corsa d makyajlı kasa sis farı

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk 2007' de çıkan D kaslarda beyinde izin veriyordu ama sonrski sürümlerde önüne geçtiler. Yani bazı şeylerin olmasını yada sonradan eklenmesini istiyorsanız en az enjoy almalısınız.

Bana göre araçta sis farı, hız sabitleyici vs.. çok çok önemsiz ve gereksiz. Yazları ayrı ayrı 3 defa yazlığa giderim ama hız sabitleyiciye ihtiyacım yok ayrıca önceki aracımda sis farı vardı ve inanın o yoğun siste hiçbir işe yaramıyor. Sis farı denen şey iri yuvarlak ve sarı olur. Yani diycem beklenti kişiden kişiye göre değişir kimi görüntüsünü sever kimi işlevini ama görüntü için ise B sınıfı küçük bir araçta sis farı olsa ne olacak ki?

Siz aracınıza sis farını tesisat çektirerek anahtar hariç orjinal gibi yaptırabilirsiniz ama maalesef hız sabitleyici olmaz. Bence 1-2 eklenti için moralinizi bozmayın aracınızı güle güle kullanın. İlerde benim gibi düşünerek durumunuza göre C-D sınıfı sedana geçip full alabilirsiniz.

Kolay Gelsin.

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkur ederim hocam. Ben 2011'de sifir aldim araci. O zaman bekardim ve yalnizca sehirici kullaniyordum, dizel olsun yeter demistim. Fakat evlendikten sonra ayda bir gibi esimin ailesini ziyarete gidiyoruz. Cruise control ve sis farina cok ihtiyac duyuyorum uzun yolda.
Aslina bakacak olursaniz Corsa sik sik uzun yola cikmaya uygun bir arac da degil hani gerek konforu gerekse bagaj hacmi acisindan fakat en az 2 yil daha degistiremem gibi geliyor. Bari o zamana kadar eksikleri kapatayim diye dusunmustum. Gecen yaz cruise control icin servise gittigimde 2 saat ugrastilar, beyin tanimadi dediler. Simdi sis farina niyetlenince gene beyin problem cikarinca salter atti :)

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bagaj konusunda bende muzdaribim. Çocuk olunca içerdeki koltuklar ayak yerleri bize bagaj oldu artık :). Bende o zamanın beklentisine göre almıştım ama şu bir gerçek ki sedan araç her yönüyle iyi. Sadece bagajı yeter.

ercanmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeri gelmişken yazayım e bay üzerinden aldım Türkiyedeki çıkmacıların yarısına geldi. Yetkili servisi aradım tesisatın olup olmadığını bilmediklerini, aracı getirip tamponu söküp bakalım diyorlar:) Siteden arkadaşların yardımıyla roleli sistemle bağlatma niyetindeyim. zaman bulup sanayiye gidince

35cemy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abilerim corsa 1.2 essentiam var 0 km aldım. Tam öğrenci arabası eyvallah ama 3 kişi arabası falan değil. Yeni evli için 3-5 yıl gider. Ben üni.1. Sınıftayım daha evlenicem faln filan 7 yıl rahat bende arabam. Arabamı çok seviyorum ama gerçeği herkez iyi kavramalı ihtiyaç sınıfını iyi beliremek lazım.

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ercan Bey merhaba;

Essentia model araçlarımızda maalesef tesisat bulunmuyor.
arkadaşımızın çakmaklıktan almasının nedeni aracın garanti kapsam dışında çıkmasını istememesidir.
Çünkü servisler orjinal parçalar anahtar ve tesisat ile toplam maliyet olarak 1100 tl civarında ücret talep ediyorlar.

Essentia modellerde sanırım sis farı tesisatı denilirken sigorta kutusundan lambalara olan kablolar kastediliyor Peki far anahtarına gelen kablonun (nereden geliyorsa?) işte o kablonun da sisli olanı veya sissiz olanı varmı? Anahtar herhalukarda farklı ancak anahtara gelen soketi aynıdır ancak içindeki damar sayısı eksik olabilir mi yoksa tek standart mıdır?
Cevaplayan olursa sevinirim.Teşekkür ederim.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Essentia modellerde sanırım sis farı tesisatı denilirken sigorta kutusundan lambalara olan kablolar kastediliyor Peki far anahtarına gelen kablonun (nereden geliyorsa?) işte o kablonun da sisli olanı veya sissiz olanı varmı? Anahtar herhalukarda farklı ancak anahtara gelen soketi aynıdır ancak içindeki damar sayısı eksik olabilir mi yoksa tek standart mıdır?
Cevaplayan olursa sevinirim.Teşekkür ederim.

Soket de kablo eksik, kablo BCM den geliyor.