birine çarptım

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: birine çarptım

berathasbex link' Alıntı:
Hocam hayat bu olur boyle seyler. Yasayıp toprak olacağız neler neler geliyor insanın başına. Daha 1 ay önce Ankara'da adam anne kıza çarptı öldürdü. Suçlu da anne kız. Bu daha kötü bir durum. Bence yaşadıklarınıza kötü demeden önce daha iyilerine değil daha kötülerine bakın. Şükürler olsun şahıs ölmemiş. Ya ölse,ya da ölümcül yarası olsa?

Aynısı babamın başına geldi. Çocuk bisikletle babamın önüne çıkıyor babam frene asılıyor ama duramıyor ve çocuga carpıyor. Oradaki esnaf ve görgü tanıkları kardeşim bir şey yok felan diyorlar sen haklısın. Babam çocugu kaldırıyor hastaneye gidelim felan yok diyor çocuk. Ailesi tabi o esnada çevrede yok. Sonra memleketten döndük eve ne görelim dava dilekçesi. Babası dava açmış vurdu kaçtı diye. Şahit de bulmuş. Sonuç ne biliyor musun? 100 tl galiba idari para cezası. :)
Tabiki hukukçu arkadaşlarımız var yazmışlar yardımcı olmuşlar onlar bizden iyi bilir ama bizimki de içtihat niteliğinde olsun. :)
tesekkurler kardes inanın bigun bu formun bana psikolojik destek vereceğine inanamazdım sayenızde cok daha iyiyim

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle kendinizi anlattığınız kadar karambole düşürmeyin gerekirse bir psikolojik yardım alın sonuçta sizinde bir aileniz sevdikleriniz var bu haksızlık olur onlara karşı olan olmuş ama çok şükür ciddi bir durum yok kendinizi yıpratmayın sevenlerinizi boş yere üzersiniz.

Çocuğun ailesinin yaptığı şey edepsizlik terbiyesizlikten başka birşey değil.

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Olayın ne tarafından bakarsanız bakın, tatsız tuzsuz keyifsiz bir olay. Dil ucyla çok geçmiş olsun demek bizler için kolay. Kardeşimin ruh halini anlamak, onun vicdan azabına ortak olmak ve yönlendirici tavsiyelerde bulunmak için pek çok arkadaşım çok güzel şeyler yazmışlar. İşin vicdansal, hukusal, psikolojik ve sosyal boyutları var. Araç kullanan ve her an tehlike altında olan bizler için karşılaşılabilecek en talihsiz olaylardan birini yaşamış arkadaş. Maddi hasarlı kaza olsa bir iki tüh dersin geçer. Ancak bu tür kazalar, cana verilen zararlar istem dışı uzun süre zihinlerden ve benliklerden kaybolmuyor. Arkadaşıma Allah yardım etsin. Bizim forumdaki avukat arkadaşlar da sağolsunlar hemen müdahil olup olaya el atmışlar. Mobese veya kamera kaydı olmaması kötü olmuş. Ancak Allah her zaman doğruların yanındadır ve er gerç gerçekler ortaya çıkacaktır. İnşallah bu süreci bu genç arkadaşımız güzel bir şekilde atlatır ve bizlere de bir ibret olur. Toplu taşıma araçların yanından geçerken, şehir içinde her an bir insanın çıkabileceğini düşünerek ve birinci önceliğin her zaman yayalar olduğunu düşünerek araçlarımızı kullanmalıyız. Tabi kardeşimiz zaman 30-40 km. hız ile gidiyormuş, hızlı değil, ancak işte toplu taşıma araçlarının yanından geçerken bu da hızlı anlamına geliyor, demekki 20 km. ile geçmeliyiz. Hep diyoruz ya eğitim şart, başta şahsım olmak üzere hepimizin öğrenmeye, anlamaya,  kendimizi geliştirmeye ihtiyacımız var. Avrupada veya gelişmiş ülkelerdeki kaza oranlarıyla ülkemizdekini karşılaştırdığımızda olay ortaya çıkıyor. Bunu söylerken suçun sadece araç kullanan kişide olduğu için söylemiyorum. Toplu taşıma aracından inen kişinin de aracın önünden değil, arkasından geçmesi gerektiğini bilmesi gerekiyor. Allh yar ve yardımcımız olsun ve bu tür kazalardan hepimizi korusun.  general_Pray
harun bey dusunun hiç beklemediğiniz yada beklediğiniz bi anda bi aracın yanından gecerken zaten size kalan yol 3 metre bırının kosarak onunuze gectıgıne 20 ile degil 10 la bile gecsenız vurmaktan baska sansınz kalmazdı zaten sizin üzerinize dogru kosuyor o yuzden ben artık kımseye dıkkat edelım yavas surelım demıyorum cunku sız ne kadar ıyı bır sofor olursanız olun cevre iyi olmadıktan sonra hiç bi anlamı kalmıyor bizler birer butunuz ama malesef siz dikkat ediyorsunuz ama dikkatsz bri yuzunden bi suru cereme cekıosunuz

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
Büyük geçmiş olsun hocam.Aynı olay benim de başıma geldi.hala unutamam size anlatim belki işinize yara bir fikir oluşur:

