Corsa D Arka Kapı Kilit Sorunu

ahmett_cann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, foruma yeni üye oldum. Herkese iyi günler dilerim.
Bizim 2008 model corsamız var. Sağ arka kapı kilitlenmiyor. Manuel olarak da deniyoruz olmuyor(anahtarla çevirerek). Çocuk kilidini açtık o da olmadı. Dilini çektik o da olmadı. Var mı bi çare? Eski konulara baktım fakat bulamadım çözüm oradan.
Teşekkürler.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, foruma yeni üye oldum. Herkese iyi günler dilerim.
Bizim 2008 model corsamız var. Sağ arka kapı kilitlenmiyor. Manuel olarak da deniyoruz olmuyor(anahtarla çevirerek). Çocuk kilidini açtık o da olmadı. Dilini çektik o da olmadı. Var mı bi çare? Eski konulara baktım fakat bulamadım çözüm oradan.
Teşekkürler.

kapıya giden kablolarda genelde sıkıntı oluyor.içten kırılıyorlar.elektrikçiye baktırın güzelce lehimleyip falan ek yapılması gerekebilir...

ahmett_cann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapıya giden kablolarda genelde sıkıntı oluyor.içten kırılıyorlar.elektrikçiye baktırın güzelce lehimleyip falan ek yapılması gerekebilir...

İyi akşamlar hocam,
Babamla konuştum elektrikçilere götürmüş daha önceden sıkıntı bulamamışlar(babam yanıma geldi tatil için). Ama sanırım bir çözüm buldum anlatayim,
Kullanım kitapçığındaki gibi çocuk kilidini açtım, dilini falan kaldırdım temizledim orayı falan bunları ilk yapışımda kilitlediğim zaman kapıları kapı açılmadı. Bir kez daha deneyim dedim açıp-kapatıp, yaptım açıldı kapı malesef :( . Sonra rastgele oynarken falan kumandayla, kitapçıkta görmüştüm; iki kez kapama tuşuna basarak hırsız kilidini açıp kapayabilirsiniz diyordu, oradan aklıma kaldı deneyeyim dedim denedim ve oldu. iki kere basınca kilitlendi kapı. Ve şuan tek sefer kapatma tuşuna basarak da kitleniyor ve açılmıyor.
Para vermek istemiyoruz açıkçası kapı kilidine şu sıralar (300 lira). Şimdi bir marketten "hem pas çözen hem de yağlayan sprey" aldık. Bir ara onu denicez.
İlginiz için teşekkür ederim. Ama hala alternatif çözümlere bakarım, dinlerim.
Tekrar iyi akşamlar.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar. yağsızlıktan sıkışma yapıyor olabilir. kablolardan dolayı temessızlıkta olabilir... incelemek lazım...

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kablolardan da olabilir ben aracımın bagaja geçiş yapan yerdeki kablolardan bir kaçtanesinde kablo soyulması tesbit etmiştim belkide öyle birşey olabilir

ahmett_cann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi geceler,
Şuanki durum şu, kapıyı açıp içindeki dilini kapatırsam ve sonra kilitleyip kumandadan sonra tekrar açınca ve minik delikten mandalı yukarı çekip kapatırsam kapıyı sonradan kumandadan tekrar kilitleyince kilitleniyor kapı, açılmıyor.
Cevaplarınız için teşekkürler tekrardan.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence kilit motorunda sıkıntı var gibi görünüyo yani motorun içindeki kontaklarda

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar kilit mekanizmasının içinde plastik bir parça var şayet pim yarım kalıyor yada hiç yukarı atmıyorsa bu parça kırılmış olabılır 80 t civarı değişimi yapılıyor benim aracımda soför kapısında olmuştu bunuda düşünebilirsiniz ben açıkçası motorun kabloların bozulacağını duşunmuyorum. syg.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Reklam vermek istiyorsanız lütfen yönetime mail atın

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bravo iyi bir çıkış yaptınız..
Bu üyenin yasaklanmasını talebediyorum.
Bilgisini paraya çevirme yeri burası değil...