El Freni Sorunu

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam el freni en fazla 3 çıt çekiliyor zorlarsan 4 oluyorçok hafif yokuşlarda , düze yakın yokuşdiyebiliriz bunlarda sorun yok tutuyor ama araba dik bir yerde kaldığı zaman geriye kaçıyor. Kolun altındaki vida bayayı aşağıda sıkılı yani.Fren yerleri de iyi ayarlı ama telden mi oluyor zamanla mı alışıyor anlamadım 1 kerede bu işi çözecek usta lazım

kol altındaki civata biraz gevşetilip araç altındaki başka bir civata varsa ordan gerilmesi daha faydalı. kol ilerde yine boşluk yaparsa kol altından küçük müdahaleyle tekrar ayar yapılabilir

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İkiside tutmuyor :D Teli servise ayarlatırım artık :)
benim araçta arkada kampana var. balata değiştirdigimde neredeyse hiç tutmuyordu. alışması gerekiyor dediler. Arada 20-30 metre kadar el freni yarım çekik halde sürdüm :) şuanda balata değişimi yapmadan önceki haline geldi tekrardan. Önceki aracım b kasa vectra da çektiğimde tamamen kilitliyordu. frenciye gösterdim. el freni için arkada bir merkez varmış. o değişmesi gerekiyor dedi. değişirse kol da yumuşar tamamen kilitleme de yapar dedi. şuanda çok kötü durumda olmadığı için ellemedim. sadece fren işi ile uğraşan bir yere göstermende fayda var

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi