Corsa Bakım Maaliyeti

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ filtresininde siparişi geçildi. Şimdi bide antifirizi değiştirsem mi diye düşünüyorum. Su kabında az miktar da olsa toz gibi kalıntılar var.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baktım benim kafa iyice karışıyor. Kararımı verdim. Hava (mette), polen (mette), yağ (mobil 1 esp 5w-30) ve gm marka bujilerin siparişini verdim. Toplamda 155TL. Geri kaldı gm marka yağ filtresi bulmaya.
Bosch marka yag filtresini iki bakimdir kullaniyorum gayet memnunum hemde GM ye gore daha hesapli .

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ filtresininde siparişi geçildi. Şimdi bide antifirizi değiştirsem mi diye düşünüyorum. Su kabında az miktar da olsa toz gibi kalıntılar var.
Antifiriz ile oynamaya pek gerek olsugunu sanmiyorum Meriva aracimizda 2003 yilindan beri fabrika cikisi antifirizi var 130 bin km de . hic degistirmeye de gerek duymadik , hala daha gayet guzel islevini goruyor.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde bakimima az kaldi :) gm 5-30 yag+ mette veya motocar hava ve polen filtresi + bosch yag filtresi + bosch bujiler + ön fren balatalari = 160 TL gibi bisey tutacak sanirim , isciligi kendin yapmak paha bicilemez :)

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Motocar filtre almayin arkadaslar. Bu kadar kalitesiz mi olur. Muadil olarak bosch alin bence. Hatta imkaniniz varsa bir elinize bosch bir elinize motocar hava filtresini alin farki siz gorun. Tabi bu dediklerim muadil filtre icin.

G7-L01 cihazımdan gönderildi

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Antifiriz ile oynamaya pek gerek olsugunu sanmiyorum Meriva aracimizda 2003 yilindan beri fabrika cikisi antifirizi var 130 bin km de . hic degistirmeye de gerek duymadik , hala daha gayet guzel islevini goruyor.

SU kabında tız gibi artıklar görünce antifiriz olayı aklıma geldi. Bakalım ilerleyen günlerde belki onada el atarım.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde bakimima az kaldi :) gm 5-30 yag+ mette veya motocar hava ve polen filtresi + bosch yag filtresi + bosch bujiler + ön fren balatalari = 160 TL gibi bisey tutacak sanirim , isciligi kendin yapmak paha bicilemez :)

Bi gün parayı bulursam sırf zevkine garajıma lift yaptırıcam..;)

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lifte gerek yok ya arabanin yarisini kaldirima cikarincada yag degistirilebiliyo , sadece etraftakilerin "-bu adam napiyo" dedigini duyar gibi oluyorum o kadar :)

Yok yok o iş sakat. Zamanında kırılan plaka lığı değiştirirken bile polis löp diye bitiverdi yanımda. Ondan sonra işin gücün yoksa adam sorgulamasını yapana kadar dert anlat. Arabanın altına girsem herhalde özel tim gönderirler..:D