Astra j 1.4 T Anlık Hararet Yükselmesi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Evet :) arabanızda nerdeyse tüm soğutma sistemi yenilendi en az 5 yıl arkanıza bakmazsınız :)

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun

Tuna1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Hasip bey, arabadan hiç anlamayan biriyken şuan arıza tespiti yapacak kadar herşeyi öğrendim, araç arızaları hakkında konu açıldığında yaptıgım yorumları gören eş dost çevrem kulaklarına inanamıyor 😊 yarın lpg taktırdıgım ustaya gidip hayırla yaad edicem kendisi 😉 sizlere de teşekkür ediyorum

gkhndrr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba
yazdıklarınızın tamamını okudum
benim de bir sorunum var yardımcı olabileceğinizi umuyorum 2013 model otomatik astra sahibiyim benzin/lpg li bir araç
yaklaşık bir ay önce araba sogutucu arızalı arabayı durdurun dedi hemen sağa çekip durdurdum sıkıntı nedir diye baktığımda radyatör suyuna yağ karışmıştı tamircimi aradım geldiler arabayı çektiler bundan sonra maceram başladı tam olarak 32 gündür 3. usta değişti ve hararet sorunu çözülmüyor
yapılan işlemler 3 defa üst kapak contası değişti
lpg söküldü
termostat değişti
soğutucu değişti
bütün muşurlar değişti
üst kapak değişti
segmanlar değişti
tekrar bütün contalar değişti
fan kontrol edildi
beyin bilgisayar a bağlandı kontrol edildi
bir tek krank filan kaldı değişmeyen
radyatörü değiştirmeyi düşünüyorum ama onunla da çözüleceğini sanmıyorum
32 gün oldu arabam tamirci de yatıyor usta artık bana başka bir astra bulun getirin bende mi hata var demeye başladı hatta ne kadar opel özel servisi ustası varsa aracımı geldi gördü anlamadı gitti çıldırmak üzereyim...

neco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, uzun bir liste yazmışsınız neredeyse herşey değişmiş, subaplara baktınız mı ? geriye bir tek subaplar kalmış, lpg li olduğu için subaplar erimiş olabilir mi ? bazı motorlar lpg ye uygun değil, sizde ki 1.6 mı 1.4 mü?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
merhaba
benim de bir sorunum var yardımcı olabileceğinizi umuyorum 2013 model otomatik astra sahibiyim benzin/lpg li bir araç
yaklaşık bir ay önce araba sogutucu arızalı arabayı durdurun dedi hemen sağa çekip durdurdum sıkıntı nedir diye baktığımda radyatör suyuna yağ karışmıştı tamircimi aradım geldiler arabayı çektiler bundan sonra maceram başladı tam olarak 32 gündür 3. usta değişti ve hararet sorunu çözülmüyor
lpg söküldü
termostat değişti
soğutucu değişti
bütün muşurlar değişti
üst kapak değişti
segmanlar değişti
fan kontrol edildi
32 gün oldu arabam tamirci de yatıyor usta artık bana başka bir astra bulun getirin bende mi hata var demeye başladı hatta ne kadar opel özel servisi ustası varsa aracımı geldi gördü anlamadı gitti çıldırmak üzereyim...

Hocam öncelikle çok geçmiş olsun, Neredeyse sıfır motor yapılmış. Yalnız birşey dikkatimi çekti arıza hep motorda aranılmış soğutma sistemi boruları, radyatör ve bağlantıları kontrol edilmemiş gibi algıladım. Belkide radyatör içersinde yağdan kaynaklı tıkanıklıklar oluştu veya suyun dengeli dönüşünü engelleyen başka bir sorun olabilir gibi algılıyorum. Benim fikrim soğutma sisteminede bakılmalı. Tekrardan geçmiş olsun hayırlı ramazanlar.

dataegemen1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba
lpg söküldü
termostat değişti
soğutucu değişti
bütün muşurlar değişti
üst kapak değişti
segmanlar değişti
fan kontrol edildi
Geçen Hafta aynı sorun bende de başladı,
Yağ soğutucusu patladı motor yağı soğutucu suyuna karıştı, şu ana kadar devirdaim termostat değişti, bu gün tekrar termostat arızası verdi bakalım devam edicek gibi görünüyor...

ubeyirakuzum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde yolda giderken aynı şekilde hararet yükseliyor ve fan son hız açıyor geri 90a geliyor. 1.4 t 2011 astra j aracım. henüz tamirciye gitmedim. sigortalar normal. devirdaim veya termostata bi baktırıcam ilk etapta.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aracimi alali 2 ay olmak uzere astra j 2012 sport sedan araci babam duzceden getirdi gelirken araci denemek amacli skistirmis baya bi 230 larda deneme yapmis, Neyse arac geldiginde fan calisiyodu ben bindim araca ekranda sogutucu seviyesi dusuk diyo. Bi anormallik oldugunu anladim boyle yeni tip araclarda fan kolay kolay acmaz hararet kolay kolay yukselmez. Neyse antifirize baktim 1 lt eksiltmis. Hemen borulari kontdil ettim. Termostat denen parcanin biyerinden su kacirdigini farkettim servise goturdum. Catlak var parca degisecek dedi 800 tl fiyat verdi. Bende sanayiye goturdum 250 liraya orjinal parcasini aldim 40 ta ustaya verdim problem cozuldu 2 aydir fan actigini duymadim. Termostatiniza baktirin derim acmiyordur yada gec aciyodur

• Beğen
Tepkiler: ubeyirakuzum