Astra H 1.3 CDTİ vs Megane2 1.5 DCİ

forza26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizce hangisi neden tercih sebebidir ? hız konfor donanım yoltutuş sağlamlık ?

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra yol tutuşu ve konforu daha iyi geldi bana, güven verme hissi Megane dan iyi. Yakıt olarak da astra daha iyi ama ilk kalkış açısından Megane daha iyi. Özellikle rampalı yerlerde yaşayanlar için Astra biraz sıkıntı olur. İlk kullandığımda biraz zorluk çekmiştim. İç malzeme arasında çok fark yok, kalite yakın. Kolay kullanım olarak Astra daha iyi. Megane sıfırdı, arıza vs görmedim, Astra 6 yıllıktı ve düzgün bakılmamıştı, normal olarak arıza verdi. Megane ı olan başka arkadaşlarımda da sorunlu durumlar gördüm, o yüzden güzel bir usta her türlü lazım.

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle Astra derim. Kalite olarak 2 gömlek üstündür. Aynı dönemde arkadaşımla almıştık bu araçları. Onda Meg2 DCI bende Astra CDTI vardı. İç mekan, malzeme kalitesi, yalıtım, güvenlik vs hepsinde astra bir kademe daha üstündür.

forza26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki hızda ?

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hız ve perf her şey demek değil ki. O aracın içine oturduğunda ya da dışarı çıkıp baktığında sana hissettikleri de önemli. Mesele sadece hızsa o zaman hyundai getz dizel alın

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra ve megane arasındaki kıyası sözcüklerle ifade etmek çok zor değil ama en kolay ifadesi her ikisinin de aşağı yukarı aynı ortalamadaki donanım paketlisine binip tercihinizi belirlemeniz..Astra hem iç hem dış dizayn olarak, sunduğu donanımlarla daha avrupai bir araç ancak megane biraz china işi gibi kalıyor yanında..Zaten 1.5 DCİ 1.3 CDTİ den verisel olarak üstün değil..

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben burda fanatiklik yapıp opel derim. megane 2 lere nedense hiç ısınamadım. araç bana bir türlü güven vermiyor. yakıt olarak astra zaten ekonomik bir motora sahip, maganedan da çevremde kullananlardan olumlu şeyler duyuyorum.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Megane sport tourer çok beğeniyorum adamlar tasarımı becermiş.

Renonun 1.5 motorunu beğendim, Performans olarak çok tatminkar, hele ki yazılımla desteklersen 2.0 Vectralar çok gerinde kalır. Dayanıklı da. Turbo sıkıntısı yaşayanlar vardı ama her markada mevcut. Tek bana biraz sesli geldi. Yada yalıtımı az.