Film Camdan Ceza yemeye son!

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
murat konuyu hortlattımmm ama corsa c için ben bulamadımmm

yoksa pen cilere gidip yaptıracamm

zanoylu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar bir çoğumuzun en büyük problemi aracımız şık gözüksün diye yapılan film uygulaması, Fakat son dönemlerde çok fazla (özellikle forumda) ceza uygulamasına rastladık. Açıkcası ben Filme karşıyım (güvenlik nedenlerinden dolayı) fakat işim gereği bagajımda ilaç taşıyorum ve yazın gölgede 40 derece olan aracımın iç sıcaklığını düşürmek için uzun bir arayışa başladım. Sonunda Hepsi burada sitesinden ( http://www.hepsiburada.com/bod-opel...ls.aspx?categoryid=264131&productid=otbod2784 ) bu ürünü buldum tabii nedir ne değidir diye düşünrken birde baktım imaltcı firma kendi memleketim olan aydındaki Batkan Oto Dizayn'mış hemen sabah bir telefon görüşmesinden sonra firmaya gittim ve montaj yapılmasını istedim. Baktımki aracımda çok iyi duruyor ve benim için en önemlisi Resistanslarım sağlam, hiç bir delme işlemi yapılmıyor ufak bir pazarlıktan sonra ürünü 100TL ye aldım. Hatta ürünü taktıdıktan 20 dk sonra polis cevirmesine girdim polis en başta ohaa bu kadar koyu cammı olur dedi fakat beni onların kolayca sökülüp takılan bir perde olduğunu anlatıp arka camlardan 1 tanesini söktüğümde Polisin bile o kadar hoşuna gitti ki nereden aldığımı sordu ve "yolunuza devam edebilirsiz" cümlesi ile atladım aracıma yola çıktım.
Ürün özellikleri;
* Dışarıdan içerisi kesinlikle gözükmüyor (En koyu film gibi gözüküyor)
* İçeriden dışarısı çok net görüşü kesinlikle kaybetmiyorsunuz
* Trafik cezası yok :)
* tak çıkart olduğu için kullanımı ve montajında kesinlikle delme işlemi yok
* içerideki sıcaklık çok büyük oranda düşürebiliyorsunuz....

Değerli arkadaşım cam filminin yasak olmasının ilk nedeni zaten yukarıda saydığın ilk madde peki nasıl ceza olmayacak onu anlayamadım
(* Dışarıdan içerisi kesinlikle gözükmüyor (En koyu film gibi gözüküyor)
İlgili Trafik yönetmeliği kuralı bu konuda yoruma mahal kalmacak şekilde net.

Yönetmelik:
Motorlu araçlar üzerinde(otomobil,kamyonet,minibüs,midibüs,kamyon,çekici,otobüs...vb) gerek içerden gerekse dışardan görüşü kısıtlayıcı aparatların uygulanması yasaktır.

Kanun:
2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu 84.Madde-diger kural ve yasaklar 30/1b

Son düzenleme:

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yasa maddesine göre buda yasak... anında çıkarılınca polis afallayıp basireti bağlanıyo ve kesemiyo demekki:) yoksa filmden farkı yok... madde de yukarda arkadaşın yazdığı gibi gayet net... haa madde bence tartışmalı... ben aracımın içini kimseye göstermek zorunda değilim. araç içi benim mahremim. tıpkı evlerimiz gibi... o zaman evleride saydam yapalım emniyet mensupları içini görsünler bunlar bombamı imal ediyolar baksınlar rahatlasınlar:) saçma sapan bir yasa maddesi... sırf bu yasağa uymak adına yıllardır bu sıcaklarda filmsiz klima ile idare ediyoruz ama ne kadar klimada olsa güneş gören yerler yanıyo işte... araç içi sıcaklık düşüşüde olumlu yanı filmin... ben yaptırsam ve bi polis bana bu nedenle ceza kesse sabaha kadar orda bekler tüm filmli araçları teker teker çevirttirirdim. taaki polis bıkıp makbuzumu iptal edene dek:)
aslında polislerimiz nedenlerini doğru düzgün açıklayınca tehlike oluşturmayan her türlü yanlışımıza eksiğimize yardımcı oluyor. örneğin 9 aydır ruhsatsız dolaşıyorum ssk ile emn .müd. arasındaki iletişimsizlik nedeni ile. her çevirmede ek1 gösterip durumu anlatınca memurlar devam et diyolar. önemli olan bu... eminim ki film yaptırsam onuda uygun dille anlatıp iç ışıkları açıp camları indirip çevirmeye girer gene geçerim... ama yasak orası ayrı. yasak nedeni saçma orası apayrı... Berat senin pleksi olayında çok güzel. savaş abi sende iyi yakalamışsın opelimnet üyeleri camdan çöp atmaz, emniyet şeridinden de gitmez:)

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
murat sana zahmet bir sorarsan sevinirim ama aydında olması sıkıntııı ????

zanoylu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aracımın içini kimseye göstermek zorunda değilim. araç içi benim mahremim. tıpkı evlerimiz gibi... o zaman evleride saydam yapalım emniyet mensupları içini görsünler bunlar bombamı imal ediyolar baksınlar rahatlasınlar:) saçma sapan bir yasa maddesi...

Bu madde bir yönden de polislerin güvenliği ile ilgili.Evlerde olduğu gibi araç içi bizlerin mahremi sayılmıyor.Eğer böyleyse sizi durduran polis camı açın dediğinde hayır açmam gibi bir şey deme hakkınız yok ama evinizde var.Bunu bir yönden şöyle algılamak lazım polis durdurduğun aracın içinden kendine yönelebilecek tehlikeyi algılaya bilip eşgalleri tespit edebilmeli filmli araçlarda bu mümkün olmadığı için yasak olmasının bir nedenide bu.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu madde bir yönden de polislerin güvenliği ile ilgili.Evlerde olduğu gibi araç içi bizlerin mahremi sayılmıyor.Eğer böyleyse sizi durduran polis camı açın dediğinde hayır açmam gibi bir şey deme hakkınız yok ama evinizde var.Bunu bir yönden şöyle algılamak lazım polis durdurduğun aracın içinden kendine yönelebilecek tehlikeyi algılaya bilip eşgalleri tespit edebilmeli filmli araçlarda bu mümkün olmadığı için yasak olmasının bir nedenide bu.
Tabiki hakkınız var. buna polise pasif direnme denir. hukuk sitelerinden bilgi alabilirsiniz... Arama emri olmadan araç içi aranmaz bakılmaz... Tabiki böyle yapın demiyorum. Polise yardımcı olmak gerekir. sonuçta işleri bizim güvenliğimizi sağlamak. Ama kafasına göre çevirme yapanlarada karşıyım... zaten yaz dönemi için valiliklere yeni genelge gönderildi. vatandaşı kural ihlali olmadıkça çevirmeyin diye...

Diğer husus ise çifte standart. ben daha şimdiye kadar hiçbir banka müdür aracına kırmızı mavi flaşörden cam filminden ceza yazıldığını görmedimde duymadımda.... yasaksa herkese yasak. burda herkes hemfikir sanırım:)

Son düzenleme: