımı ee sehır ıcı dızel benzınlıyle aynı yakmıyormu hatta bazen benzınden de cok yakıyor o yuzden bence lpg aynı yaksada fıyat uygun oldugu ıcın ıkısınden de az paraya aynı yolu hatta bazen daha uzun yolu gıdıyorum :)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence en güzeli, eski model bi araba alınacaksa (misal 93 model BMW) hiç tüp takılmamışını bulmak. Bütçe yeterliyse benzinde devam etmek, yoksa kasarsa tüpü kendin taktırmak. En kıyağı bu...