Astra H 1.3 CDTİ vs Megane2 1.5 DCİ

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi ncap testini izledim her iki aracında.

megane

1- önden %50 çarpışmada hava yastıkları gayet başarılı ve hızlı şekilde açılmış. ancak özellikle ön yolcu hava yastığı konumu gereği ve çarpışma başladıktan kısa bir süre sonra hemen açılmasıyla, çabuk sönme eğiliminde, haliyle yolcunun boyun kısmı kemiklerinde zedelenme muhtemelen kuvvetli bir olasılık.
2- aracın yandan çarpışmasında yan hava yastıkları ortalamanın üzerinde başarılı bana göre. hem zamanlama hemde hedef organı çok iyi sarıyor, kavrıyor.

100px.gif
100px.gif
100px.gif

astra

1- önden %50 çarpışmada hava yastıkları gayet büyük ve yeterli zamanda açılmış. ancak benim dikkat ettiğim emniyet kemeri işini tam anlamıyla yapamıyor. ve çarpışma tamamlandıktan sonra araç çizgisinden çıkıyor. bu da sürücünün ve ön yolcunun geri hareketi sonucu kafasının koltuk kafalığına değilde kapıya çarpmasına ve ciddi yaralanmalara neden olmasına olasılık veriyor.
2- yandan çarpışma testleri gayet başarılı ama hava yastıkları bence opel markasının bilindik daha geniş ve büyük hava yastıkları kullanma stiline uymamış. bence hava yastıkları boyut olarak büyük gibi görünsede fazla şişmiyor yani en olarak büyük değil.

100px.gif
100px.gif
100px.gif

karşılaştırma olarak, bence megane daha başarılı. her ne kadar yandan çarpışmada aynı gibi görünsede, özellikle önden %50 çarpışmada megane güvenlik olarak daha başarılı gibi duruyor. ayrıca astra'nın hem yandan hemde önden çarpışmalarında aracın içi hiçte stabil durmuyor malesef.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katılıyorum ama Megane 2 ve astra H kıyası konu..Ben megane 3 ile değil de megane 2 yi muhattap alarak konuya temas ettim..Sizin paylaştığınız test sonuçları megane 3 vs astra h..

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insan kendi evladı suçlu olsa bile onu kollar ya sizlerinkide o misal :)

yok babam burada bukadar opel e düşkünlük varken carrera gt ile astra h yi kıyaslasanız gene astra h diyeceksiniz...benim servisimdeki abi boş yere demiyor,opel müşterisi gibi müşteri düşman başına,ufo yla geliyolar sanki hepsi :)

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence hiç de öyle değil. En azından kendi adıma. Burada tutup da Golf 6 mı Astra H mı deseler veya BMW 1 m Astra H mı deseler yorumum çok farklı olurdu.

Kimseler alınmasın ama Megane2 Astra H'a göre her yönüyle daha kalitesiz bir araç. Lütfen objektif olarak gidip bir bakın, içeride kullanılan plastiklere bir dokunun bakalım. Motoru çalıştırıp biraz gaz verin hangisi daha sessiz?. Aynı durumda olan iki araçla çukura vs girin bakalım hangisinin içinden tıkırtılar gelecek.

ASPARKAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Megane 2 yi yakından tanıyorum. İçeride kullanılan malzeme kalitesizliği ortada. kapı kenarlarında soyulmalar göğüste soyulmalar var. Benim 2005 Astra H'ım var kız gibi duruyor. Dış karosere bakın, astra h'da kullanılan demir malzeme daha kaliteli ve daha etli, sac kalınlığı bile farklı.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence hiç de öyle değil. En azından kendi adıma. Burada tutup da Golf 6 mı Astra H mı deseler veya BMW 1 m Astra H mı deseler yorumum çok farklı olurdu.

