Corsa C için Angel

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
coRSac' Alıntı:
Aslında fk yada sonara para verene kadar cosmo far alsan içinede angelları taktırsan daha kalteli olmazmı?

Bence olmaz.

1-Farlar açılırken zarar görebilir.
2-İçine angelları istediğin gibi takamayabilirsin.
3-Taktın diyelim, yeterince iyi yapıştırılmazsa su alma veya buğu problemi yaşayabilirsin.
4-Beğenmedin, elinde bozuk bir takım cosmo farı olur ki sanıyorum cosmo farları fk veya sonar kadar vardır en az.

invisibleagle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar corsa c için 4 tip angel uygulaması olabilir.Birincisi skyeye arkadaşımızın mavi renk yanan FK marka angel kiti.Bunlar essentia modelinin far kitine benziyor fakat içi mercekli.İkinci alternatif sonar marka olan.üçlü mercek sistemine sahip.Benim ve bazukaa arkadaşın aracında bu kit takılı şu anda.Angel ledleri beyaz yanıyor.500 civarına edinebileceğinizi düşünüyorum.Ben 600 e aldım.Fiyatı biraz yüksek oldu çünkü istanbulda değil de zonguldakta yaşıyorum.Ucuzunu bulamadım.Kalite olarak FK marka olan daha iyi gibime geldi ama görünüş olarak kesinlikle sonar daha iyi bence.Üçüncü alternatif cosmo modelinde olan farların içini açıp angel halkalar takmak.Bunu yapan bi arkadaşım var.Gerçekten çok iyi olmuştu, içini de siyaha boyadı.Ama bu işi kendiniz yapacaksanız bi kere daha düşünün derim.Çünkü camları çıkarmak için far kitini fırında ısıtmak gerekiyor. Riskli biraz.Ama istanbul veya ankarada farlarınızı açtırabilirsiniz.dördüncü alternatif ise essentia modelindeki düz far kitine angel uygulaması yapmak.Bunu pek tavsiye etmem çünkü yapılmışını gördüm :) Gece güzel de gündüz halkalar komik görünüyo.İçini de kısıtlı olarak boyayabiliyorsunuz. Şahsi görüş olarak paraya kıyın ve FK ile Sonar dan birini alın derim.Gerçekten aracı tamamen değiştiriyor.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SERKAN_61' Alıntı:
erman abi o koni yaylar çok muu arabayı sertleştiriyorr yaaa kararsız kaldım sonuçta ben bunla hep asfaltta gidecem... valla bende düşünüyorum sana demiştim yaa ben bana 250 ytl fiyat verdi diye koni yay için arka 2cm ön4cm diyee sordum onakii arabanın amartisörlerine zarar verirmi diye yok hiç bişey yapmaz dedi corsa_c için orjinal yaymış dedi bana bide kule gergisi almamız gerekecek dimi yayları değiştirirsek

Koni'ler ince bayaa, maxtrac veya ap kadar sertleştirmiyor.Ben baya memnun kaldım.Kule gergisinin yaylarla alakası yok, bence zaten arabalarda fabrika çıkışı bulunması gerekir...

omerdia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erman abi bence senin angellar daha guzel led olayi cok hosuma gitti her renk yapabilirisin sonarda iyi aslinda o kadar kotu deil:)

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fk ların içinde mercekli far var mı yoksa sadece angellar mı takılı standartına nazaran..

omerdia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben tam olarak bilmiorum ama icinde led olmasi lzm erman abinin arabada oyle valla:)

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fotolara baktım ama galiba projektörlü far sistemi yok , sadece angel var ,sonarada hem projektör hemde angel var galiba..

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonar bu anlamda daha mı mantıklı görünüyor.Yakından incelemedim ama sonar ı,angel ve mercekli olması bakımından daha iyi sanırım..
Kaliteli mi bundan emin değilim.Ne malı birde bunu merak ediyorum...

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
FK'larda mercekli değil ama eğer mercekli xenon alınırsa montaja uygun...

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fk mercekli xenonlara uygun öylemi,ama mercekli xenonlar oldukça pahalı.Sonar ın kalitesi fk ya göre daha mı kötü çünkü ben daha sonra xenon taktırmak istiyorum.Su alma durumu söz konusu mu,çok merak ediyorum..Büyük bir ihtimallede angelların ledlerini değiştirip erman seninki gibi yaparım..