Goodyear mı Nokian mı hangi lastik sizce?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ahmet abi benim lastiklerde öyle hava konusunda bir sıkıntı yok dik duruyor ama belki de yeni diye ama ne olursa olsun ses seda kalmadı. Vallahi petlas lastiklerinden sonra bu lastikler arabaya bam başka bir hava kattı. Diğer iki lastik petlas sadece 500 km kadar yol yaptım yemin ederim paraya acımasam iki lastik daha alacağım. O kadar yani arkadaş bunca zaman arabanın canına okumuşum resmen. Daha bundan sonra asla ama asla langur lungur lastik almam.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Daha 7500 km 7 aylık lastikleri attırıp yeni aldıracaksınız bana ama :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
az daha kösüyodun abi petlas ı :D
mendilden bohça olmazsa petlastan lastik olmaz :D:D

ahaha gene angara havalarındayım bugün...

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben arabanın üstünde gelen 12.000 km.deki hankookları atıp goodyear taktım.
goodyear hep aklımdaydı, aklımda duracağına karnımda dursun dedim.
iyiki de değiştirmişim aklımı seveyim. (hankookları 300 liraya teyzeoğluna verdim bir tanesinde küçük bir hasar vardı.)

.Ali.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar goodyear eff grip çok övülmüş ama ben hiçte memnun kalamadım bu lastiklerden 2012de 195/60/15 91v slovenya malı lastik aldım lastikler 10000km sonra ek yerlerinden taban kısmından dördüde açılmaya başladı neyseki alırken kasko tarzı bişey yapmışlardı ekstra 40 tl vermiştim değiştirdiler yerine takılan lastikler 195/60/15 88h ilk taktırdığım zamanlar lastik gerçekten sessiz di sonradan 25000- 30000km den sonra ses almaya başladı dişler yeni gözüküyor ama lastik sertleşiyor sanırım. Artı fren kalitesi çok düştü bu yüzden kaza bile atlattım abs hemen devreye giriyo ve araç durmuyo lastik havalarına çok dikkat etmeye çalışıyorum önler33 arkalar 29hava kullanıyorum. daha önceki lastiklerim michelin energy di frenlemesi çok iyiydi eskimiş olmalarına rağmen. Lastikçinin çok ısrar etmesi üzerine goodyear almıştım şuan 45000km de goodyear lastikler önde takılı olanların ikiside acayip bi şekilde taban kısmının yarısının dışa bakan tarafı bombe yaptı artı yan yanaklardada şişmeler var ben çok dikkat ederim kesinlikle hor kullanmam arabayı mümkün olduğunca yumuşak kalkış ve az frenleme yapmaya çalışırım yakıt tasarrufu yaptırmaya çok uğraş veririm buna rağmen goodyearlar tel kırdı fren mesafesi düştüğü için balata ve diskleri bile değiştirtmiştim ama sıkıntı lastiklerdeymiş bunları yaşadıktan sonra kesinlikle o parayı verip tekrar goodyear takmam şuan nokian kışlık 195/65/15 wr d3 sipariş ettim hepsiburadadan tanesi 128 tl inşallah memnun kalırım bu lastiklerden yazlık tekrar michelin energy taktırmayı düşünüyorum yada nokianlar hoşuma giderse nokian yazlık taktırıcam. Bence lastiğin ilk takılış anındaki his ve performans değil ilerleyen kilometrelerdeki performansı önemli.

Son düzenleme:

serdarzero

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceki araçlarımda birkaç goodyear modeli kullanmıştım.Çok şahane lastiklerdi diyemeyeceğim.Goodyear'ın lastikleri sanki biraz sert oluyor.Petlas'ı güvenip de hiç almadım ama herkes övüyor.Bir dahaki sefere denemeyeceğim.