Astra J Sport Tourer

ALPEREN_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Sport Tourer

eğer ağustos ayına kadar sedanı çıkarsa tercihim sedandan yana olacaktır,çünkü genelde sedan ile ST arasında bagaj hacmi olarak çok az fark oluyor ama çıkmazsa ST benim gibi çocuklu bir aile babası için hb den kullanışlı.ama muhakkak 1.7cdti 125hp/280nm motor ile satışa çıkmalı,yoksa diğer markalara yöneleceğim.çünkü 1.3cdti motor kesinlikle beni memnun etmedi.

1

1423

Bilgi Girilmemiş

önceden station araç sahip olan oldu mu? babamda var,ailecek tatile giderken ,bagajın tavana kadar yüksek oluşu hem kullanışlı hem de arka koltuktan bagaja uzanılabiliyor.arka koltuk yatırıldığında insanın yatak atıp sevgilisiyle tatile çıkası geliyor. tongue :D şaka şaka .

belki yolculuğun keyifli oluşundan belki de çocukluğumdaki beethoven köpek filmin aile otomobilinden hep hayalimdedir station wagon.hep ailelere yakıştırdığım bir araç tipidir..saygılarımla

ALPEREN_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aslına bakarsanız avrupada sedan pazarı genellikle D segmentinden itibaren önemli bir paya sahip oluyor.B ve C segmentinde genel itibariyle çekirdek aileler veya gençler hb,çocuklu aileler ise SW araçlar tercih ediyor.zaten C segmentinde sedanın avrupa payı neredeyse ülkemizdeki vagon payı kadardır.her ne kadar ülke insanımızın geçmişinde reno sıteşin ;D önemli bir yer tutsada,herhalde gene bu modelin bilinç altımızda oluşturduğu olumsuz algıdan dolayı vagonlara biraz soğuğuz.işin şakası artık vagonların eskiden olduğu gibi kabin içine arka taraftan çok ses alma sorunuda olmamasına ragmen hala ''sıteşın araba kafa ütüler'' ön yargısından maalesef kurtulamaması en büyük handikap.tabi astra hb ile st arasında bariz bir tasarım farkı olduğunuda kabul etmek gerekiyor.ama benim gibi çocuklu,memleketi dışında memurluk yapan,1 aylık izninde en az 5000km yol yapan biri için geniş bagaj alanı olmazsa olmaz bir özellik.benim için geniş bagaj alanı ibaresi ise enaz 500lt,kabul edilebilir alt sınır ise(kullanışlı bir alan olmak kaydıyla)450lt.

ALPEREN_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar yukarıdaki son mesajı yazdıktan sonra,opelin internet sitesine girip tekrar baktım ST satışa çıkmış mı diye ama maalesef gene hiçbir emare yoktu ST a ait.sonra erdem beyin opel bayisinde ST gördüğünü hatırladım.hemen opel bayisini aradım ve ellerinde bir tane astra sport tourer cosmo 1.6 115hp a.s olduğunu söyledi.hanımı çocuğuda yanıma alıp doğruca opele gittim.izlenimlerim ise şöyle;
ilk görüşte aşk askk...aracı zaten HB olarak baya incelediğimden ilk iş HB den en büyük farkı olan bagajı açtım.bagaj tam benim istediim büyüklükte okkk.ayrıca dikiz aynasını görüş açısı daha geniş 045thumbsup,arka diz mesafesi HB ile aynı olmasına rağmen baş mesafesi artmış ve en büyük artısı bagajının yanında,arkada HB için bahsi geçen klostrofobik hava tamamen ortadan kalkmış ;).dış tasarıma gelince;ben bu forumdaki görüşün aksine hem insignia da hemde astra da sport toureri daha çok beğeniyorum tongue.ilk insignia ST askk gördüğümde nasılki yanındaki sedana bakmamıştım bile,bugünde yan yana duran ikiside beyaz olan astradan HB olanı gözüm görmedi.kesinlikle canlı oarak görülmesi gerken,özellikle arka koltuklara oturup,bagajına bakılması gereken bir araç.
not:şimdilik sadece benzinli olarak satılıcakmış.ilerleyen zamanda dizel motorlar 1.7cdti okkk ve 2.0cdti olarak gelecekmiş ama tam tarih yokmuş.ayrıca araçta panoramik sunroof olacakmış opsiyon olarak.

1

1423

Bilgi Girilmemiş

oto show da ST yi gördüm ve ben de etkilendim.öğrenci olmama rağmen astra st yi imrenerek bakmıştım.ama 1.6 115hp eski motordan nefret ediyorum..diğer turbo motorlar bagaj tam doluyken yeteli performans gösterir ancak.

ALPEREN_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HB ile ST arasında yaklaşık 2000tl kadar fiyat farkı varmış arkadaşlar.yani cosmo 1.6 115hp A.S HB ler 51131tl ye satılırken cosmo 1.6 115hp A.S ST lar 53200 e satılıyor.tabi pazarlıkla aşşağı yukarı aynı paralara alınabilir diye düşünüyorum.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

bu  sport tourer da neymiş diye kendime soruyordum. ben de aracı dun maslaktaki bayiide gordum.. eeee bu basbaya SW araçmış... toros SW'yi hatırlattı nostalji yaptım.  011zaa  ... sadece tek artısının bagaj oldugunu dusunuyorum. ama tasarımı fena sayılmaz...

ancak arkadaşlar insignia team'ın buluşmasında fotoları incelerken en son fotoda bir de siyah yeni astra gördüm... sonra diger resimlere tekrar geri donup baktım da aracın tasarımı insigniaların arasında hic sırıtmıyor.... hakikaten mükemmel tasarım.... dun metrobusun icindeyim... e-5teki yogun trafikte astra arıyorum.. bir tane siyah geçti... bir tane de gri... yola bakan yolcuların boynu astrayı takip etmekten baya yoruldu sanırım...  011zaa....

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

O insigniateam buluşmasındaki fotoğraflarda gördüğünüz siyah astra var ya... o değişik bir araba... o tasarım özel :)

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

005hihih 011zaa 005hihih

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu sport tourer çağdaş tasarımlı kartal gibi geldi bana yazık günah canım spor tasarımlı astramıza yaw başka bir modelden üretselerdi bari :)