Corsa 1.3 75hp aracıma yay - chip - bady kit için yardım lütfen

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
evet banada öyle geliyor box 500 lira buna 600-650 istemelerini anlayamıyorum... ve box ta 9 taksit yaptırabiliyoruz.Yarın bi ihtimal coilever yada yay yanınada ince yanak lastik taktıracam çok aradım ama bendeki orjinal jantla bu işlemi yapan birine denk gelemedim ve forum biraz ıssızlaşmış durumda sanırım yanılıyormuyum! Fakat yazılım daya başarılı deniyor 150 lira fark için ucuz etin yahnisine dönmesinide istemem.

Yani o kadar verdikten sonra 100-200 daha koy adam gibi bir şey olsun Antalya'da chip yaptırıcaksan sana tavsiyem EcuFast'a yaptır işlerini iyi yaptıklarını duydum.

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orijinal janta ince yanak atarak cekişi hızlanmayı artırabilirsiniz ancak son hızınız düşer yakıtınız artar

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hmm evet aslında bu hiç aklıma gelmemişti ozamn 17 bi jant atarak ona görede bir lastik ayarlayacam eywallah alionur

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu açtıktan sonra paşa tuning ve megachip le görüştüm aralarında fiyat farkı mevcut megachipte taksit imkanı yok paşaya onu sormadım güç konusunda ise 95 in üstüne çıkmayı her ikiside tavsiye etmedi, siyah duman neysede bakımlarını yoğunlaştırmak dersek işte ondan biraz şüpheliyim hani daha sık servise gitmek vesaire birşeyi merak ediyorum bunların dışında yazılım yada box garantiyi bozrmı? egr ve katalizor iptali bana nekadar maal olur? nekadar güç kazanabilirim? yazılım chip box bunlardan sonramı yapılır evveldende yapılabilirmi?, benim jantım 15 mi 16 mı? :) (çok soru sordum biliyorum ama bilgiye açlık var soframızdada bilgi insan olunca abanıyor insan sorulara)

%3-5 oynama var zaten yazılımlar arasında. BOX garantiyi bozmaz ancak servis yakalarsa garantiyi iptal eder. Yazılım beyin açılıp okunarak anlaşılabilir, hangi yetkili servis ecu açıp içini okuyacak kadar yeterlidir orası muamma :) 16" orijinal jantlarınız makyajlı kasa corsa D ise 2011 2012 falan. EGR iptali zaten yazılımla birlikye yapılıyor ekstra maliyet yapılmıyor, katalizör iptal edilerek yerine düz boru ve ses yalıtımı yaparsanız sessiz ama performanslı gidersiniz. Bu arada düz boru deyince komple düz boru demiyorum, katalizörün olduğu kutu metal sürtme sesi verir içini boşaltınca, o kısma düz boru yapınca fazla böğürmüyor araba.

Son düzenleme:

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
%3-5 oynama var zaten yazılımlar arasında. BOX garantiyi bozmaz ancak servis yakalarsa garantiyi iptal eder. Yazılım beyin açılıp okunarak anlaşılabilir, hangi yetkili servis ecu açıp içini okuyacak kadar yeterlidir orası muamma :) 16" orijinal jantlarınız makyajlı kasa corsa D ise 2011 2012 falan. EGR iptali zaten yazılımla birlikye yapılıyor ekstra maliyet yapılmıyor, katalizör iptal edilerek yerine düz boru ve ses yalıtımı yaparsanız sessiz ama performanslı gidersiniz.
Düz boru bağlanırsa muaynede sıkıntı olabilir makinenin katalizörü görmesi lazım.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düz boru bağlanırsa muaynede sıkıntı olabilir makinenin katalizörü görmesi lazım.

düz boruyu katalizör kazanının içine gizlemek mümkün, ısıya dayanıklı malzemeden de ses yalıtımı yapılır, tel katalizör 100 lira, bu bahettiğim işlem 200 lirayı geçmez. Çare tükenmiyor sadece para biraz sorun.

alionur54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jantı buyuturseniz olmaz aynı jant ebatında daha ince yanak kullanırsanız.olur tekerlek çevresinin kısalması gerekiyor

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
17 ideal bu yükseklikte bir araca. 225 40 17 takan var diye hatırlıyorum. 5 cm basınca sürtermi bilemem ancak iyi bir jantla çok güzel görüntü yakalarsınız...

