Goodyear mı Nokian mı hangi lastik sizce?

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Walla CONTINENTAL almam onun yüzünden kaza yaptım lastik kızakladı duramadı. Bana 50000 TL ye patladı. Birde continental sert hamurlu lastik bana göre hem sesi içeri alıyor sevmiyorum. Kötü anıları var bende :)

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marka takintim oldugundan continental yazmadim hatta su an arabamdaki kisliklar orjinal çin mali ESA TRACKER diye bir lastik ;) hayatimda hic duymadim aldigimda üzerindeydi simdilik yeni diye degistirmedim yanliz testlerden kastim her lastik ölcüsünde farkli firmalarin önde olmasi örnek 195/65/15 91H ölcülerinde ise Bridgestone´un Ecopia Ep150 en üst sirada ve bu marka japon kökenlidir testler ise 1 yillik süre zarfinda yapilmaktadir örnek;165/70 R14t kis lastigi olarak michelin alpin A4 en üst sirada gözükmekte vs..

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bütün dünya firmalarinin lastiklerinin testlerinin yapildigi Almanya ADAC 2012-13 testlerinde bu ölcülerde en basarili lastik 205/55 R16 91V CONTINENTAL PREMIUMCONTACT 5 islak-kuru-asinma-gürültü-yakit vs. - 2 haftaya kadar bu lastikleri almayi düsünüyorum.

öncelikle testi almanlar ve özellikle adac yapıyorsa birinciler, ikinciler hep alman çıkar. o test sonuçları hikaye yani.
continental kaliteli lastiktir. goodyearı takın caya kadar hep continental kullandım ve continental tavsiye ettim.
hatta bu seferde telefonda continental premiumcontact5'in tanesini 170 liradan takmaya gittiğimdeaklımda gep goodyear eff. grip performans vardı.
lastikçi arkadaşıma contiden başka tavsiye edeceğin lastik varmı dedim.
"ben olsan bu arabaya takacağım tek lastik var" dedi ve eff. grip performansı indirdi.
conti, michelin ve eff. grip yanyana koyup inceledim ve tanesi 30 lira pahalı olmasına rağmen goodyearı tercih ettim.
avrupa birliği bağımsız testlerinde eff. grip performansher konuda hep bir numara.
conti sadece ıslak performansında aynı performansı almış diğer konularda 2. ile 5. lik arasında sıralamaları var.

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Conti den Goodeaer a geçtim. 2014 yılı 8. hafta lastiği, kargo bedava.
Ankara ve istanbul montaj bedava İzmir'de olduğumdan sökme takma ve nitrojen balansa 40 tl verdim. Bende esktra indirim kuponu olduğundan 4 lastik 657 tl + 40 tl ye gelmiş oldu.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adac zaten sabıkası tescillenmiş bir kurum.
bir kurum, hangi testi yaptık deseler ilk üçte hep alman markaları çıkar.
adamlar araba konusunda golfun oyunu 10 katı fazla gösterip manipülasyon yapmışlar.

http://www.hurriyet.com.tr/avrupa/25779857.asp

Opelfan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Nokian kullaniyorum.Cokta memnunum.

TURKCELL T40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
205 55 r16 ebat goodyear efficentgrip prrformance kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim
Yol sesi çok çok azaldı
Astra h ların süspansiyonları serttir ama bu lastikleri takınca , ulen bu araba yaylanabiliyormuş dedim

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Goodyear Efficentgrip Performance Lastiğimi aldım test ettim şimdi görüşlerimi yazıyorum.

1-Yol sesini çok azalttı
2-Virajlarda daha rahat giriyorum bariz bir şekilde yol tutuşu güzel
3-Beni en çok şaşırtan evimin yolu üzerinde duran atlatmalar da eskiden üstünden geçince tak tuk ses verirdi şimdi sadece yaylanıyor araç sanki başka bir amortisör taktırdım.

Ben memnun kaldım tavsiye ederim, ömrünü bilmiyorum 25.000 km sonra ne olur bilemem ve benim kıyasladığım lastik kışlık lastikti onuda söyleyeyim ama önceki yazlıkla kıyasla derseniz continental idi onunla kıyaslamak bile beni sinirlendiriyor o kadar nefret etim o lastikten :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Goodyear Efficentgrip Performance Lastiğimi aldım test ettim şimdi görüşlerimi yazıyorum.

1-Yol sesini çok azalttı
2-Virajlarda daha rahat giriyorum bariz bir şekilde yol tutuşu güzel
3-Beni en çok şaşırtan evimin yolu üzerinde duran atlatmalar da eskiden üstünden geçince tak tuk ses verirdi şimdi sadece yaylanıyor araç sanki başka bir amortisör taktırdım.

Ben memnun kaldım tavsiye ederim, ömrünü bilmiyorum 25.000 km sonra ne olur bilemem ve benim kıyasladığım lastik kışlık lastikti onuda söyleyeyim ama önceki yazlıkla kıyasla derseniz continental idi onunla kıyaslamak bile beni sinirlendiriyor o kadar nefret etim o lastikten :)

Aynen eksiksiz gediksiz yazmışsın. İşte geçen uzun yol yaptım resmen araba yere yapışıyor. Daha bundan sonra bu karmadan şaşmayacağım... Petlaslar var arka taraf da takılı ama langur lungur yeminle...

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen eksiksiz gediksiz yazmışsın. İşte geçen uzun yol yaptım resmen araba yere yapışıyor. Daha bundan sonra bu karmadan şaşmayacağım... Petlaslar var arka taraf da takılı ama langur lungur yeminle...

bir yerlerimi yırtıyorum Nadir şu anda lastiklarin padişahı effientgrip performans diye.
lastikler yumuşaklıktan sanki havası az gibi duruyor, tamam yumuşak lastikde kulllandım ama bu kadar da olmaz bu lastik havalarında bir problem var diye 2 defa lastikçiye gittim hava basmak için. basıldığı gibi aynı hava duruyor.
benim evin sokağını belediye nostaljik olsun diye kırma taştan döşedi eskiden sokağa girdim mi patırtı başlardı şimdi pıtır pıtır yapıyor. Alanyadaki bütün sokaklarda engellerden var, eskiden geçerken ses yapardı araba şimdi ses soluk yok.
sözün özü; lastik değiştirdim arabaya aşık oldum.