Yay-Jant- Lastik ile başım dertte lütfen yardım edin

beyazitcakir31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün orjinal yay aldım ve taktırdım. Canıma tak etti. 1 hafta içinde Hem soğuk pres yay, hem eibach 3.5 cm yay ve ojinal yay kullanmış oldum. Şuan hiç pişman değilim. ilk mesajda pres yaylı ve eibach yaylı fotoğraflar var. Çamurluğun içine girmiş görüntüyü sevmiyorum şuan ön teker ve çamurluğun arasına 2 parmak giriyor bu düşüklük benim içn yeterli arka biraz havada kaldı ama artık ona da yapacak birşey yok. Yalnız yayın yol tutuşuna bu kadar etki edebileceğini düşünmemiştim orjinal yaylara geçince sanki araç yolda geziniyor gibi hisseder oldum. Yol tutuşu için ne gibi iyileştirme yapabilirim. lastiklerim 205 taban.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün orjinal yay aldım ve taktırdım. Canıma tak etti. 1 hafta içinde Hem soğuk pres yay, hem eibach 3.5 cm yay ve ojinal yay kullanmış oldum. Şuan hiç pişman değilim. ilk mesajda pres yaylı ve eibach yaylı fotoğraflar var. Çamurluğun içine girmiş görüntüyü sevmiyorum şuan ön teker ve çamurluğun arasına 2 parmak giriyor bu düşüklük benim içn yeterli arka biraz havada kaldı ama artık ona da yapacak birşey yok. Yalnız yayın yol tutuşuna bu kadar etki edebileceğini düşünmemiştim orjinal yaylara geçince sanki araç yolda geziniyor gibi hisseder oldum. Yol tutuşu için ne gibi iyileştirme yapabilirim. lastiklerim 205 taban.

istediginiz görüntüyü ve yol tutuşunu sağlamak için spor yay gerekli..eibach bu konuda kendini ispatlamış.sürtme konusunda ise önceden dedigim gibi lastik tercihinden kaynaklandığını düşünüyorum..45 yanak ile 40 yanak arasında konfor adına bariz bir düşüş yaşamazsınız...ben kendi aracımda 225/40/18 ile 3,5 vogtland yay kullanıyorum..bu güne kadar hiç sürtme problemi yaşamadım.

beyazitcakir31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istediginiz görüntüyü ve yol tutuşunu sağlamak için spor yay gerekli..eibach bu konuda kendini ispatlamış.sürtme konusunda ise önceden dedigim gibi lastik tercihinden kaynaklandığını düşünüyorum..45 yanak ile 40 yanak arasında konfor adına bariz bir düşüş yaşamazsınız...ben kendi aracımda 225/40/18 ile 3,5 vogtland yay kullanıyorum..bu güne kadar hiç sürtme problemi yaşamadım.

Hocam siz fotodaki araç ve jantları kullanıyorsanız 45 yanak da kullansanız sürtme yapmaz. Sanırım orjinal astra jantı ve ET değerleri eski jantınızla aynı. Bence ben 40 yanakta taksam sürtme yapacaktı çünkü üzerinde astra jantı var jantlar dışarıda duruyor. Ofseti corsaya fazla geliyor. Şuanki 45 yanak astra jantı ve eibach 3.5 cm ile normalde de sürtme yapmıyordu zaten. en ufak bir çukurda tümsekte sürtüyordu. ben çamurluk ile lastiğin arasını açmak zorundaydım. lastiği küçültene kadar aracı yükseltmeyi tercih ettim. Kullandıkça doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Eibachlara göre yol tutuşu %50 azaldıysa konfor %100 arttı. artık yapacak birşey yok. Korktuğum gibi de leylek olmadı araç.

beyazitcakir31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar fikir veren yardımcı olan herkese teşekkür ederim aracımın şuanki hali (orjinal yaylar)

beyazitcakir31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
195/45/16 Petlas var sürtme yapmıyor orjinal yaylar ile

Jantlarınız ne hocam. Bende 16" astra jantı var ofseti fazla olduğu için lastik biraz çamurluktan çıkıyor o yüzden sürtme yapıyor. Şuan orjinal yay astra jant 205/45/16 lastiklerle arkaya 3 kişi oturunca sürtme yapıyor.2 kişide sıkıntı yok