Golf 6 vs Astra J Kıyaslaması ???

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Golf 6 vs Astra J Kıyaslaması ???

Her ikisinide kullanan biri olarak özetle; Golf 2000 li yıllarda gerçekten rakiplerinin çok önüne geçti bu bir gerçek. ama hala lider mi ? Golf 2000 li yılların ürettiği platformdan üretiliyor. Golf 4 kasa 5 kasaya çok yakın 5 kasa da 6 kasaya Ne demek istediğimi kapılara ve bagaj kapağına bakarsanız çok iyi anlarsınız. Yani Golf aslında yeni model üretmedi.  Tampon-far-stop-sis farı-panjur vs. iç donanımda bir kaç değişiklik karasöre de ufak tefek dokunuşlarla(agresif görüntü vererek) ileriye dönük güzel makyaj yaptı. Anlatmak isteğim Eski Honda civic ile yeni kasa civic arasında dağlar kadar fark var. Tıpkı Astra H ile Astra J kasa arasında olduğu gibi.  Golf te dağlar kadar fark yok. Gerçekçi olacak olursak golf yarattığı efsanenin arkasına saklandı. Bir JETTA da aldığı radikal değişim kararını golf te alamadı. İç dizanynı kesinlikle Astra J nin çok çok gerisinde bunu göremeyen zaten bundan sonra yaptığım yorumu okumasına bile gerek yok. Hala El freni kullanıyor. Gögüslük Opel Astra J deki gibi sizi sarmıyor. Koltuklarda öyle... İçine binince Golf öncekine çok yakın. Direksiyon dizaynı Astra J direksiyonu ile kıyaslanamıyacak kadar hatta bir çok araç da dahil olmak üzere son derece vasat. Kullanılan malzemenin kalitesi diye sadece son tüketicileri yanlış yönlendirilmesin. hemen hemen bütün firmalar aynı ülkede üretilen araçlarda daha sık görürsünüz bu durumu Bir örnek verecek olursak: Pejo 407 nin farları açma düğmesi çerçevesi dahil Citroen C-5 ile aynı. İki firmada gögüslüğü ve direksiyonu aynı üretici yaptırıyorlar. Yol bilgisayar monitorüde Dolasıyla kalite aynı Renault da benzer parçalar görmek mümkün örnekleri çoğaltabilirim. Bu araçları kullanmış arkadaşlar biraz dikkat ettilerse zaten ne demek istediğimi anlayacaklardır. ֜retici firmalar parçaları kendi yapmaz bu işi yapan firmalara kalıp larını verir o parçayı imal ettirirler. ֜retici firma aynı olunca kalitede aynı oluyor. Birisi amerikada bir diğeri çinde yaptırmıyor. Sonuçta ikisinde menşei Almanya. Sürüş konforuna gelince astra J dingil mesafesi golf 6 dan daha uzun golf 2578 Astra J 2685  Astra J nin diz mesafesi golften az diyen arkadaşların yorum yaparken teknik bir bilgi mi sunuyorlar yoksa pisikolojik mi Takdir ve yorum sizin Ben fabrika verilerini sizinle paylaşıyorum. İz genişliğine gelince GOLF 1541-1514 ASTRA J 1558-1544 yani astra daha geniş  Hangisi yola daha iyi oturur ve daha iyi viraja girer. Bununda yorumunu size bırakıyorum. Donanım konusunu açmıyacağım Astra J kullanmamış arkadaşlar üzülmesin diye. Yanlız Golf ün hakkınıda yemeyelim. ևünkü Golf hacback karoserini dünyaya öğreten isim. Bu kasa tipini sevdirdi. BMV, Mercedes, Volvo, Toyota, Nissan, Mitsubishi, vs. gibi nice dev firmalar bu pastadan dilim almak için çaba sarf etti.  bu kasada lider olmak için çok uğraştı ama hiç biri GOLF, ASTRA, MEGAN HB, CİTROEN C-4, PEJO 307-308, Punto gibi ciddi satış rakamlarına ulaşamadı. Bir çoğu geri çekildi.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cenk aynen katılıyorum sana  14alkiss

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Dizeline zaten soyleyecek soz yok mukemmel kaldiki dsg problemli bir sanziman ama sadece tsi.  De problem cikariyormus bizim araclarda cok guzel. Ama yakit cok tolga suan 1300 km de arac. 150 tl ile 250 km anca gidiyor zorlamadan. 

Bülent işine karışmak gibi olmasın ama keşke arabanla ilk günler bir uzun yol yapsaymışsın; malum rodaj kavramı eskiye göre yok denecek kadar azaldıysa da hala var ve sıfır km aracı ilk günlerinde biraz kullanmazsanız bazı mikron mertebeli fazlalıklar aracın motorundan sökülemediğinden tüketim ve performans değerleri aksi şekilde kullanılmış modelden kötü olabiliyor.

