Astra H 1.3 CDTİ vs Megane2 1.5 DCİ

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer Megane II, Astra H'lardan daha stabil ve virajlarda iyiyse toplanıp gidelim :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer Megane II, Astra H'lardan daha stabil ve virajlarda iyiyse toplanıp gidelim :)

Tam anlamıyla takoz gibi bir araç meganeII, benzinli ve dizelde yürüyen aksam farkı yoksa stabil diyebilirim. Forumda zaten modadır corsa ile 200km hızda viraja girilir, astra 1.6 ile 260km hız falan yapılır ancak diğer markalar tü kaka. FocusII için yol tutuşu kötü falan deniyodu bir ara. Focus I yol tutuşta rakip tanımayan bir araçken her türlü anlamda geliştirilmiş mondeo kırması focusII nin yol tutmayışına bu forumda şahit oldum ben, klasik tabulu türk düz mantığı hakim :rakir:
Topluluk olarak gelişmek istiyorsak önce kendimizi yoklamalıyız, misalen arabamı çok seviyorum, trafikte niceleriyle kedi fare oynuyorum hiç yüzümü kara çıkarmaz ancak eksileri artıları bellidir, sınırları bellidir, kıyaslamaya açıktır, fanatizm her daim kötüdür :)

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sadece motoru için megane 2 derim kim ne derse desin motorlar arasında çok fark var

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Megane ile Astra nın donanımı neredeyse aynı seviyede idi. Bendeki Enjoy+sport pakaetti. Arkadaşımın kinin adını tam hatırlamıyorum ama özellikleri karşılaştırdığımızda 3 aşaa 5 yukarı aynılardı.

Astra CDTI kullanırken ben çok memnundum. Stock hali ile bile 90-105 güç aralığındaki çoğu benzinliden daha atak bir araçtı. Sonra yazılım yaptırdım. 120hp ve 240n güç aldık ki aracın karakteri tamamen değişmişti. Bu şekilde de tam 90bin km kullandım motorda en ufak sorun yaşamadım. Çevremde çok Astra H kullanan vardı, bazılarında direksiyon arızası, yol bilgisayarı arızası, sis farı kırılması gibi kronik sorunlar vardı ama hiç 1.3CDTI motorunun problem çıkardığını görmedim duymadım.

Ben yine tezimin arkasındayım. Astra H Megane2'ye göre yer yönden kaliteli. Megane ın tercih edilmesinin tek nedeni ancak ve ancak daha ucuz bakım maliyetleri ve yedek parça olabilir.

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Performans dışında her yönden astra derim ama şu da bir gerçek 1.5dci ler güzel gidiyor...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yol tutuş konusunda opelin önünde değil arkasındadır reno...Bunu dünya kabul ediyor.. ;)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mevcut 307'im eski vectra b cdx'im kadar iyi yol tutuyor ama gel gelelim ki güven vermiyor :kop:

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Reno ya önyargım vardı ama 80 bin km kullanınca yargı haline geldi.yanılmamışım.Megane'da dahil önce koltuk yapmayı bilmiyor Renault malesef.Viraja girmek isteyen insanlardan çok memur ve satınca değer kaybetmem profilidir Renault. .Kimse viraj kabiliyeti için megane almıyordur sanırım ?

Son düzenleme: