Corsa C (2004) Essentia CDTi Cruise Control

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
motorlar kadrana 3 noktadan lehimli. lehimleri pompa ile çektirince yerlerinden çıkıyor. motorların içini de açması kolay. 100 TL vermeye gerek yok.

opcomla ben de instrumenta baglanamadim.

Alicilik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne yapmaya calistiysak motorun icini acamadik. Cikma gosterge alip onun motorlarini degistirdik.

Ekstra 120tl + yakita maal oldu ufak bir hatam.

Ama desteginiz icin cok tesekkur ederim suan hersey harika calisiyor.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. kadran kodlamayi ne yaptınız?

Alicilik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. kadran kodlamayi ne yaptınız?

Ankara sasmaz otosanayide bir beyin ustasina gittim elektronikciler hep 200 istedi tamire. Beyin ustasi saolsun soktu bakti motorunun dislisi aatmis hallederim dedi ilk basta sevindim. Actik ama motorlari acamadik. Bunalr sicak pres galiba tamir edilmesi lazim ama kirarsak geri toplanmaz dedi. Oyle diyince sifir motor arayisina girdim yurt disinda cinde bulduk 20 dolar +20gun bekleme olunca hemen cikma parca arayisina girdim.

Cikmacilarin ramazan olmasina ragmenafedersiniz ama kucagina oturma olayina maruz kaldim. camurdan cikardigi ekran (cami cercevesi yok sadece kadran kismi var.) icin 100tl istedi. Mecbur kaldim. 4 tane motor var uzerinde 4ud e ayni ikisi saglam 2 si bozuk cikti aldigim gostergenin artik samlam ikiyi kullandik.

Baya bir ugrastik o gun is yapacagin zaman bilmiyorsan gercek ustasina gideceksin akraba ese dosta da degil kesinlikle. Akrabam 200 dedi cikti tamirine.

Ekran degistirme olayi kodlama yuzunden sogudum. Beyinci ben hallederim istersen km de durusurum dedi ben onlara girismem orjinali calissin yeter diyince saolsun o gun hem ledi ve direnci hem de motorlari halleti 40tl de ona verdim.

kol 180 tl
led ve direnc (3528 yesil led 680ohm smd direnc) 1tl
kolun BCm ile arasindaki terminal ve kablolar 2tl.
ekranin duzletilmesi 140tl (bu benim acemiligimden kaynakli yoksa boyle bisi yok)
Opcom u kendim alip yaptim 50tl
100tl ye yakinda yakit harcadim kosturmacada

Sonuc harika oldu diyebilirim. 2. viteste dahi 30km hizi asinca devreye giriyor. Cok gos almayan hos bir yesil aydinlanma oldu. Orjinali ne renk bilmiyorum.

Ankara da veya sehir disinda yaptirmak isteyenlere her turlu yardima acigim.

Astra meriva gibi bircoka raca da uygulamis beyin ustasi onalrda kolay takildigin yer olursa gel yardimci olurum dedi.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. aslında soğuk pres falan değil. önceki yazılarımda da belirttiğim gibi motorlar 3 yerden lehimli. lehimler sökülünce motor yerinden çıkıyor. ibreler sökülürken fazla kastırdığımız için içindeki dişliler yerinden çıkıyor sadece. aynısı başıma geldi, motorları söküp içini açtım. dişli yerinden çıkmış. yarım saatimi almadı onarmak.

her neyse. tekrardan geçmiş ve hayırlı olsun. iyi bayramlar. bayramda bol bol cruise control kullanırsınız artık.

tarık_kara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar corsa 2005 aracıma hız sabitleyici devresini ve düğmelerini forumda anlatıldığı gibi yaptım opcom cihazla aktif ettirmek için Opel özel bir serviste uğraştık motor bölümündeki kısmı kolayca yapıldı fakat body control kısmına giriş yaparken program donup kalıyor İngilizce ve Almanca versiyonları da denedik Almanca olanda seçenekler çıktı aktif etmek için programla tuşuna bastık bu defa bu menüde dondu ve fişi çekmek zorunda kaldık sizin başınızada aynısı gelmiş acaba bu sorunu nasıl aştınız. İkinci sorum debriyaj müşir ine giren toplam kablo sayısı benim araçta hazırdı fakat müşir in fişi 4 pin li olmasına rağmen 2 kablo geliyor acaba sizdeki müşir e kaç kablo geliyor. Birde fişin 3ve 4 nolu pinleri dolu 1ve2 boş yardımcı olursanız çok sevinirim uzun yol yapacağım bu mesele önemli benim için

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aliyi forum peugeot turkey forumunda bulursunuz buralara pek takılmaz.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Selamlar corsa 2005 aracıma hız sabitleyici devresini ve düğmelerini forumda anlatıldığı gibi yaptım opcom cihazla aktif ettirmek için Opel özel bir serviste uğraştık motor bölümündeki kısmı kolayca yapıldı fakat body control kısmına giriş yaparken program donup kalıyor İngilizce ve Almanca versiyonları da denedik Almanca olanda seçenekler çıktı aktif etmek için programla tuşuna bastık bu defa bu menüde dondu ve fişi çekmek zorunda kaldık sizin başınızada aynısı gelmiş acaba bu sorunu nasıl aştınız. İkinci sorum debriyaj müşir ine giren toplam kablo sayısı benim araçta hazırdı fakat müşir in fişi 4 pin li olmasına rağmen 2 kablo geliyor acaba sizdeki müşir e kaç kablo geliyor. Birde fişin 3ve 4 nolu pinleri dolu 1ve2 boş yardımcı olursanız çok sevinirim uzun yol yapacağım bu mesele önemli benim için
Selamlar,

Farklı Opcomla ya da tech 2 ile deneyin. Yalnız Türkçe Tech 2 benim aracımı programlamadi. İngilizce olan programladi.

Corsada debriyaj müşiri 2 kabloyla çalışıyor. Müşirinizde 2 kablo olması normal.

tarık_kara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim pazartesine başka bi yerde deneyelim bakalım

tarık_kara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkürler Gaziantep opel servisinde Türkçe tech2 cihazıyla aktif edildi şuan çalışıyor çokta güzel oldu

saygılar