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ben o ebatlara çıktıktan sonra 1 inch daha atlar Corsa Opc jantı takardım.

tamer52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2013 un 90 bg ligi yokmuydu bizde 2008 kasa var 90 bg 1.3 cdti 6 vites performansı gayet iyi

GT-S6500D cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
%3-5 oynama var zaten yazılımlar arasında. BOX garantiyi bozmaz ancak servis yakalarsa garantiyi iptal eder. Yazılım beyin açılıp okunarak anlaşılabilir, hangi yetkili servis ecu açıp içini okuyacak kadar yeterlidir orası muamma :) 16" orijinal jantlarınız makyajlı kasa corsa D ise 2011 2012 falan. EGR iptali zaten yazılımla birlikye yapılıyor ekstra maliyet yapılmıyor, katalizör iptal edilerek yerine düz boru ve ses yalıtımı yaparsanız sessiz ama performanslı gidersiniz. Bu arada düz boru deyince komple düz boru demiyorum, katalizörün olduğu kutu metal sürtme sesi verir içini boşaltınca, o kısma düz boru yapınca fazla böğürmüyor araba.

şimdi hangisi daha mantıklı dersiniz yazılımla box arasında ki fark anladığım kadarıyla box düşük deviri canlandırıyor yazılım orta ve yüksek deviri fakat yeni yazılımlar alt devirleride etkiliyormuş diye okudum forumdan bu açıdan bakında yazılım daha iyi fakat araba daha 1 yaşında 2013 6. ayda alındı garantisi bitmedi ve kasada makyajlı bildiğim kadarıyla kardeşimde 2012 var onunkiyle benimki farklı ufak tefek makyaj olarak profil resmi ve imzama aracın resmini koydum orada jant görünüyor hatda foruma üye olurken baktım resim istiyor indim parka çektim biraz sıkışıktı arkadan dar açı çektim neyse... jantım biraz koyu renk 16 kollu bir jant bildiğim kadarıyla 2013 de gelen bi jant modeli araç gri renk açık bi gri jantlar koyu renk gözüme küçükte gelmiyor bi 17 değil tabiki ama... ince yanak ve 5 cm yay la olurmu olmazmı şimdi buna takıldı kafam ben max 2bine bu işleri çözerim diyordum orjinal janta ince yanak takınca sıkıntı olucakmı iyimi olacak onu anlamadım 2 gün evveline kadar bu duracaktı opc - rx8 - 207 rc - cooper s - seat ibiza -3,20ci - subaru wrx. bunlardan birini alacaktım vazgeçtim bununla oynayım biraz dedim ama astarı yüzünü geçecek gibimede gelmeye başladı performans olmasın yakışıklı dursun lambada kalkarken uyuyan şöförlerin arasından kurtulayım yeter diyorken masraflar çıkarsa bunu satıp başka bir araca yönelmem sözkonusu olabilir... o zaman bana kızmazsınız inşallah geldi okadar soru sordu arabayı sattı diye :) yapacağım şeyler beni muayenede zorlamasın isterim tabiki opc body kit denilen parçaları internette bulamadım sadece 1 kişi yapmış resim koymuş önü değil ama arka tamponu çok şık duruyordu... antalyada tavsiye edebileceğiniz yer varmı yarın akdeniz sanayine gidip bakacam arkadaş sorarken yazarken yoruldum ne meşakatli bi işmiş bu modifiye :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:08 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:05 ----------

Jantı buyuturseniz olmaz aynı jant ebatında daha ince yanak kullanırsanız.olur tekerlek çevresinin kısalması gerekiyor

eyvallah yani son hız düşmesi dışında bir sıkıntı olmaz diyorsunuz peki ince yanak takınca teker çamurluğun içinde kücük kalıp çirkin bir görüntü yaparmı acaba?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:10 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:08 ----------

17 ideal bu yükseklikte bir araca. 225 40 17 takan var diye hatırlıyorum. 5 cm basınca sürtermi bilemem ancak iyi bir jantla çok güzel görüntü yakalarsınız...

yani evvela yaymı yoksa jant lastik işimi yapılmalı sanırım evvela jant lastik halletmek gerek yürüyen konusunda

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:12 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:10 ----------

Ben o ebatlara çıktıktan sonra 1 inch daha atlar Corsa Opc jantı takardım.

hemen bakacam fiyatlarına uygunsa olabilir ama şunu anlamadım o ebata çıkmışken 1 inç daha atlarım derken benim jant orjinal opel 16inç 16 kollu koyu renk olandan, 17 takacağıma 18 takarımmı demk istedin ?opc 18 mi ? ve bu araca hangi jant uygun kafam karıştı şimdi 18 ufacık arabada abartı olmazmı chiple 95 olsa bile yormazmı ?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:16 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:12 ----------

ve şunuda merak ettim bu araca en iyi gidecek yay, jant , lastik ebatları nelerdir?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:30 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:16 ----------

benim araç şu ilandakiyle brebir aynı sanırım ince yanak pek hoş durmayacak bu jantla http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...-kmde-garantili-1.3cdti-enjoy-174579188/detay