Benzin fiyatlarını düşürmek için!!!!!!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her tüketicide fişini / faturasını isteyecek, En basit vergi kaçırma yönetimi sene sonunda devlete ödeyeceğimiz vergi kadar alım yapmaktadır. bakınız büyük şirketler her sene sıfır elemanlarına sıfır araba alıyor. Bunda hiç bir devletin sucu yoktur. İlk önce bizim bilinçlenmemiz lazım.

Murat iş gene balığın baştan kokması olayına geldi çattı. Devlet kurumları Ekim-Kasım aylarında bir sonraki yıl harcamaları için tahmini bütçelerini belirleyip, bağlı oldukları başkanlığa veya bakanlığa bildirirler. Maliye de bütçe şartları doğrultusunda kurumlara ödenek çıkartır. Yıl içerisinde harcamalar yapılır. Diyelim ki size ayrılan bütçeden elinizde fazla para kalacak gibi. O zaman kurumlar seneye daha az ödenek alırım korkusu ile o parayı maliyeye iade etmez, ota ve benzeri şeylere harcarlar. Hiç kimse de "ya kardeşim bu devletin parası yazık günah, artan bu parayı maliyeye iade edelim, başka yerlerde kullanılsın" demez. O nedenle de bütçe harcamaları her zaman için belirlenen hedeflerden fazla olur.

d.berkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[/COLOR]
Murat iş gene balığın baştan kokması olayına geldi çattı. Devlet kurumları Ekim-Kasım aylarında bir sonraki yıl harcamaları için tahmini bütçelerini belirleyip, bağlı oldukları başkanlığa veya bakanlığa bildirirler. Maliye de bütçe şartları doğrultusunda kurumlara ödenek çıkartır. Yıl içerisinde harcamalar yapılır. Diyelim ki size ayrılan bütçeden elinizde fazla para kalacak gibi. O zaman kurumlar seneye daha az ödenek alırım korkusu ile o parayı maliyeye iade etmez, ota ve benzeri şeylere harcarlar. Hiç kimse de "ya kardeşim bu devletin parası yazık günah, artan bu parayı maliyeye iade edelim, başka yerlerde kullanılsın" demez. O nedenle de bütçe harcamaları her zaman için belirlenen hedeflerden fazla olur.

Bunu memur olan babamdan da duymuştum.. Kesinlikle çok doğru.. Devlet dairelerinin çok büyük bir kısmı sizin dediğiniz gibi bütçe fazlalarını geri iade etmek yerine gereksiz yerlerde harcıyorlar.. Çok acı gerçekten..

erentat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devletin malı deniz yemeyen keriz mantığıyla hareket eden vergi kaçırmanın bişeyleri bedavaya getirmenin meşru gösterildiği ve bunun bazı çevrelerce övünç kaynağı olduğu bir millet ancak bu şekilde yönetilir çünkü biz bunu hakediyoruz.kimse alınmamalı darılmamalı aynaya bakıp bazı şeyleri görmemiz gerekir ne milletin devlete olan bağlılığı nede devletin milletine olan inancı kaldı kimse kimseye güvenmiyor ortada çok güzel bir ülke var ama devlet bi tarafa millet bir tarafa çekip duruyor önce devlet ile milletin barışı sağlaması gerekir bunun için inanç gerekir kimse vergi falan vermek istemiyor çünkü kimse o paranın ne amaçla kullanıldığını bilmiyor hizmet için kullanıldığınada inanmıyor hal böyle oluncada çıkan çatışmalarda kaçınılmaz oluyor herşey güven ile başlar malesef ülkemizde artık güven kalmamıştır

ilkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O (1) oy var o (1) oy. Çok şeyler ifade eder. Bilinçsiz bir seçmenin elinde adeta kendisini ve çevresini mahveden çok tehlikeli bir bomba, bilinçli bir seçmenin elinde ise yaşadığı ülkedeki bütün insanlar için güzel yarınlar demektir. Yeterki oylar oduna, kömüre satılmasın.

Savaş abi, sana sonuna kadar katılıyorum.

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
e
...adam mılyon dolar kacırıyor vergı vermıyor,hicbi esnaf tam vergi verıyormu?kayıtdısı %70lerde..e devlet nasil gecinecek? ha
bu kadar basit
bu milyon dolarlar kacıranlar bizzat milletvekilleri değilmi yada bizim basımızdakilerin yakınları.. suanda yapılan milletvekili kacırır biz öderiz yer makam sahipleri tanıdıklarına kacırtır biz öderiz....... bu kayıt dısı ekonomiyi olusturan bizzat devlettir. sen bana benzini 4 liradan satarsan bende gider 2 liraya kacak benzini alırım. bu fiyatlar boyle gittikce önünü kesmenin imkanı yok. simdi burdan sorsam sınırdan kacak sigara getiriyorum malbora paketi 5 liradan diye içenlerin hangisi almaz...... devlet kendi acıgını halk uzerinden kapamaya calıstıkca bu boyle devam eder.......

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kaçakcılığın boyutunu arz/talep dengesi belirler. Tüketim ürünlerini adam gibi fiyatlandırsalar neden bu saatten kaçak/kanunsuz şeylerle uğraşayım ki? Bunca yıl benim gibi düşünenler kaçak mallardan uzak durdu, ama sanırım artık bıçak kemiğe dayandı. 30 yıllık birikimlerimiz erimeye başladı. Emekli olmadan evvel girdiğim kooperatifin aidatlarını ödeyemez duruma geldim. Aidatlar 4 sene içerisinde gerçek enflasyon rakamları nedeniyle % 100 arttı. Benim gelirlerim ise açıklanan sahte enflasyon rakamları nedeniyle yılda % 4-6 ile artıyor. Ya bu sene kooperatiften atılacağım, ya da Ankara'da bulunan ilk göz ağrım evimi satacağım.