Corsa D Makyajlı Kasa Sahipleri

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa D makyajlı kasa sahibi arkadaşlardan çok önemli ve acil bir ricam var.

Bugün servise aracı bırakmıştım, az önce bir de kendim bakmak için çıktığımda aşağıdaki manzarayla karşılaştım. Bu kabloların böyle açıkta olması normal mi, orada bir kapak olması gerekmez mi? Aynı araç sahipleri de 2 dakikalarını ayırıp bakabilirlerse gerçekten çok makbule geçecek, eğer bir kapak eksikse

Bugün servise aracı bırakmıştım, az önce bir de kendim bakmak için çıktığımda aşağıdaki manzarayla karşılaştım. Bu kabloların böyle açıkta olması normal mi aynı araç sahipleri de kendi araçlarında, fotoğraftaki bölgeye bakıp bir cevap verirlerse ona göre tekrar servise gideceğim.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapak olması lazım orda.. servıse ne ıcın bırakmıstın aracı? daha onceden dıkkat ettın mı belkı aldıgında yokru kapak bosuna suclayıp gunaha gırmek bıde oda var yanı

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapak olması lazım orda.. servıse ne ıcın bırakmıstın aracı? daha onceden dıkkat ettın mı belkı aldıgında yokru kapak bosuna suclayıp gunaha gırmek bıde oda var yanı

Cumartesi günü, araç 2. viteste sabit hızda ilerlerken silkeleyip, güvenli sürüş moduna geçti. Gaz tepki vermemeye başladı. Daha sonra düzeldi fakat bunun sebebi için bugün servise gittim. 1 saat civarı bir teste tabi tuttular ve pedal setinin komple değişmesi gerektiğini söylediler.

Aracı sıfır aldım, periyodik bakım haricinde sürücü kısmından kapak sökülecek bir işlem görmedi.

Bugün, test için ECU ve BCM bilgisayara bağlandı tahminimce. ECU' ye erişim kolay fakat BCM, far anahtar gurubunun arkasında, yani oraya erişim için o kapağın çıkması gerekiyor, sanırım çıkartıp kıyıda köşede unuttular.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cumartesi günü, araç 2. viteste sabit hızda ilerlerken silkeleyip, güvenli sürüş moduna geçti. Gaz tepki vermemeye başladı. Daha sonra düzeldi fakat bunun sebebi için bugün servise gittim. 1 saat civarı bir teste tabi tuttular ve pedal setinin komple değişmesi gerektiğini söylediler.

Aracı sıfır aldım, periyodik bakım haricinde sürücü kısmından kapak sökülecek bir işlem görmedi.

Bugün, test için ECU ve BCM bilgisayara bağlandı tahminimce. ECU' ye erişim kolay fakat BCM, far anahtar gurubunun arkasında, yani oraya erişim için o kapağın çıkması gerekiyor, sanırım çıkartıp kıyıda köşede unuttular.

Geçmiş olsun kardeş. Ben bakayım benimkine istersen bunun önceki kasası ama fark edeceğini düşünmem

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapağı unutmuşlar büyük ihtimalle düz bi kapak olması lazım sadece ayak ısıtmanın kanalları açık olması lazim

asus zenfone 6

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabah 9' da tepelerine bineceğim, en az 15 yıllık tecrübeli ustalarımız var demişlerdi. Söktüğünü takmayı unutan usta mı olur. Böyle ustaların elinden 1000 araç geçse yeni araba yapacak kadar parça stoklarlar. :sopa:

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herhangi bir kapak mevcut değil buda benim ki :)

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yurtdışı modellerinde oralarda kapaklar var , ama Türkiyeye gelenlerde malesef yok.

Adı yada parça kodu ne diye geçiyor acaba, EPC' de göremedim şimdi ben orayı gördüm ya gözüme fena battı kapatmam gerek :rakir: