bursadan katılanlar...

akselerbol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar herkese. Bİr sorum olucak size senet var elimde ödenmedi protestosunu çektim arabayı en kısa sürede bağlatmamın yolu nedir ?

16ADA02

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar arkadaşlar bunu sizlerle paylaşmak istedim ;) BANA İLGİNÇ GELDİ. DENEMEKTE FAYDA VAR.

Yağmurda otomobil sürmek ! Bu yazı hayatınızı kurtarabilir..

SAĞANAK YAĞIŞTA ETKİN GÖRÜŞ
Yoğun bir sağanak altında otomobil kullanırken nasıl iyi bir görüş elde edilir?
Neden bu kadar etkin olduğundan emin değiliz; bu metodu yoğun yağmur altında sadece bir deneyin.
Bana bu metodu, deneyen ve gerçekten işe yaradığını tespit eden bir polis arkadaşım verdi.
Çok yararlı, hatta gece sürüşünde dahi..
Bu metod yıllarca Kanada Askeri Sürücüleri tarafından kullanılmış.

Bir çok sürücü yoğun sağanak sırasında silecekleri yüksek ya da en hızlı konumda çalıştırır, ve buna rağmen ön camdaki görüntü netliği yeterli olmaz.
Böyle bir durumla karşılaştığınızda hemen güneş gözlüklerinizi takın (modeli farketmez), ve mucize!!! Aniden görüşünüz, yağmur yağmıyormuşcasına mükemmel bir netlik kazanacak.
Aracınızda her zaman bir güneş gözlüğü bulundurduğunuzdan emin olun.
Sadece net bir görüşle emniyetli bir sürüş gerçekleştirmekle kalmayın, bu fikri arkadaşınızla paylaşarak onun da hayatını kurtarın.
Deneyin ve arkadaşlarınızla deneyiminizi paylaşın.
İnanılmaz, cam üzerindeki damlaları hâlâ görüyorsunuz ama yağmur suyunun oluşturduğu tabakayı görmüyorsunuz.
Yağmurun yoldaki sıçramasını görebiliyorsunuz. Aynı zamanda, sollanan ya da takip edilen aracın sıçrattığı sudan kaynaklanan körlüğü de bertaraf edebiliyorsunuz (ya da güneş gözlüğü kullanmayıp şikayet edeceksiniz).
Sürücü eğitimlerinde bu küçük ipucunu mutlaka öğretmeliler. Gerçekten de işe yarıyor.

Tolga K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turgay(Nazi666) da gelir, Bursadaki herkese de uyacak bir zaman belirleriz, yine güzel bir buluşma ve organizasyon yaparız, Küçük Burak resimleri çeker, yemek, karting ,sohbet vs dolu bir gün geçiririz, mesela Tolga dükkanın işlerini tamamlasın ,açılsın , ona Hayırlı Olsuna gidebiliriz
abi valla buyrun gelin hepinizi beklerim... tabi ben dükkanı açana kadar hesap kitap işleriyle ve çeşitli insanlarla uğraşmaktan kafayı yemezsem:D:D

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
iyi akşamlar arkadaşlar bunu sizlerle paylaşmak istedim ;) BANA İLGİNÇ GELDİ. DENEMEKTE FAYDA VAR.

Yağmurda otomobil sürmek ! Bu yazı hayatınızı kurtarabilir..

SAĞANAK YAĞIŞTA ETKİN GÖRÜŞ
Yoğun bir sağanak altında otomobil kullanırken nasıl iyi bir görüş elde edilir?
Neden bu kadar etkin olduğundan emin değiliz; bu metodu yoğun yağmur altında sadece bir deneyin.
Bana bu metodu, deneyen ve gerçekten işe yaradığını tespit eden bir polis arkadaşım verdi.
Çok yararlı, hatta gece sürüşünde dahi..
Bu metod yıllarca Kanada Askeri Sürücüleri tarafından kullanılmış.

Bir çok sürücü yoğun sağanak sırasında silecekleri yüksek ya da en hızlı konumda çalıştırır, ve buna rağmen ön camdaki görüntü netliği yeterli olmaz.
Böyle bir durumla karşılaştığınızda hemen güneş gözlüklerinizi takın (modeli farketmez), ve mucize!!! Aniden görüşünüz, yağmur yağmıyormuşcasına mükemmel bir netlik kazanacak.
Aracınızda her zaman bir güneş gözlüğü bulundurduğunuzdan emin olun.
Sadece net bir görüşle emniyetli bir sürüş gerçekleştirmekle kalmayın, bu fikri arkadaşınızla paylaşarak onun da hayatını kurtarın.
Deneyin ve arkadaşlarınızla deneyiminizi paylaşın.
İnanılmaz, cam üzerindeki damlaları hâlâ görüyorsunuz ama yağmur suyunun oluşturduğu tabakayı görmüyorsunuz.
Yağmurun yoldaki sıçramasını görebiliyorsunuz. Aynı zamanda, sollanan ya da takip edilen aracın sıçrattığı sudan kaynaklanan körlüğü de bertaraf edebiliyorsunuz (ya da güneş gözlüğü kullanmayıp şikayet edeceksiniz).
Sürücü eğitimlerinde bu küçük ipucunu mutlaka öğretmeliler. Gerçekten de işe yarıyor.
ben sahsen takan görsem denyo derdım denemek lazım :D
abi valla buyrun gelin hepinizi beklerim... tabi ben dükkanı açana kadar hesap kitap işleriyle ve çeşitli insanlarla uğraşmaktan kafayı yemezsem:D:D
hayırlısı olsun ısım ne dukkanın :D

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
aynen koydur emnıyete mı bıldırcen ben pek anlamam polıse sor yakınlarından bılgı al

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 ay vade yapmıştık işte abi ödemiyorlar önümüzdeki ay 15 gün sonra fren muayenesi var yakalama koyduracağım borçlu olduğu için muayeneden geçemiyormuş.

Aksel , yakalamalı haciz diye bir seçenek var.bir avukata danışırsan sana detaylarını anlatır.Hatta arabanın durdugu yeri biliyorsan avukatla ve polis le gidip direkt baglatabilirsin.Detaylarını,şartlarını veya olası masraflarını avukatla görüşmende fayda var.Geçmiş olsun, inşallah ugraşmadan konu çözülür