Far Sorunum

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böyle bir konu daha açılmışdı fii tarihinde gene bir astra h kullanıcısı ön farlarım sallanıyor normal mi demişdi demek ki bu araçlarda bu var.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kızmayın sakın.. usta ara kufret gıt orda cıngar cıkar bagır cagır muduru cagır gazetelerı getrcem yok sıkayet etcem de bak bakalım degıstrmıyolar mı..

ismail_kmsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten arabayı hafta sonundan hafta sonuna kullanıyordum.Hevesimi soğuttular.Böyle birşey olmamalı
30-35 milyar az para değil bu kadar para verip butür hatalarla karşılaşmak ve bu hataları normal saymak arabadan soğuttu beni

ctokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Böyle bi saçmalık nasıl normal karşılanabilir anlamıyorum, sallanma sorununun sebebi net, ya ayağı kırık o farın, yada far ayar motoru tam oturmamış veya farın üretiminde sorun var. Buhu sorunu heleki hiç kabullenilir bişey değil, bunun sebebi ise iyi kapanmamış far, herhangi bir çatlak,tahliye borusu sıkışması yada yine oturmamış far ayar motorudur. Sonuç olarak bunlar kabullenilir şeyler değil ve kesinlikle normal olmayan durumlar. Garanti kapsamında değiştirme hakkına kesinlikle ve kesinlikle sahipsiniz, gerekirse orayı birbirine katın çünkü değiştirmek zorundalar. Bu opelin yetkili servislerinin hepsi böyle, iyice çığırından çıktılar artık. Basit bi örnek vermek gerekirse, bir arkadaşımın megane III coupe aracının isteği doğrultusunda sol farı motorun titreşiminde bile sallandığı için, buhar yaptığı için ve sol arka stop lambası buhu yaptığı için ikiletmeden hemen değiştirdiler garantiden. Sonuç olarak değiştirmek zorundalar çünkü bu durum kesinlikle normal ve kabul edilebilir değil.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım servisin parça değişmek istemiyor...
ne sallanması normal ne buğulanması...buğulanma üretim hatasıdır nemi içeri alıyor far içi sallanma ise arkadaşın dediği gibi xenon farda olur çünkü xenon farlarda eğim sensor vardır karşıdan gelenin gözünü almaması için her salantıda yol meyilinde açısı yola bakacak şekilde kendini ayarlaması lazım bu saniyenin onda biri gibi kısa zamanda ayarlar.Normal farda bu yoktur sadece yüke göre içeriden ayarlanır far lambası yanında 1-2-3 diye...git o servise işini yapmayacaksa Almanyaya bildiririm de ve yaz hemde servisin adını ver..bak bakalım ne oluyor gerekirse ben sana tercüme ederim
saygılarım..Bu ne terbiyesizlik insanı enayii yerine koymak yahu(kusura bakmayın)
Not; hatta o mektupta seni kadıran savan tüm servislerin isimleri şehirleri ile yazalım bunu git servise de yoksa almanyaya şikayet mektubunu arkadaş yazacak de bakalım görelim aracın resmi ile...rsminide şimdiden çek sakla

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabanın kapısından su giriyordu yağmurda daha doğrusu döşeme altı yağmursuyu koruyucusu torbadan servise gittim değiştirin hemde hepisini baktı kapı açık ikisi yaş tamam dediler 3 saat sonra gittim aldım ertesi gün yağmur busefer yine girdi..bakın dedim ben size söyledim girsin girmesin dördünü değişin herseferinde buraya gelecek değilim kızdım hemen değiştiler bekledim ve başında seyrettim...halbuki ikisinden geliyordu ama işi sağlama alayım dedim servis ise akan kapıyı yapmıştı o gün.

ismail_kmsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 saat evvel konuştum içiniz rahatlayacaksa getirin bakalım dediler :)
opel e yakışmıyor inanın bu arabayı adından dolayı aldım opel adı için aldım başka birşey değil güvendim ve aldım.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yıkama sonrası farlarda stoplarda buğu olması normal.

Farı açınca geçiyor. Anlattığınız anormal bir buğuysa sorun vardır.

Çünkü açın bakın aracın kullanım kitapçığını araç yıkama sonrası farlarda geçici buhar oluşabilir diyor.

Benım aracımdada oluyordu özellikle yıkama sonrası.Ama bir 10 dk sonra kayboluyordu. Şimdi farlarımı orjinal cosmo bixenon mercekliye dönüştürdüm.Bu farda öyle bişeyle karşılaşmadım.Ama halojenlerde vardı..

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
opelin tum farlarinda bu sorun var degisselerde yapacak, tek cozum basincli yikama makinelrini farlara direk tutturmayin tek siz degilsiniz bu sorunla ugrasan. Arka taraftaki havalandirma deligini kontrol edin tikanmissa bugu kisa zamanda kaybolmaz.

gecmis olsun