bi bilen yokmuuu?

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım sanırım sen plaka değişmesin, yani 06 kalsın istiyorsun. o yüzden de ankara adresi vermek istiyorsun benim anladığım. (eğer amacın buysa senin yazdıklarından bunu anlamak için müneccim olmak gerekiyor ki o da başka bir topic konusu olur :) )
şimdi gelelim cevaba;
1-burda(bursada) noterde satışı yaptıktan sonra ruhsatı değiştirmek için 1 ay süren var biliyorsun. bu bir ay içinde ankarada güvendiğin bir trafik takipçisine " tarfik vekaletnamesi" vereceksin. tabi ruhsatıda ve satışla ilgili tüm evraklarıda göndereceksin. bursada satışı yaparken noterde yazdırdığın adres ankara adresi idi zaten. bu adresle ilgili ikemtgah belgesi istenmiyor. sözlü beyanın yetiyor. eskiden isteniyordu ama şimdi istenmiyor. (eğer böyle birşey istenirsede yeni taşındım , ikametgahı aldırmadım dersin. her kırtasiyede bir kira kontratosu vardır. al bi tane dandikden imzala, onu ver trafiğe gitsin) ama en azından 2007 senesinde istenmediğini biliyorum.
2- plakayı değiştirmemekle amacın masraf olmaması ise; korkun boşuna, çünkü plaka değiştirmek ruhsat işlemleri sırasında ilaveten 30-35 ytl tutuyor. yani ankarayla mankarayla uğraşmaya değmez.
3- ha eğer plaka 16 olacaksa zaten ankarayla falan hiç işin yok. bursadan hallediyorsun herşeyi.

Son düzenleme: