Corsa D Arka Kapı Kilit Sorunu

erdem1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kilit Motoru

Merhaba arkadaşlar. Arka iki kapının kilitlenmediğini farkettim. Ne zamandır böyle olduğunu bilmemek korkunç biraz gerçekten :)
Ankara şaşmazda bir oto kilitçide 200 tl ye iki kapıyı da yaptırdım. Kilit içinde beyaz silindir şeklindeki motor diye aklımda kalan parçalar bozulmuş. Değiştirdi 2-3 saate teslim aldım

Atropak42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar bende aynı sorunu yaşadım, forum sitesindeki arkadaşların sorunlarını çözen arkadaştan destek alarak işimi çözdüm.

netcodeturkiye

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede ara sıra oluyor.

sol arka kapı.

Ben şu şekilde çözüyorum;

Kapıyı açın ve anahtardan kapatma tuşuna basın.

Çocuk kilidi yuvasının ustunde yuvarlak delik olacak.Orada kilitlediğiniz esnada içinde plaktik parça hareketi görmeniz lazım.

bende hareket etmeyin kapıyı kilitlemiyor. Anahtarın ucuyla kurcalıyorum (ileri geri)

Sonra aynı hareketi deniyorum(anahtardan kilit, parça hareket eddiyormu)

1-2 denemede parça hereket eder hale geliyor.

İşlem tamam.

1 yıldır böyle gidiyorum. Arabayı park edince mutlaka sorunlu kapıyı kontrol ediniz. ne zaman tekrar aynısını yapacağı belli değil.

Kilit sesi az gelince anlıyorum artık :)

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapıyı açınca beyaz parça var dil gibi zamanla toz yağ gibi maddeler parçanın üstünde tortu yaratabiliyor onu temizler wd40 uygularsanız motor arızası hariç sorunsuz kullanirsiniz. Özellikle kışın o tortu sıkıntı yaratır dondugu için ; )

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta da sağ arka kapıda var bu sorun. tamiri için iyi para istiyorlar. Kilit motorunu internetten buldum fakat motorun ucundaki mil kolay değişiyor mu nasıl değişiyor bilmiyorum. bilgili arkadaş var mı bu konuda