Astra j 1.4 T Anlık Hararet Yükselmesi

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bu arada turbo'nun içinde çatlak var ses yapıyor gaza yüklenince, usta turbodan da yapabilir belki dedi, sizce öyle bi ihtimal var mı, yoksa farazi bi yorum mudur? Herkese teşekkürler
Daha once sattigim Palio marka 1.3 multijet aracimda turbo arizaliydi hararet bazen 120 lere kadar yukseliyordu degisince duzeldi turbodan olabilir. Bu olay uzun yolda oluyordu

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Aracimi alali 2 ay olmak uzere astra j 2012 sport sedan araci babam duzceden getirdi gelirken araci denemek amacli skistirmis baya bi 230 larda deneme yapmis, Neyse arac geldiginde fan calisiyodu ben bindim araca ekranda sogutucu seviyesi dusuk diyo. Bi anormallik oldugunu anladim boyle yeni tip araclarda fan kolay kolay acmaz hararet kolay kolay yukselmez. Neyse antifirize baktim 1 lt eksiltmis. Hemen borulari kontdil ettim. Termostat denen parcanin biyerinden su kacirdigini farkettim servise goturdum. Catlak var parca degisecek dedi 800 tl fiyat verdi. Bende sanayiye goturdum 250 liraya orjinal parcasini aldim 40 ta ustaya verdim problem cozuldu 2 aydir fan actigini duymadim. Termostatiniza baktirin derim acmiyordur yada gec aciyodur
Servislerde iyice soyguncu olmuş.

Ayaz4646

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ismail37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arakadaşlar benim de aracım aynı şekilde hararet sıkıntısı var. Sorunu çözen arkadaşlar banada yardim ci olabilir mi

İlhanöncel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aynı sorunları yaşayan başkalarının olduğuna sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim.2011 astra j 1.4 turbo benzinli aracımda aynı sorunları yaşadım.Termostat 3 defa devirdaim 2 defa silindir kapak contası değiştirdim ama fan sürekli devrede termostatda arıza var gibi yani ya zamanında açmıyor ya da hiç açmıyor.bir türlü işin içinden çıkamadık.Servisler de derde derman olmadı.Giden paralara bile yananimıyor insan yeter ki sorunum çözülsün diyorsun.Elektriksel beyinle ilgili bir sorun olabilir mi diyorum doğru dürüst bakılıp bakılmadığından da emin değilim.Termostat elektrikli bu araçlarda ama önce manuel çalışıyor bildiğim kadarıyla araç yokuş çıkarken ya da inerken beynindeki ısı haritasına göre de açıp kapatıyor zaman zaman.Burda fanın açılma dercesiyle termostatın ki karışıyor ir gibi geliyor bana
Yani daha termostat açmadan fan erken devreye giriyor olabilir.Çok ilginç ve can sıkıcı bir durum maalesef.Çözüm bulan arkadaşlar lütfen burdan yazsınlar

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bakin bu sürekli çalışan larda termostat plastik onun yerinde alüminyum olanlar var onlar takılınca müsürlerde değişince çoğunda bu sorun kalmıyor

İlhanöncel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakin bu sürekli çalışan larda termostat plastik onun yerinde alüminyum olanlar var onlar takılınca müsürlerde değişince çoğunda bu sorun kalmıyor
3 defa termostat değiştirdim ama hiç bu şekilde olanından bahseden olmadı.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Dediğim gibi ustam bulup değiştirin sonrasında bakalım yine

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda da kış zamanı bile 3-5 km sonra rampada fan açmalar başlıyor. Bu termostat daha önce değişti bende GM marka serviste takıldı ama plastikti herhalde hatırlamıyorum. Alüminyum olan nasıl birşey link paylaşırmısınız? Müşür ne müşürü peki?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Müşür birisi radyatör de birisi termostat gövdesinde motor kodu nedir aracın