Boya Koruma - Parlatma

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Boya Koruma - Parlatma

erdem link' Alıntı:
[quote author=avukatakın link=topic=104.msg3938#msg3938 date=1296631400]
sert gelen çakıl taşına karşı kaput filminin de hiç bir etkisi yok. kaput filmi çok yavaş taş sıçramalarına ve sinek yapışmalarının boyaya zarar vermesine karşı koruyor onun dışında bir numarası yok

kaput filmi olan bir arkadaşım kırmızı ışıkta beklerken önünden geçen bisiklet dengesini kaybedip üzerine düşmüş ve kaput üzerinde yaklaşık 30cm lik bir cizik ve göçük oluşmuş. eyvah kaput gitti derken filmi çekip çıkardım boyada hiç bir şey yoktu, göçük içinde otokinge gittim vakumla düzelttiler, hasarsız atlattım kaput filmi olmasaydı boya gitmişti dedi
[/quote]
hocam bisikletin araca çarptığı yer keskin yada sivri metal ucu değildir. ondan boya çizilmemiştir. şöyle düşünün  içi su dolu bir pet şişeyi yüksekten araç üstüne attığında aracın metal aksamı yamulur ama sivrilik olmadığından muhtemelen çizilmez. bisiklet olayı da öyle olmuştur.ç yoksa  çakıl taşı sert gelsin o kaputa boya falan kalmıyor buna emin ol :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla çakıl çok sert geliyor bir de bence hiçbiri korumaz
bırakın boyayı kaputu böyle çizdirmiş içe doğru :)

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
hocam bisikletin araca çarptığı yer keskin yada sivri metal ucu değildir. ondan boya çizilmemiştir. şöyle düşünün  içi su dolu bir pet şişeyi yüksekten araç üstüne attığında aracın metal aksamı yamulur ama sivrilik olmadığından muhtemelen çizilmez. bisiklet olayı da öyle olmuştur.ç yoksa  çakıl taşı sert gelsin o kaputa boya falan kalmıyor buna emin ol :)

bisikletin fren kolu boyayı çizmek için yeterince sivri sanırım  :)

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar boya koruma ile ilgili meguairs ürünleri uygulayan bir merkezden 250 tl fiyat aldım cumartesi gideceğim sizce fiyat nasıl yardımcı olursanız sevinirim özelden de paylaşabilirsiniz..

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadirusta link' Alıntı:
arkadaşlar boya koruma ile ilgili meguairs ürünleri uygulayan bir merkezden 250 tl fiyat aldım cumartesi gideceğim sizce fiyat nasıl yardımcı olursanız sevinirim özelden de paylaşabilirsiniz..
bahadır hocam fiyat uygun. ama yapan yerin işçiliği çok önemli istanbuldaysanız kızıltoğrağa götürün hüsnü hocada orda yaptırdı çok memnundu

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

bahadirusta link' Alıntı:

Normalde 2. el araçlar için 300TL, 0 araçlar için 250TL fiyatları var. Aldığınız fiyat bence güzel bir fiyat. Fakat yapılacak işlemlerin ve kullanılacak ürünlerin ne olduğunu bilmek lazım. Mesela çizik giderme işlemi için 105 mi kullanılacak, kil uygulaması yapılacak mı?

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alın 30-35 tl ye bir cila makinası, kaliteli cilaya da vereceğiniz en fazla 40-50 tl. dir. çekin arabanızı bir gölgeye bir yaza girerken bir de kışa girerken yapın cilanızı. aynı şekilde döşeme korumayı vs. ben hep kendim yaparım. boya korumacıların vs. yaptığı işten çok daha ucuza gelir. parası bir yana çok daha güzel olur. ben şahsen onların yaptığı işi çok beğenmem. apartmanda oturuyorum nasıl yapayım diyenlere bir not ben ta 8. kattan aşağıya kablo indirip yapıyorum  ;)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Eliniz çok fazla polisaj makinasına alışık değilse yanlış devir kullanımı ve uygulama hüsranlık ile sonuçlanabilir. Acemeliği atmak için ya ufak bir bölgede lokal bir uygulama yapmak ya da eski bir araçta uygulama yapmak doğru olacaktır.

Boya korumada kullanılan ürünlerin kalitesi kadar el becerisi de önemli.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Boya korumada kullanılan ürünlerin kalitesi kadar el becerisi de önemli.
işte o yüzden kendim yapıyorum :) çünkü bu işi firmalarda yapanlar ehil değil ve genellikle polisaj makinesi değil, taşlama yada spiral dediğimiz makineyle yapıyorlar, onların hem devri çok yüksek, hem alet ağır olduğu için hem de yan tarafları bazen sert kaldığı için yuvarlak ince çiziklere sebep oluyor.