corsa d yay jant uyumu :(

lord_ask

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sa 2012 model makyajlı corsa d kasa aracıma 205 / 45 / 16 jant lastik taktım arkada 4 cm önde ise 6 cm boşluk var eibach yay takmak istiyorum fakat şöyle bi sorunum var eibach 3 cm düşürecek sizce vurma yapar mı ? birde eibach ın arkayı çok önü az düşürdüğünü duydum doğrumudur ? arkada 4 cm boşluk var 2 3 kişi binince arka çamurluğa sürtermi ? sizce ne yaplıyım ?

normalde önün basık arkanın yüksek olması gerekmez mi ? lütfen yardım edin

Son düzenleme:

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal ve sonradan takacagınız jantın offset değerlerini verirsen bir şeyler söyleyebilirim.

lord_ask

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.google.com.tr/search?tbm...iw=320&bih=356&sei=iiz_T6T7N8rusgbincSlAg#i=0

Jant bu linkteki jant onceden ustunde opel orjinal jant ile 195 55 16 vardi suan ise ustunde benim attigim linkteki jant ve 205 45 16 lastik var arka camurlukta 4 on camurlukta 6 cm bosluk var arka camurluk surtermi ? On arka bosluk nasil olur hangi yayi takmaliyim?

muratutar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sa 2012 model makyajlı corsa d kasa aracıma 205 / 45 / 16 jant lastik taktım arkada 4 cm önde ise 6 cm boşluk var eibach yay takmak istiyorum fakat şöyle bi sorunum var eibach 3 cm düşürecek sizce vurma yapar mı ? birde eibach ın arkayı çok önü az düşürdüğünü duydum doğrumudur ? arkada 4 cm boşluk var 2 3 kişi binince arka çamurluğa sürtermi ? sizce ne yaplıyım ?

normalde önün basık arkanın yüksek olması gerekmez mi ? lütfen yardım edin
dostum eğer aracın benzinliyse sakın eibach alma dediğin gibi ön başka arka başka düşüyo ben taktırdım ön kısmı düşmedi şimdi presletmeyi düşünüyorum

gkhanakman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
205 taban la yay yapınca sürtmemesi süpriz olur diye düşünüyorum heleki arkaya birilerini bindirince ,
markadan ziyade opel corsaların düşmemesi gibi bi sıkıntı var , kendi c kasa corsama ön arka 5 cm yay aldım sadece 2 cm düştü , ön arka yayları 1.5 bakla daha kestim 2 cm daha düştü ama konfor namına hiçbişiy kalmadı pişman olmuştum !
motor inikken araba yatarken amortiserlerimi söktürüp istanbula gönderdim ve coilover a çewirttim , mükemmel bi sistem yol tutuş inanılmaz oldu sekme diye bişey yok , 195 *45*16 kullanıyorum bende sürtmeyeceği noktaya kadar indirip bıraktım arabayı , şiddetle tavsiye ederim

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
konu biraz eski ama yinede söylemekte yarar var. jantların ofset ve ET değerleri çok önemli. orjinal jantınızın ET değeri 49. ofseti de 6,5 yeni aldığınız jant 6,5 olsada ET değeri 20. yani daha dışa çıkıntılı bir jant. yayla beraber çamurluğa yada dodiğe sürtme %80 olacaktır.