Astra G - Ses Sistemi - Kapılardan Gelen tıkırtılar ?

salih.sygn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun Aleyküm,

Forumdaki ilk konum umarım yanlış adreste değilimdir.

Başlıktan anlaşıldığı gibi Astra G kasa için bir ses sitemi projem var.
Yavaştan projeyi gerçekleştirmeye başladım ama ufak bir sorunla karşı karşıya kaldım.

Ön Kapılara takmış olduğum Soundmagus Sm 17C modeli mid takımı haporlerlerini teyp ile besliyorum ama yüksek seslerde kapılardan sinir bozucu tıkırtılar geliyor... Sizce bunun için Ne yapmalıyım ?

Ses Sistemi Projem İçin Kullanıcağım Malzemeler ;

Ana Ünite : Pioneer Deh 9350sd
Amfi : Cadence Xenith Xa-125.4
Ön Kapı Compoment : Soundmagus Sm 17C 16CM
Arka Pandizot Compoment : İnfinity 9633i 6x9
Arka Pandizot Subwoofer : Infinity Reference 860w 20 CM

Bagajda Tüp olduğu için kabin yerine pandizot tercihi yaptım.
Şu an aracımda Pionner 6994S Modeli Ovaller yukarıda belirttiğim Teyp, Amfi, Ön kapı mid takımı takılı vaziyette. Yaklaşık 3 Sene oluyor sistemi kuralı fakat Oval haporlemin körüğündeki yırtılma sebebiyle bi güncelleme yapma gereği duydum ve İnfinity 9633i 6x9 Oval İle Infinity Reference 860w 20 CM Subwoofer Siparişimi verdim 1-2 Güne Elimde Olurlar Sonrası Montaj Ve Test videolarını Sizlerle paylaşacağım Allahın izniyle...

Kapı Tıkırtısına çözüm olarak önerilerinizi bekliyorum ?

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Opelin en büyük eksiği bence bu konu, kapı döşemesinin altına naylon ile kapatmışlar, elinden geliyorsa döşemeyi çıkar, elinle kapıya vurarak tıkırtıyı bulmaya çalış, genellikle cam krikosu ses yapıyor, Sorunu eski türk usulü bulacaksın yani, çözümü de sesin kaynağını bulduğunda kolayca çözebilirsin, Bende bir zamanlar astra varken neredeyse komple izalosyon malzemesi ile kaplamıştım aracı, şimdiden kolay gelsin

Casper_VIA_V5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

salih.sygn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelin en büyük eksiği bence bu konu, kapı döşemesinin altına naylon ile kapatmışlar, elinden geliyorsa döşemeyi çıkar, elinle kapıya vurarak tıkırtıyı bulmaya çalış, genellikle cam krikosu ses yapıyor, Sorunu eski türk usulü bulacaksın yani, çözümü de sesin kaynağını bulduğunda kolayca çözebilirsin, Bende bir zamanlar astra varken neredeyse komple izalosyon malzemesi ile kaplamıştım aracı, şimdiden kolay gelsin

Casper_VIA_V5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ediyorum şuan havalar biraz soğuk güzel güneşli bir günde bütün kapı içlerini söküm deneyeceğim...

salih.sygn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet ürünlerin bu gün kargodan geldi ve sabahtan yerlerini hazırlıyıp bağlantılarımı yaptım. Düşünen yapmak isteyen merak eden arkadaşlar için ufak bir video çektim.

Buyrun video linki :
https://www.youtube.com/watch?v=jEDQP_0EVaE

Umarım beğenirsiniz araç içinde gerçekten tatmin edici bir ses oldu...
Ürünlerdende gayet memnunum alacak herkeze tavsiye ederim.
Tesisatın döşenmesi bağlantılar vs. hakkında merak ettiğiniz birşeyler varsa yardımcı olabilirim.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oto döseme malzemesi satan yerden elyaf sünger alacaksın kapı kartonu süngere baskı yaparak oturacak haparlör baglantısı saglam basacak..
Hareketli ve mekanik parcalar için capına uygun boru izalasyonu süngeri alacaksın uygun ölcüde kesip gecirebilirsin
oto-ses-yalitimi4.jpgimages.jpg
Arka pandizotu için madem sacı kestin o pandizot orjinalse olmaz, suntadan yapıp aynı renk kumasla kaplayacaksın suntayı sıkı sıkı tutturacaksın..

