Corsa C Kokpit

cagrireis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar çok aklıma takılan bir konu var bu corsa C lerin bazılarında kokpit kısmı yani havalandırma kısmının teyp'in olduğu yer gri renk'te bu orjinal parça mıdır eğer orjinalse nereden kaça bulabilirz? Aracın içerisine farklı bir hava kattığı için bende değiştirmeyi düşünüyorum.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjoy pakette öyle oluyor. ama çıkartıp boyatablirsin ben düşünüyorum şahsen

cagrireis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimki 2003 corsa elegance en üst serisi elegance ama bakıyorum dışarıda aynı modelin daha farklı comfort serisinde bile var

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşında dediği gibi parçalar orj. çıkmacılardan bulabilirsiniz çok tutacağını sanmıyorum fakat asıl sorun teyp olacaktır ya yeni gümüş bir teyp için para kıyacaksınız yada gümüş teyp çerçevesiyle pioneer tarzı bir teyp alacaksınız

cagrireis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal'liğini bozmak istemiyorum aslında araç'ın double din tavsiye edenler oldu ama ben orjinalliğini bozmam üzerinde fabrika çıkışındaki teyp var eğer bir gün bu gri kokpite sahip olursam opel'in üst modellerindeki yeni orjinal gri teyp'lerden alıp takarım :)

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal'liğini bozmak istemiyorum aslında araç'ın double din tavsiye edenler oldu ama ben orjinalliğini bozmam üzerinde fabrika çıkışındaki teyp var eğer bir gün bu gri kokpite sahip olursam opel'in üst modellerindeki yeni orjinal gri teyp'lerden alıp takarım :)

o şekilde olmuyor, sendeki teyp ile yeni nesil teypler farklı, yeni nesil olanlar can-bus sistemi ile iletişim kuruyor

cagrireis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biara araştırmıştım bir modeli var o oluyor sıkıntı çıkarmıyor.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CDR 2005 VDO takabilirsiniz genellikle gümüşü bulunur zaten 250tl civarındadır mp3 çalmaz tek yapmanız gereken kodunu girmek olur...

cdr2005e.jpg

yada mp3 isterim derseniz CD30MP3 takabilirsiniz önü düz olan gümüşü zor bulunur ya genellikle astralardan çıkan önü küt kesim bulur yada corsa d'lerden çıkan ses düğmesi farklı olanlar.. hadi diyelim önü düz gümüş cd30mp3 buldunuz bilgi ekranını.çerçeveyi ve kablolarıda değiştirmeniz gerekecek birde eğer aldığınız bilgi ekranı ve teyp aynı araçtan sökülmemişse teybin boşandırma işlemi yapılıp sökülmüşünü bulmanız gerekecek ki aldınıgınız ekranla evlendirip çalışabilsin...

yada çerçeveyle tek din teyp takın mp3 çalsın ses kalitesi yükselsin fazladan eşya gözünüz olsun

corsa c meriva vectra cd30mp3
1342217954_414341544_2-Corsa-Utility-CD30-MP3-Radio-Klerksdorp.jpg

astra cd30mp3
dsc01141ck8.jpg

corsa d cd30mp3
19072009029.jpg

çerçeveli teyp
corua0802060076ze.jpg

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Biara araştırmıştım bir modeli var o oluyor sıkıntı çıkarmıyor.

maalesef araciniza direk uyan VDO serisinden baska bir model yok.

Yeni nesil bir model yapmak isterseniz etayli yazarsak aracinizda suan kullanilan soket tipi ISO oncelikle yapmaniz gereken Fakra 32 pin olarak gecen ana teyp soketinden yada ceviricisinden bulmaniz, sonra radyo anten baglantinizida buna gore uygun cevirici yada soketten bulmaniz. Gri olanlar sanirim Turkiye de sadece Meriva A lardan cikiyor...

Eger uygun ekran, teyp, kablolar bulunurs yaparsiniz... Lazim olanlar...

1. http://www.ebay.de/itm/Radio-Blaupu...=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item2572603634

yada

http://www.ebay.de/itm/Original-Ope...819477101?pt=DE_Autoteile&hash=item2a19ae426d

ornekler cok keske almanya da olsaniz :maden:

2. http://www.ebay.de/itm/Opel-Meriva-...937444709?pt=DE_Autoteile&hash=item41692d3565

yada

http://www.ebay.de/itm/Bordcomputer...928986602?pt=DE_Autoteile&hash=item337064cdea

3. Kablolar iste bunlarda ceviriciler istanbulda teypcilerde bolca var yada cikmacilardan astra h, corsa d, vectra c fark etmez teyp soketini alsaniz kablolarinizi oraya tasirsiniz. Asil eksik olan 3 adet kabloyu cekmeniz zor olucaktir. teypten ekrana baglanacak olan CAN_BUS kablolari aracinizda yok onlari cekiyorsunuz ekran soketine.

kolay gelsin...

Son düzenleme: