Cyclone Opel Multimedia Sistemleri

JayMz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba tekrardan, bu ekran insanı hayattan soğutuyor sanırım :)
1-ses kalitesi genel olarak kötü, sport donanım ama hoparlör takviyesi mi yapmalıyım sizce? Eski aracımdaki usb bellek, ama kalite kesinlikle aynı değil, eski araç golf idi.
2-bugün farkettim aux çalışmıyor vitesin oradaki, telefonumdan spotify müzik dinlemeye çalıştım olmadı tık ses yok, Bluetooth ise yine kaliteyi radyo kalitesinin altına indiriyor, ses seviyesini 35 lere yükseltiyorum çok can sıkıcı.
Sistemimde arıza mı var yoksa bir çözümü var mıdır, tekrar yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum

İyi forumlar

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Astra j aracımda multimedya takılı iken vw polo'nun ses sistemi bana muhteşem geliyordu. Multimedyayı söküp orjinal teybe geçince polo ile arasındaki fark farkedilemeyecek kadar azaldı. Yani benim şahsi görüşüm orjinal teyp multimedyalardan daha kaliteli, daha net ses veriyor. Tabi orjinal teybin de kusursuz, muhteşem bir ses sistemi olmadığını belirtmek isterim. Belki sizi orjinal teyp te tatmin etmeyecektir. Vw Golf deneyimim hiç olmadığı için net bir kıyaslama yapamıyorum.

JayMz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra j aracımda multimedya takılı iken vw polo'nun ses sistemi bana muhteşem geliyordu. Multimedyayı söküp orjinal teybe geçince polo ile arasındaki fark farkedilemeyecek kadar azaldı. Yani benim şahsi görüşüm orjinal teyp multimedyalardan daha kaliteli, daha net ses veriyor. Tabi orjinal teybin de kusursuz, muhteşem bir ses sistemi olmadığını belirtmek isterim. Belki sizi orjinal teyp te tatmin etmeyecektir. Vw Golf deneyimim hiç olmadığı için net bir kıyaslama yapamıyorum.
cevap için teşekkürler, aslında amfi komponent falan filan işlerine girmedim hiç hep arabaların üzerinde ne varsa onu kullandım, golfün i20 den farkı yoktu benim kulağıma göre ikisi de güzel tatmin ederdi. Fakat dediğiniz gibi sanırım, multimedyanın ses sistemi kötü herhalde ki bariz fark var, aldığımda bu olduğu için üzerinde kıyaslayamadım da. Üstüne birde aux çalışmıyor. En sonunda bunu satıp 2.el orjinal cd400 falan alınacak heralde

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
cevap için teşekkürler, aslında amfi komponent falan filan işlerine girmedim hiç hep arabaların üzerinde ne varsa onu kullandım, golfün i20 den farkı yoktu benim kulağıma göre ikisi de güzel tatmin ederdi. Fakat dediğiniz gibi sanırım, multimedyanın ses sistemi kötü herhalde ki bariz fark var, aldığımda bu olduğu için üzerinde kıyaslayamadım da. Üstüne birde aux çalışmıyor. En sonunda bunu satıp 2.el orjinal cd400 falan alınacak heralde
Bluetooth kullanıyorsanız bildiğim kadarıyla CD400'lerde Bluetooth yok, CD400 plus'ların da bazılarında var. Bluetoothlu bir CD400 plus almak isterseniz cihazın Bluetooth kit'ine sahip olduğunu satıcıya teyit ettiriniz...

JayMz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bluetooth kullanıyorsanız bildiğim kadarıyla CD400'lerde Bluetooth yok, CD400 plus'ların da bazılarında var. Bluetoothlu bir CD400 plus almak isterseniz cihazın Bluetooth kit'ine sahip olduğunu satıcıya teyit ettiriniz...
Yok hocam, Bluetooth kullanmıyorum da, aux kullanabilsem Bluetooth ihtiyacım olmaz, telefon çok aktif kullanan biri değilim.
Cyclone cihazda aux neden çalışmıyor peki, ya da aktifleştirilebilir mi?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Yok hocam, Bluetooth kullanmıyorum da, aux kullanabilsem Bluetooth ihtiyacım olmaz, telefon çok aktif kullanan biri değilim.
Cyclone cihazda aux neden çalışmıyor peki, ya da aktifleştirilebilir mi?
Bildiğim kadarıyla oem multimedyalarda çok fazla bağlantı seçeneği olduğu için (bluetooth, usb, sd kart, internet vb.) aux koymaya gerek görmüyorlar. Benim kullandığım iki farklı oem multimedya cihzında da aux iptal olmuştu.

JayMz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla oem multimedyalarda çok fazla bağlantı seçeneği olduğu için (bluetooth, usb, sd kart, internet vb.) aux koymaya gerek görmüyorlar. Benim kullandığım iki farklı oem multimedya cihzında da aux iptal olmuştu.
O zaman uğraşacak şeyler çıktı desenize :) neyse, yine de çok teşekkür ederim cevaplar için. İyi forumlar.

turgay gungor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
navigasyonum setapı silinmiş olabilir
Sıkıntı yok basit bana gyazitekin@ gmail.com a mesaj at hemen cozelim
mber: 699"]
[/QUOTE]
merhaba hayırlı günler ,

mesajlarınızı okudum benimde sıkıntım var cyclone ile ilgili sanırım mikrofonu yok karşıtarafın sesi geliyor ama ses gitmiyor mikrofon nasıl ekleyebilirim normalde internette özelliklerinde mikron dan bahsediyor . Ayrıca bendede navigasyon açılmıyor sd kart neresindedir bulamadım bu konularda yardımcı olabilir senin çok sevinirim.

şimdiden teşekkürler

kurtbey0653

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Aracımda cd400 mevcut. Ayrıca cyclone marka dabıl ekran mevcut. Cihazın Torpido da 2 usb çıkışı var, usb takıyorum görmüyor tel şarz ediyor ama.
Aracın kolçak altı orjinal usb çıkışına flash takıyorum şarkıların isimleri çıkıyor sn ilerliyor ses yok, tel şarz ediyor ama.
Aynı yerde aux çıkışına teli bağlıyor kulaklık işareti oluyor şarkılar çalmıyor.

Bende cihazı sökerek yanındaki sd kart içersine şarkı atarak mp3 dinleyebiliyorum. Buradan navigasyonuda güncelledim.

Şu an için sorunum;

usb'den mp3 dinleyememek

Yeni tema yükleyememek. ( bu olsa bile yeterli )

Akü kutup başları sökülüp takıldı, flash bellek fat32 olarak biçimlendirildi, başka flash bellek 2gb-4gb-8gb vb. denendi sonuçda değiklik olmadı.

Cihazda ki Mevcut dosyalar link olarak ektedir.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-11-25 at 14.15.55 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2019-11-25 at 14.15.55 (1).jpeg
    164.3 KB · Görüntüleme: 112
  • WhatsApp Image 2019-11-25 at 14.15.56 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2019-11-25 at 14.15.56 (1).jpeg
    96.5 KB · Görüntüleme: 102
  • WhatsApp Image 2019-11-25 at 14.15.56.jpeg
    WhatsApp Image 2019-11-25 at 14.15.56.jpeg
    110.1 KB · Görüntüleme: 117
  • WhatsApp Image 2019-11-28 at 15.14.55.jpeg
    WhatsApp Image 2019-11-28 at 15.14.55.jpeg