Cam Filmi

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanları isteediğiniz kadar koyu yapın sorun olmaz. kıl bi polise denk gelmediğiniz sürece gerçi kılına denk geldiğinizde 1 numaraya da sorun yapar 3 numaraya da yıllardır öyle geziyorum bi kere çevirmediler. en açık film para tuzağından başka bişey değil ...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
................İşte bu olayı yaşayan biri olarak zerre kadar güvenmem yasal olmayıncada başımı ağrıtmak istemem.

Yıllar evvel Ağustos ayında Ankara'dan Antalya'ya tatil için gidiyorduk. Antalya girişinde ekip durdurdu rutin kontrollerini yaptı, hiç bir eksik bulamayınca bizden "patinaj zinciri" istedi. Babamın o anda polise gösterdiği tepkiyi halen dün gibi hatırlarım ;)

hkoc4006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler yorumlara baktım içimizde de trafik polisi olabilir rencide etmeden yargılamadan yorum yapalım film olayına gelince film kanunen yasak K T K 30/1b maddesi 189 tl dir konu ile danıştay kararı vardır yerel mahkeme kararları danıştaydan dönmektedir ama basın yerel mahkeme kararını yayılar haber yapar ha bide kıl polislere gelince mümkün olduğu kadar eli makbuza gitmeyen bir teşkilat var ancak E G M uygulama talimatı gönderir cam filmi mesala yapılan araç ve sürücü bilgileri tutanağa bağlandığı için 4\4 lük yapmak zorunda ağustosta bile olsa zincir çekme halatı 30/1-b maddesine girdiği için sorar radar da isyan ederler burası 50 km olurmu bence de öyle yerler varki olmaz ama isyan o an görevliye olur ne ukome ne il trafik komisyonu nede orada uyguma yazan E G M olmaz hep vatandaş haklıdır

Sent from my iPhone using Tapatalk

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Beyler yorumlara baktım içimizde de trafik polisi olabilir rencide etmeden yargılamadan yorum yapalım film olayına gelince film kanunen yasak K T K 30/1b maddesi 189 tl dir konu ile danıştay kararı vardır yerel mahkeme kararları danıştaydan dönmektedir ama basın yerel mahkeme kararını yayılar haber yapar ha bide kıl polislere gelince mümkün olduğu kadar eli makbuza gitmeyen bir teşkilat var ancak E G M uygulama talimatı gönderir cam filmi mesala yapılan araç ve sürücü bilgileri tutanağa bağlandığı için 4\4 lük yapmak zorunda ağustosta bile olsa zincir çekme halatı 30/1-b maddesine girdiği için sorar radar da isyan ederler burası 50 km olurmu bence de öyle yerler varki olmaz ama isyan o an görevliye olur ne ukome ne il trafik komisyonu nede orada uyguma yazan E G M olmaz hep vatandaş haklıdır

Size hitap edebilmemiz için pfofildeki adımız soyadınız kısmında düzenleme yapalım .

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

* Bilgilendirme için sağol.
* Gözden kaçan bir noktayı hatırlatayım, beni denetleyenlerin benden daha donanımlı olması gerekmez mi? Benden istediği patinaj zinciri acaba denetim yapan kişinin arabasında var mı? Ya da bana farın ayarsız diye ceza kesen görevlinin kullandığı aracın farları neden yanmaz? ;)

KatlimeFerman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim ne çok açık ne çok koyu. Açıktan koyuya 1-2-3-4-5 diye sıralayacak olursak benimki 3'tür. Haziran'da muayenesini yaptırdım hiçbir sorun olmadı.

hkoc4006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
* Bilgilendirme için sağol.
* Gözden kaçan bir noktayı hatırlatayım, beni denetleyenlerin benden daha donanımlı olması gerekmez mi? Benden istediği patinaj zinciri acaba denetim yapan kişinin arabasında var mı? Ya da bana farın ayarsız diye ceza kesen görevlinin kullandığı aracın farları neden yanmaz? ;)

Abicim 3 yada 5 yıl öncesine kadar ekip araçlarında sigorta bile yoktu şimdi yangın tüpünden zincirine kadar tamamladılar sıkıntı yok bir arıza raporu tuttuğunda devletin işlemleri tamamlayıp tamire göndermesi bir ayı bulur oda çalışanın değil bürokrasinin ağır işlemesi benim demek istediğim yazılmayanlarıda görelim adil olalım mesleki tecrübe ve bilgilerden forumdaki arkadaşlara yardımcı olabilirim şimdi herşey elektronik olarak denetleniyor bizde araç kullanıyoruz biz de trafikteyiz bizimde yanlış olduğunu düşündüğümüz uygulamalar var ama kanun uygulamak zorunda kaldığımız zamanda var

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşın babasını polis çevirmiş ve cam filminin yasak olduğunu sözlü olarak beyan etmiş. Ceza kesmemiş. Neyse buraya kadar bir sıkıntı yok. Muaynelerde falanda bir sıkıntı yok. Hafif kusurla geçiyor.

Neyse bir süre sonra aracı satmaya kalktığında aracını satamadı. Araç trafikten men edilmiş. Sordular soruşturdular. Cam filmi ile alakalı ilk uyarı süresi bir hafta imiş. Uyarı sonrası bir hafta içerisinde filmi söktürüp gidip söktüğünüzü göstermeniz gerekiyormuş. Aksi halde araç trafikten men ediliyormuş. Sonrasında bir sürü iş. Cam filmini söktürdüler, tuvtürk e gidip söküldüğüne dair rapor aldılar o raporla gayrettepeye gidip arabanın resmini falan çektirttikten sonra aracın satışını verebildiler. Tabi sökülen film ücretini satış bedelinden düştüler..;)

Bir kaç yıllık mevzu bu. Şuanki güncel durum nedir bilmiyorum ama geçtiğimiz günlerde bir haber vardı. Mahkeme cam filmi konusunda sürücünün görüşünü etkilemediği sürece sorun teşkil etmeyeceğine karar vermişti diye hatırlıyorum. Konuyu bir araştırmak lazım.

Aynı olay benim başıma 2011 veya 2012 de geldi. Ankara da Kızılayın göbeğinde polis memuru arkadaşımız beni cevirdi. Camları film olduğunu söyleyerek ceza yazdı. çok çok açık cam filmi vardı.
Ben cezayı ödedim. camlardan filmleri söktürdüm.(sadece arka cam kaldı-ısıtıcılardan dolayı) aradan 1 yıl falan geçti. Antalya'dan dönerken Sivrihisar'da uygulamaya girdik. Orada aracın trafikten men edildiği ortaya çıktı. Dediğiniz gibi 1 hafta içinde trafik şubeye başvurmak gerekiyormuş. Merkezden filmden men edildiği ortaya çıktı, memur arkadaşlar kontrol ettiler, filmlerin sökülü olduğu beyanında bulundular ve bana Ankara ya gidince trafik şubeye gidip men olayını kaldır dediler. Ben de dönünce hemen başvurdum.
Ben cam filmine bu yüzden sıcak bakmıyorum. Perde taktırmak bence en mantıklısı...
Not: avatar resmimdeki araç, filmli hali... buradan bile içi gözüküyor

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar haftasonu 1-2 filmciye tekrar gittim ve çekenler abi 1 numaranın nesini çektiricen normal gibi birşey dediler ve orta çektir işine yarasın, trafik kolay kolay birşey demez dediler. Sonra;

Geçenlerde birisiyle sohbet ettim ve polismiş. Konuyla ilgili olarak; kontrol esnasında baktığımda içinde kim var görmem lazım, filmin numarasını markasını ben bilmem, . Arka 3 camı orjinal olanlar var ama bazen onlarında arka kısmı görünmüyor dedi. Belki içi görünenlerde açık renk vardır ve geçmiştir bilmiyorum dedi. Kimsenin güneşine, güzel görünmesine, gençlere niye engel olalım, ama özellikle şuan tamamiyle güvenlik amaçlı yasak dedi.

Yani film işini rafa kaldırdım arkadaşlar.

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende şans yok şahsen gelir beni bulur. Güvenlik konusun da ise işte yaşanan olaylar ortada ülke de güvenlik sadece cam filmleri olan araçlar bozuyor ise söylenecek bir şey yok.