Bu şehirler hakkında görüşleriniz nedir?

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakında üniversite sınavına gireceğim. İstediğim bölüm sivil hava ulaştırma işletmeciliği. İlk hedefim eskişehir ama puanı biraz yüksek. Eskişehir olmazsa kocaeli, kayseri, erzincan ve hatay alternatifler. Bu şehirlerde yaşayanların ve özellikle okuyanların şehir ve üniversiteler hakkında görüşlerini almak istiyorum. Sizce ikinci seçeneğim neresi olmalı?

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hatay iyidir Hatay...Tarihi bir dokusu var...Ama tatilimi geçirmeye gitmiştim...Lakin uzun süre ne olur bilmem...Bu arada kazanamamayı aklına koymuşsun gibi...

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hatay iyidir Hatay...Tarihi bir dokusu var...Ama tatilimi geçirmeye gitmiştim...Lakin uzun süre ne olur bilmem...Bu arada kazanamamayı aklına koymuşsun gibi...

Bu sene kazanmam lazım abi 3. sınavım olcak :D Eskişehiri kazanamamaktan bahsediyosan %50 ihtimal veriyorum kendime abi. Biraz süre sıkıntım var süreyi iyi kullanabilirsem 2 tane eskişehir kazanırım :D

scorpion49hgc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesela

Eskişehir kocaeli hatay erzincan .sıralamam böyle.

montani

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eskişehir olmayacaksa, kesinlikle 2. tercih olarak Kocaeli düşünülmeli. Gerek okul bakımından, gerekse de öğrenci için bulunan sosyal imkanlar bakımından Kocaeli, diğer şehirlere göre daha iyi. Öğrencilik yıllarını Kocaeli'de geçiren arkadaşlarımı ziyaret ettiğim dönemlerde oldukça keyifli dönemler geçirmiştim. Öğrencilerin yoğun olarak ikamet ettiği Yahayakaptan adeta bir öğrenci şehri olmuş. Ayrıca eğitim konusunda da yabana atılacak bir okul olmadığını düşünüyorum.

Sözün özü

Eskişehir-Kocaeli sıralamasında hemfikirim. Ama ne yazık ki Hatay ve Erzincan hakkında bilgi sahibi değilim.

gkhnsezer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahhhh beee bursaaaa cok guzel bi sehir heleki gorukle 30.000 kişi aynı yerde yasıosunuz...keske bursada sivil havacılık olsaymıs....kesınlıkle ıkıncı tercıhın eskısehır olsun 2. tercıhe bıle gerek yok o kadar dyorum...sonrada kocaeli gelir....dger yerlerı tercıh etme bence seneye tekrar denersın olmadı ...... cok arkadasım vardı ıstedgı yerler olmadı dye tekrar sınava gren ıstedgın sehır ınsallah olur..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakında üniversite sınavına gireceğim. İstediğim bölüm sivil hava ulaştırma işletmeciliği. İlk hedefim eskişehir ama puanı biraz yüksek. Eskişehir olmazsa kocaeli, kayseri, erzincan ve hatay alternatifler. Bu şehirlerde yaşayanların ve özellikle okuyanların şehir ve üniversiteler hakkında görüşlerini almak istiyorum. Sizce ikinci seçeneğim neresi olmalı?

bu şehirlerde uzun süre yaşamadım ama eşkişehir, kocaeli, kayseri ve hatay'da bulundum. erzincan'ı hiç bilmiyorum.

benim sıralamam

eskişehir, kayseri, kocaeli, hatay. erzincan'ı bir yere koyamadım çünkü nasıl bir yerdir bilgim yok.

eskişehir tam anlamıyla bir öğrenci kentidir. kesinlikle ilk sırada olmalıdır.
kocaeli daha çok sanayi kenti olduğundan dolayı ekonomik ve sosyal olanaklar olarak ki sosyal olanaklardan kastım avm, sinema olarak değil okul olaraktır sıkıntı yaratacaktır öğrenciye. tek avantajı merkezi olmasıdır.
kayseri modern ve gelişmiş bir şehirdir. ankara'ya ulaşımı kolaydır. kesinlikle kocaelindeki sosyal ortamdan ve imkanlardan fazlasını bulursun.
hatay'ı ben pek beğenmiyorum açıkçası. neden diye sormayın. benimle oranın halkı arasında bariz kültür farkı var. bu eğitim falan filan değil. biz iç anadolu insanıyız onlar daha çok arap kökenli. kültür derken sosyal hayat olarak kasdetmeye çalıştım mesela damak tadı farklı vs...

eskişehir bu 3 şehir ile kıyaslanamaz bile bence.

opel - mercedes kıyası gibi birşey bu. tabi eskişehirden daha iyileride var mutlaka ama bu seçenekler arasında en iyisi eskişehir. onun için çok çalışmak gerek çooook... ;)

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de Kayseri'de okudum ve şu anda Hanım memleket. Güzel yerdir. Ben ilk gittiğimde pek bir şeyi yoktu sıkılırdık ama şimdilerde bayağı gelişti ve güzelleşti. Ankara'ya ulaşımıda Otobüs ile rahat oluyor. Yollar falan iyi. Havası Ankara'ya çok yakın. İlk gittiğinde Öğrenci yurdunda kalır, sonra 2. dönem veya 2. sınıf başında tanıdığın arkadaşlarınla eve çıkarsın Anayurt tarafına keyfinize bakarsınız :D

Son düzenleme:

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahhhh beee bursaaaa cok guzel bi sehir heleki gorukle 30.000 kişi aynı yerde yasıosunuz...keske bursada sivil havacılık olsaymıs....kesınlıkle ıkıncı tercıhın eskısehır olsun 2. tercıhe bıle gerek yok o kadar dyorum...sonrada kocaeli gelir....dger yerlerı tercıh etme bence seneye tekrar denersın olmadı ...... cok arkadasım vardı ıstedgı yerler olmadı dye tekrar sınava gren ıstedgın sehır ınsallah olur..

tekrar deneme şansım yok malesef :(