Golf 6 vs Astra J Kıyaslaması ???

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Golf 6 vs Astra J Kıyaslaması ???

Tolga KARACA link' Alıntı:
Peki olurda birgün Golf alırsak...
...."Herkes aracını bizimkiyle kıyaslıyor" der miyiz acaba?

8)

Kendi adıma sorunuzun cevabı hayır. Bunu söyleyecek olsam (ve bunu önemsiyor olsam) çok rahat bir şekilde Astra aldığım paraya Golf de alabilirdim. Sonuçta Astra ve 320d karşılaştırması yapmıyoruz. Tabii aramızda Golf almak isteyip de 6 ay beklemek istemediğinden vb. sebeplerden Astra'ya yönelmiş olanlar olabilir; ama benim için geçerli değil. Bugün aracımı geri alıp sıfır parasını bana verseler, yine gider Astra alırdım ve bunu samimiyetin el verdiği son noktada söylüyorum inanın. Bir araç, sürücüsüne bunu söyletebiliyorsa, gerisi çok da önemli değil. 8)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=3171.msg80652#msg80652 date=1325190408]
Peki olurda birgün Golf alırsak...
...."Herkes aracını bizimkiyle kıyaslıyor" der miyiz acaba?

8)

Kendi adıma sorunuzun cevabı hayır. Bunu söyleyecek olsam (ve bunu önemsiyor olsam) çok rahat bir şekilde Astra aldığım paraya Golf de alabilirdim. Sonuçta Astra ve 320d karşılaştırması yapmıyoruz. Tabii aramızda Golf almak isteyip de 6 ay beklemek istemediğinden vb. sebeplerden Astra'ya yönelmiş olanlar olabilir; ama benim için geçerli değil. Bugün aracımı geri alıp sıfır parasını bana verseler, yine gider Astra alırdım ve bunu samimiyetin el verdiği son noktada söylüyorum inanın. Bir araç, sürücüsüne bunu söyletebiliyorsa, gerisi çok da önemli değil. 8)
[/quote]

+1

Bende Astra dan önce Focus alırken Golf 5 1.4 TSI Highline siparişi vermek üzereydim ama makyajlı Focus çıkınca siparişten vazgeçmiş Focus almıştım, Astra ise Golf 5 ya da Golf 6 dan çok daha seksi bir araç  8)

hsaglam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=hsaglam link=topic=3171.msg80150#msg80150 date=1325111663]
yukarıdaki yorumları okumuyorum bile ev arkadaşımda var. traktörrr ve konsol malzemesi plastik şaka gibi birde 45 bin lira verdi 2009 da ama o zaman yoktu astra j o da haklı ne alsın ;D

Yok canım o kadar da ezme Golf ü :)

Benim de yakın arkadaşım da dizel Highline var, motoru performans delisi değil ama ısındı mı gayet sessiz ve devirli, tork boşluğu neredeyse hiç yok.

İçinde sert plastikler ve koltuk döşemeleri dışında Astra dan yarım puan daha iyi, sürüşü rahat ama zevk ve görsellik konusu tartışılır, tıkırtı şuan çok az, yol sesi sanılanın aksine birazcık daha fazla.
[/quote]

özür dileyerek söylüyorum okuyamadım yine aradaki yorumları ama araç konsolu çok alışılageldik yazdıklarım golfü olan arkadaşımın ve benm ortak kanaatimiz ama arkadaşımın aracı 45o0o tl etmez tek özelliği uzun yold 1100 ila 1200 km yol yapması tam depo ama benc bizim aracın 1.3 ü de en az o kadar yol yapıyordur. kıstasımız eğer yakıtsa clio dizel daha fazla yol yapıyordur aynı depo benzinle!!! tabi herkesin seçimi kendisine :) saygılar.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

clio sümbül e bınecegıne at arabasına bın daha iyi valla araba berbat

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öyle demeyin arkadaşlar
50-60 bin tl yi herkes veremiyor maalesef evet bizim araçlara oranla çok kötü bir araç ama çoğu orta sınıf ya da ekonomik durumu çok iyi olmayanlar için
en azından ayağını yerden kesiyor
hiç arabam olmasa ve ekonomik durumum çok kötü olsa broadway'e binsem heralde bana broadway mercedes gibi gelir :)

sxn4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hakan Bey +1
ogrenciyken 97 model beyaz astram vardi. su yuvarlak hatli olan kasa , 60 hp benzinliydi , istanbulda beni goturmedigi mekan ,club kalmamisti , o benim x5im , mersedesim herseyimdi :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
öyle demeyin arkadaşlar
50-60 bin tl yi herkes veremiyor maalesef evet bizim araçlara oranla çok kötü bir araç ama çoğu orta sınıf ya da ekonomik durumu çok iyi olmayanlar için
hiç arabam olmasa ve ekonomik durumum çok kötü olsa broadway'e binsem heralde bana broadway mercedes gibi gelir :)
+1 kesinlikle

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Valla ben yaz sonunda bir Clio Symbol kiralamıştım hanımla gezintiye çıkmıştık. Ocak 2011 çıkışlı arabanın camları ötüyor, benzin ibresi bir azalıp bir artıyordu falan. Gerçekten kaliteli bir araba değildi ama bizden hızlı gidiyordu ve kliması vardı. :) Ki bu bile o esnada gönlümüzü fazlasıyla fethetmişti.

Elinizde ne varsa siz daha iyisini alana kadar en iyisi o. (:)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
öyle demeyin arkadaşlar
tabıkı ben bızım arabayla kıyaslamıyorum aynı ayarda aynı paraya başka alternatıfler var fiat punto bile ondan yumşak ve kullanışlı.