Corsa D On Ayak Aydinlatmasi

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kadar uzatilacak bir olay degil bu mesele , alti ustu eline led alip deneyeceksin , zaten 3 adet kablo var ufacik siyir 3 unude dene bakalim hangisi + hangisi - cikar , isine yarayanlari kullanirsin , torpidoya elektrigi cakmakliktan cektim ben onunda maliyeti , anahtar + led +kablo 3 tl miydi neydi. 3 yil oldu sanirim bunlari yapali:)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ne yaparsam yapayım orjinal olmasını istiyorum ya ondan böyle devre şemaları falan havada uçuyor :D

Corsa C' de millet bir CC takmış görmen lazım düşman başına :D Çalışmış mı çalışmış orası ayrı, ama bana hayatta o uygulamayı yaptıramazlar illa o kolu takacağım, gerekirse kablo demetini bile değiştireceğim hatta ECU BCM Allah güç kuvvet verirse onları bile değiştireceğim fakat asla CC' için gereken direnç ve tuşları konsolda eğreti duracak şekilde silikonlamayacağım :(

Astra H' nin torpido lambası Corsa D' nin torpidosuna cuk uyuyor yani aynı ürünü kullanmışlar fakat Corsa' da o ürün fabrikada takılmamış :) Ben aldım yuvasına taktım fakat elektrik bağlantısını, bütün aydınlatma işini tek kalemde bitirmek amacıyla erteliyorum :) 4 tane daha bagaj aydınlatmasında kullanılan lambadan gerekiyor tanesi 30 lira falan %20 indirimim var fakat halen pahalı kabul ediyorum, fakat işte bu yüzden kafamdaki projeyi söyler söylemez yapamıyorum, kısıtlayıcı faktörüm para :D

İki uygulama arasında maliyet olarak yarım depo benzin kadar fark var ben de bunun farkında olduğum için bu aralar toplu taşımaya yöneldim :)

Yapılacak işler biraz uzun :)

Okuma lambasının takılması için tavan kesilecek bağlantıları yapılacak, ayak aydınlatmaları için 4 tane bagaj lambası alınacak ve trimlerdeki yuvaları kesilecek, CC için kol alınacak, 1 tane yaklaşık 2 metrelik 0.75mm yeşil renk kablo alınacak. Kablonun uçları BCM ve direksiyon triminin altındaki soketklerin boş pinlerine takılacak. Tech-2' den aktivasyonu yapılacak, olmazsa BCM' yi kandırmak için başka şase numarası kullanılarak yeniden programlanacak vs. :D

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kolaygelsin ben olaylari bu kadar abartmiyorum , o aydinlatmalarin fiyatini bildigimden internetten oraya uygun baska aydinlatma aldim kablo ampul falan 11 tl ye mal olmustu (ayak aydinlatma) , torpido isigini ise cok basit bir sisten yaparak 3 tl ye mal ettim. Ve bunlari yillardir kullaniyorum. Corsa C ye yapilan hiz sabitleme olayini ise cok basarili buluyorum , o kolu devasa birsey olarak gormeyip 1 tl bile tutmayan direnclerle yaptilar helal olsun derim saygi duyarim. Sizin yaptinizi parasi olan butun herkes yapabilir ama ayni isi daha ucuza nal etmek emek ister ;) .

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kolaygelsin ben olaylari bu kadar abartmiyorum , o aydinlatmalarin fiyatini bildigimden internetten oraya uygun baska aydinlatma aldim kablo ampul falan 11 tl ye mal olmustu (ayak aydinlatma) , torpido isigini ise cok basit bir sisten yaparak 3 tl ye mal ettim. Ve bunlari yillardir kullaniyorum. Corsa C ye yapilan hiz sabitleme olayini ise cok basarili buluyorum , o kolu devasa birsey olarak gormeyip 1 tl bile tutmayan direnclerle yaptilar helal olsun derim saygi duyarim. Sizin yaptinizi parasi olan butun herkes yapabilir ama ayni isi daha ucuza nal etmek emek ister ;) .

Bu konuda iki çeşit emek vardır.

