Corsa 1.3 75hp aracıma yay - chip - bady kit için yardım lütfen

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2013 corsa kullanıyorum 1.3 75bg cdti
-Aracıma chip yada box yada herhangi bir yazılım ile güç yükseltmesi
-ayrıca parça değişiklikleri ile gerekirse... motor gücünü yükseltmek istiyorum -bunun yanısıra 3.5 yada 5 yay ve tamponlara marşbiyele ek yaptırmaya karar verdim,
-orjinal jantlarını beğeniyorum sanırım bunlar 15 lik jant e tabi 17 takılsa tadından yenmez :) ama alçaltıp ekleri takınca gözü doldurur diyede düşünüyorum...forumdada bayağı bir dolaştım internettede araştırmalar yaptım fakat konularda deneyimi olan bilgisi olan arkadaşlardan gelecek tavsiyelere göre hareket etmek en iyisi olacak diye düşünüyorum... (aracım gri renkte profil resminde görünüyor tampon ekleri siyah olsa yakışırmı sizce?)
Ekleme: benim orjinal jantım 15 mi yoksa 16 mı bu model jantı bilen varmı ebat olarak, bi arkadaşımla görüştüm bana ince yanak lastik takarak 5 cm yayla bu işi halledebileceğimizi söyledi siz ne dersiniz uygulayan varmı?

Son düzenleme:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa orijinal lastikler ve orijinal yaylarıyla sert sayılabilecek bir araba. 17" lastik taktığınızda yanakları inceltip tabanı genişletecek olmanızla birlikte spor yay takarsanız gayet sert bir hal alır arabanız. BOX kimse önermiyor, custom yazılım yapılarak sorunsuz 90-100hp alınıyor arabanızdan, duman attırarak arabanın üzerine daha çok düşerim, bakım periyodunu daha kısa tutarım derseniz daha yüksek güçler almak kesinlikle mümkün. EGR ve katalizör iptali çok faydalı oluyor.

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa orijinal lastikler ve orijinal yaylarıyla sert sayılabilecek bir araba. 17" lastik taktığınızda yanakları inceltip tabanı genişletecek olmanızla birlikte spor yay takarsanız gayet sert bir hal alır arabanız. BOX kimse önermiyor, custom yazılım yapılarak sorunsuz 90-100hp alınıyor arabanızdan, duman attırarak arabanın üzerine daha çok düşerim, bakım periyodunu daha kısa tutarım derseniz daha yüksek güçler almak kesinlikle mümkün. EGR ve katalizör iptali çok faydalı oluyor.

konuyu açtıktan sonra paşa tuning ve megachip le görüştüm aralarında fiyat farkı mevcut megachipte taksit imkanı yok paşaya onu sormadım güç konusunda ise 95 in üstüne çıkmayı her ikiside tavsiye etmedi, siyah duman neysede bakımlarını yoğunlaştırmak dersek işte ondan biraz şüpheliyim hani daha sık servise gitmek vesaire birşeyi merak ediyorum bunların dışında yazılım yada box garantiyi bozrmı? egr ve katalizor iptali bana nekadar maal olur? nekadar güç kazanabilirim? yazılım chip box bunlardan sonramı yapılır evveldende yapılabilirmi?, benim jantım 15 mi 16 mı? :) (çok soru sordum biliyorum ama bilgiye açlık var soframızdada bilgi insan olunca abanıyor insan sorulara)

Son düzenleme:

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bence arabayı hiç yorma sonuçta bu Corsa ile roll'mü yapıcaksın arabanın ağırlığına göre bence 75 hp ideal bir güç ama benim arabam duman atsın , kısa vadede debriyaj bitirsin , yakıtı artsın dersen yaptırabilirsin ama benimde düşüncem 90 hp falan olmasından yana fazlası bencede gereksiz tertemiz arabayı yıpratmaya gerek yok.

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence arabayı hiç yorma sonuçta bu Corsa ile roll'mü yapıcaksın arabanın ağırlığına göre bence 75 hp ideal bir güç ama benim arabam duman atsın , kısa vadede debriyaj bitirsin , yakıtı artsın dersen yaptırabilirsin ama benimde düşüncem 90 hp falan olmasından yana fazlası bencede gereksiz tertemiz arabayı yıpratmaya gerek yok.

roll lük bi durum yok tabiki sonuçta dizel 1.3 ama yetmiyor 75bg... 90-95 idare eder sanırım bu sarı tigra benim ofisin önüne parkediyor galiba beyaz dünya mevkindemi oturuyorsun? (şimdi gördüm satmışsın sanırım 2 hafta önce sattın bu aracı 2 haftadır görüyorum ofis önünde yada başka bir sarı tigra...)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
roll lük bi durum yok tabiki sonuçta dizel 1.3 ama yetmiyor 75bg... 90-95 idare eder sanırım bu sarı tigra benim ofisin önüne parkediyor galiba beyaz dünya mevkindemi oturuyorsun? (şimdi gördüm satmışsın sanırım 2 hafta önce sattın bu aracı 2 haftadır görüyorum ofis önünde yada başka bir sarı tigra...)

Evet sattım çok oldu ama rengi sarı değil. Plakası 07 YJA 84. Bu arada Corsaya 75 hp az geliyorsa 90-95 yapabilirsin bende yaptırıcam aslında kendi aracımada olmazsa birlikte yaptırırız ucuza gelir :)

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet sattım çok oldu ama rengi sarı değil. Plakası 07 YJA 84. Bu arada Corsaya 75 hp az geliyorsa 90-95 yapabilirsin bende yaptırıcam aslında kendi aracımada olmazsa birlikte yaptırırız ucuza gelir :)

paşadaki arkadaş 600-650 olur dedi megachiptekiler 750 paşa karta taksit yapıyormu şimdi arayıp onu öğrenecem

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
paşadaki arkadaş 600-650 olur dedi megachiptekiler 750 paşa karta taksit yapıyormu şimdi arayıp onu öğrenecem

Çok para istiyorlar bence bundan 4-5 ay önceye kadar 500 lira falandı iyice abartmışlar.

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok para istiyorlar bence bundan 4-5 ay önceye kadar 500 lira falandı iyice abartmışlar.

evet banada öyle geliyor box 500 lira buna 600-650 istemelerini anlayamıyorum... ve box ta 9 taksit yaptırabiliyoruz.Yarın bi ihtimal coilever yada yay yanınada ince yanak lastik taktıracam çok aradım ama bendeki orjinal jantla bu işlemi yapan birine denk gelemedim ve forum biraz ıssızlaşmış durumda sanırım yanılıyormuyum! Fakat yazılım daya başarılı deniyor 150 lira fark için ucuz etin yahnisine dönmesinide istemem.

alionur54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orijinal janta ince yanak atarak cekişi hızlanmayı artırabilirsiniz ancak son hızınız düşer yakıtınız artar

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi