Boya Koruma - Parlatma

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
300-500 TL arasında bir işlemden bahsediyoruz. Ancak el becerisi ve uygun kapalı mekan bulunursa, çok düşükk maliyetler ile yapılabiliyor. Marka temsilcisi gibi olmayayım ama Meguiars ürünlerini inceledim, ևok kalitelidir, ismi az duyulmuş olabilir.
Herşeyden önce
1. Tanınmış markalardan şaşmayın, 20-40 TL pahalı olsun sonuç alınabilsin
2. Kullanılacak bezler de kaliteli olmalı, zamandan, üründen ciddi tasarruf sağlıyor. Mesela son parlatma için alınacak mikrofiber bir bez 25 TL civarı ama kaybetmedikçe amatör kullanımda 10 sene işe yarar.
3. Hasar sonrası vb. boyanmış ise 3 ay ellemeyin.
4. Yazın güzel görünmesi iyidir ama asıl koruma kışın işe yarar

Yeni Otomobilde: Sırası ile
1. amatör kullanım için Next Gen 2.0 hazır kutulu ürünü var, 473 ml si 60 TL civarında, içinden süngeri de çıkıyor (5 TL ayrıca satılan bir ürün) rahatlıkla 3-4 defaya yetiyor. Veya 66 kodlu wax kullanılabilir Veya 26 kodlu wax, buna piyasada sarı cile diyorlarmış, prof. korumada bu sıklıkla kullanılıyor.
Diğer ürünler makine ile uygulanıyor
2. 34 kodlu sıvı, püskürterek kullanılan profesyonel ürün var.
3. 2-3 yıkamada bir ıslak yüzeye sıkılan hızlı cilalar da etki süresini uzatıyor

Pürüzlü yüzeylerde, en kötüsünden başlarsak:
1. Cam macunu gibi gözüken kil , 34 kodlu sıvı ile yüzeydeki pürüzleri alıyor
2. 82 kodlu hare giderici
3. Next Gen 2.0 veya 66 kodlu ürün veya 26 kodlu wax
4. En son 34 kodlu ürün veya amatör kullanım için veya Ultimate Quick Detailer ( hızlı yüzey temizleyici ve koruyucu)

Arkdaşlar bu sonuçlar atket düzenlenek elde edilmiş markadalar olarak verilmiş.Belki yardımcı olur diye sizlerle paylaşmak istedim.

Arkadaşlar değişik marka ve değişik türde ürünler  kullananlar varsa burda tek başlık altında bilgilerimiz paylaşıp,tarşıbilirz.

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Boya Koruma - Parlatma

Benim görüşüm meguiars hakkaten iyidir fakat çook pahalı, ömrü hemen hemen aynı olduğundan boşa paraya gerek yok, alınacaklar şunlar, aracınız yenisyese daha kesin sonuç alınıyor; Tw Nano wax, sonax hızlı cila ve Tw Zip wax cilalı şampuan, wax ı 3-4 ayda bir cilalı şampuanı her yıkamada yada 2 yıkamada bir, sonax hızlı cilayı 2 yıkmada bir kullanın yeni arabanızın boyası ziebattan çıkmış gibi senelerce aynı kalır,sonuç süper. Ziebart gold mold neyse onla bir farkı yok, kuş pisliği yağmurla kendiliğinden akıp gidiyor izde bırakmıyor, yağmurda 90 la giderken silecek açmıyorsunuz, sadece hortumla su tutunca bile araba ışıl ışıl oluyor, bunları düzenli kullanınca araba cillop gibi kalıyor gerçekten. :)

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tw Nano wax, sonax hızlı cila ve Tw Zip wax cilalı şampuan bu yazdıklarınızı hb den baktım fakat bulamadım. Tam adlarını yada hb den linklerini verebilirmisiniz almayı düşünüyorum. Yada alabileceğim site.