1-) Alternatif yollar için harcanan emek.
2-) Orjinal yapmak için harcanan emek.

Orjinallik kişide tutkuysa parası olmasa bile gerekirse harcamalarından kısar fakat gene de bazı şeylerin orjinalliğinden kesinlikle ödün vermez.

Benim de bu işlerin hepsinin altından kalkabilmek için espri ile karışık toplu taşıma kullandığımı söylemiştim.

body control modul veya benzeri bir elektronik beyin içinde bilmediğimiz fiziksel bir engel yoksa mutlaka ve mutlaka olur.(yanlış bilmiyorsam corsa D 1.2 essentiallerde bir engel var)
tesisat eksiği ve debriyaj müşürünü biraz beceri ile kendiniz bile aşabilyorsunuz, yapamıyorum derseniz debriyaj müşürünü servisten alın (serviste 27TL ben çıkma almıştım10TL) becerikli bir elekrtrikçi bile çeker hiç c.c. tesisatı olmayan araca toplamda 3 kablo çekiliyor, hallolur.
standart işine gelmeyen servis elemanı cevabı almışsınız gibi

"Servisinizde bu hizmet var mıdır? Varsa ücretini öğrenebilir miyim?"
sorusuna forumdaki arkadaşlığın cevabı
serviste yokmuş ama forumda çözüm var ve hasbelkader yaparım diyen servisin yaklaşık 275TL çıkartacağı masrafa forumdaki arkadaşların yaptığını uygularsan 11.5TL ye bitişi var:)

corsa d araçlarda uyumlu olan ve olmayan seri vardır uyumsuz ise gövde kontrol modülü vs değişmeden olmaz şaseden belli olur paylaşın sase noyu bakıım yazıım size ama uyumsuz ise sadece gövde kont modülü 1850 tl değmez ve tesisat vsvsvs

Burada bahsi geçen engel BCM' de o özelliğin yüklenmemiş olması, aslında engel değil. O donanımın olduğu bir aracın şase numarası bulunacak ve o şase numarasına göre SPS ile yeniden programlanacak. Bugün, servis BCM' yi değiştirse bile aracın kendi şase numarasını girerek programlayacağı için ortada boş yere verilmiş bir 1850 lira olacak. Bütün Corsa D'lerde aynı BCM kullanılıyor ve mevcut BCM SPS ile yeniden programlanabiliyor.

Corsa C' ye yapıldığı gibi Corsa D' ye de bu direnç buton zımbırtısı yapılabiliyor.

Bu şekilde;

17181d1402423271-corsa-combo-meriva-hiz-sabitleyiciyi-kol-almadan-hazirlama-uploadfromtaptalk1402423269532.jpg

Ya da bu şekilde;
cc1l.jpg

Konsolu keserek bu tip butonları araca silikonla yapıştırdıktan sonra zamanda yolculuk özelliği dahi kazansa o butonları gören herkesin yapacağı yorum aşağıdaki gibi olacaktır.

orjinal kolu kullanın derim böyle hiç hoş görünmüyor...

Corsa D Essentia' ya cc, yol bilgisayarı, hill holder, esp, afl, koltuk ısıtma gibi orjinal özellikleri TIS 2000 ve SPS bilmedikten sonra parasını verebilecek olan dahi çalıştıramıyor. Bir dünya forum var, hiç birinde 1 kişi bile yazabilmiş mi, benim aracım Essentia fakat cc taktım ve kullanıyorum? ama İngiltere' de cc si olmayan sürücüyü dövüyorlar.

O taraftan bakınca parası neyse verip her hafta bir donanım ekletiyor gibi mi görünüyorum anlamadım ki, o kadar çok param olsa yukarıdaki özellikler sonradan nasıl eklenir diye araştırmak yerine hazır ekli olan araca binerdim. 1 yıldan fazla süredir yavaş yavaş sağdan soldan parça toplamanın yanında program ve cihazların nasıl kullanılacağını öğrenip şema incelemezdim bu da farklı bir emek değildir ;)

ser25kan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Projenizi uyguladiniz mi ne durumda en son ne yaptiniz