Golf 6 vs Astra J Kıyaslaması ???

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Golf 6 vs Astra J Kıyaslaması ???

bulent_tnt link' Alıntı:
Arabayi almadan once ikisinide heryonden kiyasladik zaten.  Tercihimizide tabiki astradan yana yaptik. Golf hep ayni araba bombos en azindan 60 bin TL lik arabaya insan xenon far koyardi.
+1000

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şahsi fikrim olarak söylemek isterim ki Golf alınacaksa en baz modeli alınmalı ki(bi kasa, 4 teker, bi direksiyon ve radyo) 2 elde çok değer kaybetmesin. trend 1.4 golf ile comfort arasında 6000 civarı fark var(cc yok:)). highline olunca 10000 den fazla fark oluyor. birde şu özellikleri var ki, o da hangi bayiden alırsanız alın fiyat aynı.kendi aracımı alırken ankaradaki bayileri bile aramıştım herbiri de ayrı fiyat vermişti.
ayrıca vw'yi bilemem ama opelin servisleri hem oldukça pahalı hem müşteriyi kekleyebilmek için kırk takla atıyor. Dizellerdeki DPF sistemi hakkında hiçbir bilgileri yok sanki. sundukları çözümler tamamen sallamasal. ya farklı istasyondan benzin alın derler ya gelin biz temizleyelim. evimin otoparkında bir arkadaşla tanıştım 6 aylık aracından, hergün yanan DPF ikazı yüzünden illallah demiş adam. (forumu söyledim ama insignia team üyesi galiba üye olduysa da selam) bende de 200 km.de bir yanmaya başladı yine..Disklerim yamulduğunda servis görevlisi allah allah ilk kez böyle bir şikayet duyuyorum demişti 2 gün sonra da maalesef değiştiremiyoruz demişti. (ama izmirden telefon gelince 3 saat içinde aracım alınıp, disk ve balatalar deiştirilip teslim edildi o ayrı).

kıyas konusunda;

astra, golfün üstüne çıkar ama asla altında kalmaz. her açıdan donanım,tasarım, (dizel konudsunda bence 1.3 hiç başarısız değil ama tek seçenek olması dezavantajı ) motor seçenekleri ve sıfır araç fiyatları konusunda golften çok daha mantıklı bir seçenek.. 

A

Avcı06

Bilgi Girilmemiş

İlk başta yorumun kişiden kişiye değişebileceğini dipnot olarak belirterek yazıma başlıyorum;

VW bana göre tamamen abartılmış bir marka,55 milyara golf alıyosun fonksiyonel direksiyon opsiyonel,bence bu vatandaşı açıkça kazıklamaktır.Dış görünüş olarak golfü astrayla değilde corsayla bir tutuyorum çünkü golf gerçekten artık polo gibi görünüyor,yeni astra sınıfının en başarılı otomobillerinden biridir ve bana göre gerçekten C sınıfında rakibi bulunmamaktadır.Saygılar.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Avcı06 link' Alıntı:
İlk başta yorumun kişiden kişiye değişebileceğini dipnot olarak belirterek yazıma başlıyorum;

VW bana göre tamamen abartılmış bir marka,55 milyara golf alıyosun fonksiyonel direksiyon opsiyonel,bence bu vatandaşı açıkça kazıklamaktır.Dış görünüş olarak golfü astrayla değilde corsayla bir tutuyorum çünkü golf gerçekten artık polo gibi görünüyor,yeni astra sınıfının en başarılı otomobillerinden biridir ve bana göre gerçekten C sınıfında rakibi bulunmamaktadır.Saygılar.

Doğru söze ne denir  greatt

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

golf ün yeni reklamından nasıl insan kazıkladığını anlayabilirsiniz aracın özelliklerini sayarken park sensörü fonksiyonel direksiyonu vs sayıyor bunları astra bütün donanımlarında standart sunuyor zaten ancak golfte bunları almak isteyince fiyat 55-60 lara geliyor beklemek te cabası

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kapı kapanırken tok bir ses çıkarıyor, reklamda bu var.önemli tabi.aracın bunun dışında kalan özellikleri ön planda değil neden acaba? :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kapıları tok kapanıyor ama artık çoğu aracın kapıları tok kapanıyor, bu fark 5-10 sene önce olsaydı şuan reklama gerek kalmadan herkesin dilinde olurdu ama değil; reklam anlatılıyor arada.

Bir Fiesta, Rio nun bile kapıları çok tok kapanıyor..

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

golf 5 te olsa ikisini de kullanmış biri olarak;

golfün daha keyifli bir sürüşü vardı ama bu birazda rahatlıktan kaynaklı yani astranın kemikli vitesi ne bileyim daha sert oluşu golfü daha konforlu gösteriyor. astra için bu eksiklik değil tabi. ama şanzuman olarak vw i tek geçerim.

özellik bakımından golfte en yüksek pakette bile neredeyse hiçbir şey yok. her özellik opsiyonel.

parça ve bakım masrafı olarak hemen hemen aynılar.

yetkili servisler iki markada da berbat (her markada berbat) forever sanayi.

limnili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

malzeme kalitesini saymazsak eğer kesinlikle astra derim. ama benim gibi seslere karşı hassas biriyseniz astra eziyete dönüşebilir. C segmentinde donanım konusuna gelince dizel motorun başarısı da göz önüne alınırsa özellikle confort plus citroen c4 ve  bir de megane dynamic de cosmo astrayla eş sayılabilir (tabiki AFl hariç !! ) baz araçlardaki donanımlara bakınca ise astra rakipsiz!!

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

limnili link' Alıntı:
malzeme kalitesini saymazsak eğer kesinlikle astra derim. ama benim gibi seslere karşı hassas biriyseniz astra eziyete dönüşebilir. C segmentinde donanım konusuna gelince dizel motorun başarısı da göz önüne alınırsa özellikle confort plus citroen c4 ve  bir de megane dynamic de cosmo astrayla eş sayılabilir (tabiki AFl hariç !! ) baz araçlardaki donanımlara bakınca ise astra rakipsiz!!
10 numara objektif bir yorum olmuş. Tebrik ederim.