1300km neredeyse 2 depo yakıt demek Bülent, sık söylüyorum ama benim 10.000km ye kadarki tüketimim şimdikinden (yaklaşık 16.000km) biraz daha fazlaydı.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=bulent_tnt link=topic=3171.msg80208#msg80208 date=1325138137]
Dizeline zaten soyleyecek soz yok mukemmel kaldiki dsg problemli bir sanziman ama sadece tsi.  De problem cikariyormus bizim araclarda cok guzel. Ama yakit cok tolga suan 1300 km de arac. 150 tl ile 250 km anca gidiyor zorlamadan. 

Bülent işine karışmak gibi olmasın ama keşke arabanla ilk günler bir uzun yol yapsaymışsın; malum rodaj kavramı eskiye göre yok denecek kadar azaldıysa da hala var ve sıfır km aracı ilk günlerinde biraz kullanmazsanız bazı mikron mertebeli fazlalıklar aracın motorundan sökülemediğinden tüketim ve performans değerleri aksi şekilde kullanılmış modelden kötü olabiliyor.

1300km neredeyse 2 depo yakıt demek Bülent, sık söylüyorum ama benim 10.000km ye kadarki tüketimim şimdikinden (yaklaşık 16.000km) biraz daha fazlaydı.
[/quote]

5000'den sonra tüketim düşecek deniyordu şimdi 10000 mi oldu? Takasa vermiş olurum ben bu arabayı 10.000'i bulmadan. :)

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=3171.msg80417#msg80417 date=1325162330]
[quote author=bulent_tnt link=topic=3171.msg80208#msg80208 date=1325138137]

[/quote]

5000'den sonra tüketim düşecek deniyordu şimdi 10000 mi oldu? Takasa vermiş olurum ben bu arabayı 10.000'i bulmadan. :)
[/quote]

Doğan bemin eski Astra H ta 15.000 den sonra hissedilir derecede düşmüştü.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim arabalarımdan elde ettiğim tecrübeye göre optimum tüketim/performansa ortalama 15-20.000km civarlarında ulaşılıyor, dediğiniz 3-5.000km lik rakamlar en hissedilir değişimlerin yaşandığı ortalama rakamlar, o andan itibaren araç bakımlı olarak hayatına devam ederse genelde 15-20.000km civarı dediğim optimum dengeye ulaşıyor.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

9.6 değer yakalamışsın doğan bence daha altına zor düşer trafik yoğun biryerde kullanıyorsan benimde 9 istanbulda yazın 8.5 lardaydı bu değerlerin altı çok zor benzinin 4.30 olduğu biryerde arabalara suç bulmak yanlış olur

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
9.6 değer yakalamışsın doğan bence daha altına zor düşer trafik yoğun biryerde kullanıyorsan benimde 9 istanbulda yazın 8.5 lardaydı bu değerlerin altı çok zor benzinin 4.30 olduğu biryerde arabalara suç bulmak yanlış olur

Ama 9.6 değeri çok özen ve dikkat göstererek, gaz pedalına kibar davranarak elde edebildim. Sıkışık trafiğe çok ender girdim, ev iş arasında 13 km gidiş 13 km dönüş kullandım. Turbo babında çok az coşturabildim arabayı. Menzilim full deponun bir diş altında 491 km. O da dediğim yumuşak stil için. Yoksa biraz basalım dedim mi hop 1 diş eksiliyor depodan.

Bu arada tüketimin azalması için gereken km 10.000'den 15.000'e sonra da 20.000'e çıktı, hararet yaptım burda. (:)

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=astraowner link=topic=3171.msg80428#msg80428 date=1325163010]

Ama 9.6 değeri çok özen ve dikkat göstererek, gaz pedalına kibar davranarak elde edebildim. Sıkışık trafiğe çok ender girdim, ev iş arasında 13 km gidiş 13 km dönüş kullandım. Turbo babında çok az coşturabildim arabayı. Menzilim full deponun bir diş altında 491 km. O da dediğim yumuşak stil için. Yoksa biraz basalım dedim mi hop 1 diş eksiliyor depodan.

Bu arada tüketimin azalması için gereken km 10.000'den 15.000'e sonra da 20.000'e çıktı, hararet yaptım burda. (:)
[/quote]

inanki senin söylediğin menzilden 9 km fazlasını 200 tl lil benzinle ve devamlı dur kalk trafikte yaptım acaba diyorum sorun mu var araçta?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Gökhan_55 link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=3171.msg80440#msg80440 date=1325164825]
[quote author=astraowner link=topic=3171.msg80428#msg80428 date=1325163010]

[/quote]

inanki senin söylediğin menzilden 9 km fazlasını 200 tl lil benzinle ve devamlı dur kalk trafikte yaptım acaba diyorum sorun mu var araçta?
[/quote]

Valla bende anlamadım. Oğuz'un da gözleri pörtledi benim arabayı biraz sürünce.