Astra J Ses Sistemi İyileştirmesi Hk.

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

Aracımın ses sisteminden aldığım sesin kalitesini, amplifikatör ve subwoofer taktırmadan sadece kapılara mid takviyesi ile nasıl iyileştirebilirim? Yani sadece daha iyi hoparlör kullanarak bu işi çözebilir miyim? Varsa bildiğiniz kaliteli Ses Sistemi servisleri önerileriniz tavsiyeleriniz nelerdir?

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha iyi hoparlör takmak ses seviyesini iyileştirecektir ama gerçekten fark görmek istiyorsanız sadece hoparlör değişimi ile olmaz o iş. Bu konuda para harcayacaksanız sadece hoparlör ile sınırlı kalmamanızı öneririm. Tabi işin maddi boyutu var. Son karar sizin.

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Daha iyi hoparlör takmak ses seviyesini iyileştirecektir ama gerçekten fark görmek istiyorsanız sadece hoparlör değişimi ile olmaz o iş. Bu konuda para harcayacaksanız sadece hoparlör ile sınırlı kalmamanızı öneririm. Tabi işin maddi boyutu var. Son karar sizin.

Mesele maddi boyut değil. Amfi ve sub takacak fiyata sadece hoparlörde alabilirim ama yeter ki daha kaliteli ses alabileyim ve bunu onlar olmadan yapayım :)

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaliteli hoparlörün kalitesini yansitabilmesi için amfinin de kaliteli olması gerek. En basit formül :)

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Benim de aklımın bir köşesinde duran bir fikir bu ses sistemi ama o subwoofer, amfi kalabalığından pek hoşlanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar edindiğim bilgileri sizinle paylaşmak isterim, şöyle ki;

Profesyonel Ses Sistemleri satışı ve montajı yapan bir firmayla görüştüm.

1) Mevcut sisteme yani orjinal hoparlörlere amfi takviyesi ile ses kalitesini arttırma fikri: Orjinal hoparlörler bu gücü kaldırmaz ve patlar denilerek kabul görmedi

2) Mevcut sisteme yeni hoparlör ve komponent takviyesi fikri: Aracınızın orjinal teybi kaldırmaz ve hiç bir işe yaramaz denilerek kabul görmedi

3) Mevcut sisteme yeni hoparlör ve amfi takviyesi fikri: Bu tabi ki de satıcının tavsiyesi, öncelikle bunu belirteyim :) önlere ve arkalara 16,5cm lik hoparlör takviyesi 1000tl, 4kanallı Audison marka amfi 1200tl ve son olarak 400tl bakır kablo ve 400tl işçilik maliyeti ile toplamda 3bin tl'lik sistem montajı

Car Audio forumlarında fikir sorduğum kişiler de amfi takılmadan asla ses kalitesinin iyileşmeyeceğini belirtiyorlar. Amfi takılınca da maliyet ortada...

Arabayı kredi çekerek alıp ve hala kredisini ödemeye devam ederken 3bin tl'lik bir ses paketi bana hiç makul gelmedi açıkçası :) Belki 800-1000tl gibi rakamlara sadece amfi veya hoparlör takviyesi ile işi çözebilseydik olurdu ama bu koşullarda maalesef zor :rolleyes:

En azından bilgi sahibi olduk diyelim :cool:

Saygılar...

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Gençken (bekarken) aracımda temiz müzik dinlemeyi çok seven ben :) amfi, buffer vs kullanırken şimdi en temizi orjinali fikrini savunur hale geldim. Yaşlanıyormuyum ne :)

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teyibin watt seviyesini kontrol edebilirsin. Eğer teyibin kaldıracağı güçte daha kaliteli bir hoparlör alırsan müzik dinlerken fark hissedersin ama ne kadar fark görürsün o tartışılır. Bunu yapan çok görüyorum. Tamam bir fark oluyor ama genelde harcadıkları paraya değmiyor sonuç. Ucuz yollu en fazla bu kadar yapılabilir.

Flexcradia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mehmet Kaptan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel 2016 model Astra J Elite Aracıma İzmir Carvocal da Multimedia sistemi takıldı. Cihaz Direksiyonda çalıştı fakat Düğmelerden çalışmadı. Oradaki arkadaşlar orjinaldeki ekranlı Astralarda bu cihazlar çalışmıyor dediler.. Tekrar Radyo yerine takıldı. Bu model için uygun Multimedia cihazı hangisidir.