Opel Corsa D Enteresan Kapı Kilit Problemi. Silecek çalışınca bagaj açılıyor

Rorschach159

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Selamlar ;
Yeni aldığım Corsa D arabamda kapı kilitlerinde tembellik var. Bazen kitliyor bazen kitlemiyor. Sorun önce sol arka kapı ile başladı o düzeldi ancak bu sefer diğer kapılarda başladı. Merkezi kilit düğmesine art arda basınca bazen kitliyor bazen kitlemiyor yine. Eğer ki kapıyı açıp kitlersem kapıyı kapattığımda kapı kitleniyor. Elektrikci kilit başı 150 tl eğer bozulursa temizlik esnasında 800 TL fiyat verdi. Aküden olabilir mi?

EZENEL

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Valla corsalarda kronik o ben WD40 sıktım içlerine şuanda takır takır çalışıyor

Rorschach159

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Valla corsalarda kronik o ben WD40 sıktım içlerine şuanda takır takır çalışıyor
Benimki de takılıyordu wd40 sıkınca dalga geçmeye başladı. 😅 Şimdi bi şişeyi boca etcem kilitlere havalar düzelsin biraz. Peşine de würth'ün silikon spreyini basıcam

EZENEL

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Soğukta EPS de donuyor bazen :D

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ayda bir kapı kilitlerini yağlamakta fayda var aynı şekilde gergileride yağlayın ama sakın gaz yağı sürmeyin içindeki gresi çözüyor

Rorschach159

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Ayda bir kapı kilitlerini yağlamakta fayda var aynı şekilde gergileride yağlayın ama sakın gaz yağı sürmeyin içindeki gresi çözüyor
Peki wd40 ve yağı nereye sürüyorsunuz. Kilit damağının içine mi sıkıyorsunuz?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Peki wd40 ve yağı nereye sürüyorsunuz. Kilit damağının içine mi sıkıyorsunuz?
Kapı tarafındaki kilide beyaz kısım var oraya sağına soluna sıkıyorum wd40 zor durumda sıkın yağınız yoktur idare etmek için çünkü wd40ta ince yağdır kalın yağı çözer.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
gergi dediğimiz kapı içine giren kolun bozulma sebeplerinden biri de kapının açılması esnasında sona kadar gidip sert şekilde menteşeye vurup durması. bu esnada zorlama ile gergi koluna zarar veriyor ve bir süre sonra ses yapmaya başlıyor ya da kapı belirlenen aralıklarında durmuyor.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
o beyazlı kısma, bir de kapının iç tarafından baktığınızda ufak bir yuvarlak boşluk içinde hareketli bir yer göreceksiniz kilide yakın (kapı açıkken kumandadan aç kapa yaptığınızda farkedeceksiniz) bu iki kısmın önce balata spreyiyle pisliğini alın, sonra sonra wd40 ile yağlayın (ikisini de boca etmeden kararında kullanın)

Rorschach159

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Şimdi bagaj kilitli kalıyor ama şunu fark ettim arka silecek çalışınca bagaj kendi kendine açılıyor. Umarım daha büyük elektriksel arıza yoktur. Bunu neden yapıyor olabilir?