Eline saglık güzel bir calısma malzemeler oldukca kaliteli..:bir::bir:

Bede de su an ana ünite orjinal dönüstürücü ve 6 kanal mikser ekolayzir var.
4 kapıda JBL GTO-6508C ---Jbl Gto938 6x9 oval ama cam altı kabinde --bagazda Jbl Box-1214CS bass--JBL GTO755.6 6chanal anfi var ..

salih.sygn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oto döseme malzemesi satan yerden elyaf sünger alacaksın kapı kartonu süngere baskı yaparak oturacak haparlör baglantısı saglam basacak..
Hareketli ve mekanik parcalar için capına uygun boru izalasyonu süngeri alacaksın uygun ölcüde kesip gecirebilirsin
Ekli dosyayı görüntüle 19598Ekli dosyayı görüntüle 19599
Arka pandizotu için madem sacı kestin o pandizot orjinalse olmaz, suntadan yapıp aynı renk kumasla kaplayacaksın suntayı sıkı sıkı tutturacaksın..

Eline saglık güzel bir calısma malzemeler oldukca kaliteli..:bir::bir:

Bede de su an ana ünite orjinal dönüstürücü ve 6 kanal mikser ekolayzir var.
4 kapıda JBL GTO-6508C ---Jbl Gto938 6x9 oval ama cam altı kabinde --bagazda Jbl Box-1214CS bass--JBL GTO755.6 6chanal anfi var ..

Kapı İçleri için dediğinizi ilk boş vaktimde güzel bir ortamda sakin sakin yapıcam inşallah.. Aracım aile arabası ve malum yaşım 19 ses sistemi bana ait olsada araç sahibi ben değilim malesef :) O yüzden mümkün oldukça orjinalliği bozmuyoruz haporler seçimlerinde bile renk uyumuna önem gösterdim. Babam takıntılıdır pandizottan gelen ses fazla değil ama arada takılıyor kulağıma kapılara yaptığımın aynısnı orayada yapmayı düşünüyorum aslında ? Sizce faydası olurmu

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim için ses sistemi bangır bangır zıngırdayan bir seyden ibaret degildir ..Volume 1 deykende kaliteli ses 15 teykende kaliteli ses alacaksın..
Eger kaliteli tane tane zıngırrdamayan gereksiz rahatzıs edici müziği bozan parazit sesler istemiyorsan kapı izalasyonu ve pandizotu güclendirmen gerekecek..O pandizot 4 lük karton bir malzeme ona hem ovalleri hem bas ı gömmüssün taşımaz onları..12--16 lik sunta olmalı..
Ovallerin kapaklarını boyayabilirsin gri ye..Eger arka kapılarda da hoparlör varsa anfin 4 kanal onla ovalleri ters bagla disteresyon olussun..

salih.sygn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim için ses sistemi bangır bangır zıngırdayan bir seyden ibaret degildir ..Volume 1 deykende kaliteli ses 15 teykende kaliteli ses alacaksın..
Eger kaliteli tane tane zıngırrdamayan gereksiz rahatzıs edici müziği bozan parazit sesler istemiyorsan kapı izalasyonu ve pandizotu güclendirmen gerekecek..O pandizot 4 lük karton bir malzeme ona hem ovalleri hem bas ı gömmüssün taşımaz onları..12--16 lik sunta olmalı..
Ovallerin kapaklarını boyayabilirsin gri ye..Eger arka kapılarda da hoparlör varsa anfin 4 kanal onla ovalleri ters bagla disteresyon olussun..

Arka kapılar iptal kapılara kesin yapıcam izalasyon + pandizotu değiştiremem çünkü araç benim değil sonuçta aileme ait... Ama altına tıkırtıyı kesmek için yada deneme amaçlı yalıtım yapacağım