Galiba dediklerinizden bu ürünler mi  acaba? almayı düşünüyorum.
http://www.hepsiburada.com/Liste/sonax-xtreme-nano-parlatici-ve-koruyucu-cila-500-ml-/ProductDetails.aspx?productId=otson207200&categoryId=26001
http://www.hepsiburada.com/Liste/sonax-renkli-nano-parlatici-ve-koruyucu-cila-kirmizi-/ProductDetails.aspx?productId=otson296100&categoryId=26001
http://www.hepsiburada.com/Liste/sonax-cilali-sampuan-313200-500ml/ProductDetails.aspx?productId=otson313200&categoryId=26001

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ecelnico link' Alıntı:
Tw Nano wax, sonax hızlı cila ve Tw Zip wax cilalı şampuan bu yazdıklarınızı hb den baktım fakat bulamadım. Tam adlarını yada hb den linklerini verebilirmisiniz almayı düşünüyorum. Yada alabileceğim site.

Galiba dediklerinizden bu ürünler mi  acaba? almayı düşünüyorum.
http://www.hepsiburada.com/Liste/sonax-xtreme-nano-parlatici-ve-koruyucu-cila-500-ml-/ProductDetails.aspx?productId=otson207200&categoryId=26001
http://www.hepsiburada.com/Liste/sonax-renkli-nano-parlatici-ve-koruyucu-cila-kirmizi-/ProductDetails.aspx?productId=otson296100&categoryId=26001
http://www.hepsiburada.com/Liste/sonax-cilali-sampuan-313200-500ml/ProductDetails.aspx?productId=otson313200&categoryId=26001

Evet dediğim markalar bunlar.Kullananlar memnun.Karar sizin tabi.

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

deneyeceğim teşekkürler teşekkürler faydalı bi konu

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

boya korumayı sonax ta yaptırıcam. daha önce sonaxta boya koruma yaptıran arkadaş varsa yorumlarını bekliyorum

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sonax hızlı cila kullanan birisi olarak müthiş bir ürün aracı yıkadıktan sonra
araç ıslakken sıkıp siliyorsunuz sonuç mükemmel parlaklık
ve aracı dış etkenlere karşı koruyor

ben 2 yıldır kullanıyorum, eski aracımda da kullanıyordum, çok da ucuz 10 tl civarında

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende kesinlikle Sonax Hızlı Cilayı öneririm ,

http://www.hepsiburada.com/Liste/sonax-hizli-cila-288200-500ml/ProductDetails.aspx?productId=otson288200&categoryId=26001

֖zellikle Siyah aracı olanlar kesinlikle kullanmalı. Yıkama sonrası araç ıslakken üzerindeki kalan suyu atmadan bu cila sıkılıyor ve kuru bezle siliniyor. Mümkünse sonax'ın micro fiber'ini öneririm.

Küçük bir trick araç ıslak iken tüm aracı cilalamayın çok hızlı kuruduğu için leke bırakıyor dikkat. ֖nce kaput sonra sol kapılar ardından arka taraf sonra sağ kapılar gibi uygulanırsa mü-kem-mel sonuç alınıyor.

Her uygulamada sonuç daha da güzelleşiyor. Aracı yıkayanlara birkere tarif ettim sürekli onlar yapıyor. Sonucu görünce kendileri bile inanamadı.  dancee

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
boya korumayı sonax ta yaptırıcam. daha önce sonaxta boya koruma yaptıran arkadaş varsa yorumlarını bekliyorum
125 tl ye  yukarıda bahsedildiği üzere baya detaylı işlem yapıyoırlar

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam Arkadaşlar,
3m in vip koruması hakkında bilgisi olan var mı?
Bayideki arkadaş bu paketin normalde 1300 lira olduğunu,ama müşterilerine 750 liraya yaptıklarını söyledi.
Paket içeriği boya koruma, motor koruma ve 4 cam için kırılmayı önleyici ve hafif koyu görünen cam filmi.Fiyat makul mu?

Teşekkürler