Bundan yaklaşık 10 sene önce.Babam eve çok geç geldi.Sanki ruh görmüş gibi.Dedik ne oldu karakoldan geliyorum birine çarptım dedi.Babamı hiç öyle görmemiştim.Hatta babası öldüğünde bile.Adam ruh gibi.Neyse oturdu dedik anlat.Yaya üst geçidinden geçmeyen bir kadın ne hikmetse yolu kullanmış babam da duramamış ve kadına çarpmış.Aslında 8/8 kadın suçlu .Neyse babamdaki insanlık ya hemen atmış arabaya götürmüş hastaneye.Keşke götürmeseymiş.başımıza olaylar ondan sonra geldi.kadının omzu kırılmıştı.Ertesi gün(yememiş içmemiş) tüm sülalesiyle karakola gitmiş ve şikayetçi olmuş.(Babam arabayı yerinden oynattığı için büyük hata yapmış).Bizim telefonu da karakoldan almışlar  veren polislerin IQ sundan şüphe ediyorum ! ( çekiççç ) arayıp taciz edip durdular.Para istiyoruz davacı oluruz içeri attırrız.Belanız oluruz vs tehditler...O zamanlar da ben çocuk yaştayım.Hala ruhuma işlemiş o yaşadıklarımız.Annem insaflı kadındır.Gidip iyi bir para verdi (şimdinin 1000 tlsi) .Bunlar şikayeti çekecez dedi.Ama gel gelelim parayı aldıktan sonra daha da fazla istiyoruz şikayetimizi geri almıyoruz dediler.Babam duydu çıldırdı.Tamam dedi mahkemede hesaplaşırız.Sahte tanığa kadar bile ayarlamış pislikler.ևok uzattım kusura bakmayın:

Gittik tanıdıklardan adam bulduk.anlayacakları dilden konuştuk bunlara bir telefon açtılar anında şikayeti geri çektiler daha da bizim telefonu arayamadılar.BU tarz insanlardan korktukça adamın iliğini kuruturlar.Vicdan yapmayın çünkü onlarda yok.Mahkeme mi istiyorlar.Buyursunlar yargı önünde hesaplaşın.En kötü yiyeceğiniz para cezası olur (onu bile sanmıyorum).Yaşadıklarınız gözünüzün önünden gitmez.ևok zordur.Ama insan evladıyız başımıza geliyor böyle şeyler.Yavaş yavaş atarsınız içinizden.Endişelenmeyin size hiç birşey yapamazlar.

Bu arada bizim pislikler sahte rapor almışlardı iç kanama beyin tramvası vs. gibi.olayı takip edin bunlar da yapmasın.biz yakaladık veren doktoru da meslekten men ettirdik.mahkemede karşının aldığı hasar da önemli
teşekkür ederim kardesım soyledıklerın benım için onemlı daha dikkatli olmam gerekiyor ailesi oyle bi aile değil tehtit vs. oyle olsa cok daha kolay hallettirirdim ve bukadar yıpranmazdım yada cok daha cabuk haklı cıkardım bu sekılde

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hepinize ayrı ayrı tesekkur edemedğim için özür dilerim çok sağolun burası gercekten bana opel i bi kez daha sevdirdi

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firakog link' Alıntı:
harun bey dusunun hiç beklemediğiniz yada beklediğiniz bi anda bi aracın yanından gecerken zaten size kalan yol 3 metre bırının kosarak onunuze gectıgıne 20 ile degil 10 la bile gecsenız vurmaktan baska sansınz kalmazdı zaten sizin üzerinize dogru kosuyor o yuzden ben artık kımseye dıkkat edelım yavas surelım demıyorum cunku sız ne kadar ıyı bır sofor olursanız olun cevre iyi olmadıktan sonra hiç bi anlamı kalmıyor bizler birer butunuz ama malesef siz dikkat ediyorsunuz ama dikkatsz bri yuzunden bi suru cereme cekıosunuz
Evet zaten sorun oradan çıkıyor. Sizlerin iyi birer sürücü, kurallara uyan iyi bir insan olmanız başınıza bu tür olumsuzlukların gelmesini her zaman sağlamıyor. Biz bir bütünüz, her birimiz aynı bilinç ve dikkatle hareket etmediğimiz sürece bu tür üzücü olaylardan kaçınmamız mümkün değil. Kaldı ki tüm insanların akli dengesinin olmadığını da hesaba katmalıyız. akli dengesi yeterli olmayan bir insanı bir başına sokağa salmak kazaya davetiye çıkarmaktan başka nedir. En az sizin sorumluluğunuzun on katı o akli yeterliliği bulunmayan kişinin ailesinin sorumluluğu bulunmakta. Böyle sorumsuzluk olmaz, yolda yürüyemeyecek bir kişiyi sen sokağa sal, sonra da biri çarptı diye bundan maddi çıkar beklentisinde ol. Yok böyle bir dünya.  general_Not_talking

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Çok büyük geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Allah yardımcınız olsun.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok geçmiş olsun ordan o anda hangi araba geçse aynı şey olacaktı sizin suçunuz değil sonuçta.Allah beterinde korusun..