Bu şehirler hakkında görüşleriniz nedir?

corsa_24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erzincanlı olarak gel derim bizim burada bir deniz yok :))

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
esk. kesinlikle 1.
2kocaeli veya kayseri
3hatay guzel yerdir en azndan adana osmaniye vs vs yakin yerler
digeri hakkinda blgm yok

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Okulun eğitimini bilemem ama anladığım kadarıyla sosyal ortamada önem veriyorsunuz, bu yüzden ben olsam Kocaeli derdim.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kocaelinde çok sıkılırsın kayseri bence

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işletmeciliği bitirdiğin zaman ne iş yapacağını araştırdın mı? benim duyduğum malesef güzel ülkemizde sen o bölümü bitirdin diye kimse sana kollarını açıp gel thy ye pegasus a falan demiyomuş.. çelebi melebi gibi şirketlere gidiyosun 1.500 tl işine gelirse gel çalış diyo adam, oralardan atlama durumu tabiki olabilir sonra.. operasyon gibi bölümler var, ne yapıp edip uçakları sefere yetiştiren rötarları düzenleyen falan birimler bunlar, oralara geçersen de normal işletmecilerden ve ya başka bölümlerden mezunlardan bi tık ilerde oluyomuşsun..

onun haricinde eskişehir ufak ama kendi çapında yine iyi bir şehir, en azından bi kaç tane alışveriş merkezi var, bi kaç güzel caddesi var.. her yer kafe mafe zaten..

ama sivil havacılık 2 eylül kampüsünde ve merkeze 5 km falan onu sölim.. hazırlık mühendislikler besyo ve sivil havacılık var orda, havalimanı falan var, ama asıl ortam yunus emre kampüsünde dönüyo, merkezde ve daha büyük bi kampüs... kısaca böle, tahminim puanı daha yüksektir ama uçak elektrik elektroniği gibi bir bölüme girip uçak teknisyenliği de düşünebilirsin.. aslında tavsiyem puanını eline aldıktan sonra gel eskişehire izmite falan hocalarla öğrencilerle konuş

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işletmeciliği bitirdiğin zaman ne iş yapacağını araştırdın mı? benim duyduğum malesef güzel ülkemizde sen o bölümü bitirdin diye kimse sana kollarını açıp gel thy ye pegasus a falan demiyomuş.. çelebi melebi gibi şirketlere gidiyosun 1.500 tl işine gelirse gel çalış diyo adam, oralardan atlama durumu tabiki olabilir sonra.. operasyon gibi bölümler var, ne yapıp edip uçakları sefere yetiştiren rötarları düzenleyen falan birimler bunlar, oralara geçersen de normal işletmecilerden ve ya başka bölümlerden mezunlardan bi tık ilerde oluyomuşsun..

onun haricinde eskişehir ufak ama kendi çapında yine iyi bir şehir, en azından bi kaç tane alışveriş merkezi var, bi kaç güzel caddesi var.. her yer kafe mafe zaten..

ama sivil havacılık 2 eylül kampüsünde ve merkeze 5 km falan onu sölim.. hazırlık mühendislikler besyo ve sivil havacılık var orda, havalimanı falan var, ama asıl ortam yunus emre kampüsünde dönüyo, merkezde ve daha büyük bi kampüs... kısaca böle, tahminim puanı daha yüksektir ama uçak elektrik elektroniği gibi bir bölüme girip uçak teknisyenliği de düşünebilirsin.. aslında tavsiyem puanını eline aldıktan sonra gel eskişehire izmite falan hocalarla öğrencilerle konuş

Kimse üzerine alınmasın en güzel cevabı vermiş hocam. Şehirden ziyade okulların eğitimi birinci sırada olmalı. Sonra kampus durumu çok önemli.Okumak tamam ama güzel bir yerde okumak var. Bazı ünilerde kampus ile merkez arasında bağlar kopuk.Sanki ilçede okuyormuş havasında kalıyorsunuz ki bu çok kötü bir şey. Son olarak üni'ye ne için geldiğiniz önemli.Bence gerçekten okulu güzel bir derece ile okuyup,fazla harcama yapmak istemiyorsanız küçük şehirler idealdir. Fazla şeyler beklemezseniz hayal kırıklığı yaşamazsınız. =) Hatay kayseri ve Erzincan'da bulundum. Hatay'ın denizi güzel sosyal yönden de çinçin oto galeri vardı baya oldu gitmeyeli oraları güzeldir.Ben orada çok güzel günler geçirdim. Kayseri'de kentsel yönden gerçekten temiz ve gelişmiş bir şehir.Öğrenciyi sarar mı bilmem ama Kayseri de güzeldir tercih edilebilir. Erzincan'ı pek sevemedim;bilmiyorum kimse de alınmasın imkanlar biraz kısıtlı orada...

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birçok kampus bir çok şehir gördüm.Eğitim sistemi konusunda burada yazıp çizmek doğru olmaz. Ama üniversite arıyor arkadaş sonuçta. O yüzden kocaeli olmaz benim görüşüm çok sıkıcı bir şehir istanbulun baskısında ezilmiş gibi duruyor. Hatay'da eğlenebilirsiniz ortamı güzeldir aslında birçok şeyi güzeldir. Tavsiye ederim. Kayseriyi hataydan sonra tercih edin bence halkını sevmedim 7-8 ay yaşadım kayseriye bir türlü ısınamadım.

Şehir kampus uyumu gerçekten önemlidir. Bunlardan en uyumlusuda bana göre hataydır. Genede sonuçları alıncaya kadar fikir çok değişir hayırlı olsun şimdiden ;)