Kimseler alınmasın ama Megane2 Astra H'a göre her yönüyle daha kalitesiz bir araç. Lütfen objektif olarak gidip bir bakın, içeride kullanılan plastiklere bir dokunun bakalım. Motoru çalıştırıp biraz gaz verin hangisi daha sessiz?. Aynı durumda olan iki araçla çukura vs girin bakalım hangisinin içinden tıkırtılar gelecek.

ben 3. nesil araçla karşılaştırdım o yüzden megane demiştim ama 2. nesil olunca dedikleriniz tamamen doğru.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insan kendi evladı suçlu olsa bile onu kollar ya sizlerinkide o misal :)

yok babam burada bukadar opel e düşkünlük varken carrera gt ile astra h yi kıyaslasanız gene astra h diyeceksiniz...benim servisimdeki abi boş yere demiyor,opel müşterisi gibi müşteri düşman başına,ufo yla geliyolar sanki hepsi :)

Caner yine iyi söylüyorsun da vw tsi motoruna ve hele o hasar gördüğünde ya da arıza yaptığında 15 milyarları bulan hatta araç değişimine kadar giden ve 150binden sonra iflas eden DSG şanzımanlara ne demeli?Sanki bunları üretenler insan değilmiş gibi, sanki orion gezegeninden falan gelmişler gibi muamele görüyor..Ben vw ve mazda forumlarına da girmiştim...VW forumlarında haksız yere yerden yere vurulan opel modellerini harcarlarken tam da senin ifade ettiğin bir dünyadan bakıyorlardı olaya..Ki mazda forumunda adamlar opeli her modellerinde hakkını verdiklerini söylüyorlardı...Yani mazda forumundakiler kadar dürüst olmayan vw forumcuları var ortalıkta...

Sonuç itibariyle laguna ile kıyas edersen anca akoru tutar astra h ile...Megane lar foss tur..Megane serisi 3 ile başlar...Misal Sport Tourer megane 3..Bahadır abi ye de bu konuda katılıyorum..Son clio ve megane 3 ST ler gerçekten ciddi araçlar..Sonunda avrupalı araç üretmeye başladı reno ;)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar konuya sonradan yardırmak nasip oldu. Öncelikle Can Kemal bey abimize bir sorum olacak. Aynı dönemde aldığınız megane'ın boş+boş olma ihtimali var mı acaba?, boş veya ful araçlar arasında ses yalıtım farkı olabilir. Bir kaç kez "ABİ BU KAÇ BASIYO!?" gibi yapışacak seviyede ciddi manada güzel görünen meganeII 1.5 dci görmüşlüğüm var. İç döşemeleri, konsol göstergeler vesaire astra kadar güzel tasarıma sahip olmasa da çok da felaket değil, dış tasarım olarak astradan daha hoş olduğunu düşünüyorum. Tasarım olarak bir daha MeganeII kadar güzel tasarlanmış megane çıkarmı emin değilim ben...
Performansa gelince 1.5dci motorun 2lt vectradan üstün olup olmadığını bilmiyorum ancak, eğer dediğiniz gibi ise ben 1.3 cdti astraları 2litre vectra ile kıyaslamam bile yanımda çok hantallar, vectra ile kapışabiliyosa 1.5 dci astradan bariz daha güçlü diyebiliriz ancak ben o kadar güzel görünen araca o sesi yakıştıramıyorum, çok berbat TDCI ford sesinden beter çatırtılı çalışıyor.
1.3 CDTI custom yazılım yapmadan yetersiz kalıyor diye söylentiler var, chip yapınca iyi gittiğini söyleyenler var ve 1.3CDTI motor ne yazık ki gördüğüm kadarıyla sorun çıkartıyor, X20XEV in günümüzdeki yerini almış olduğunu düşünüyorum, yanlış mıyım acaba?
Sağlamlık olarak 10 takla atmış her tarafı akordiyon gibi olmuş kazalı bir megane içinden sersemleme hariç darbe almadan çıkan bir arkadaş-arkadaşı biliyorum, ufak dokunmalarda kaportanın kolay esnemesi bir sağlamlık kriteri olmamalıdır. Renault düşmanı sayılırım, fluence'den nefret ederim, renault'un ürettiği araçlara kanım ısınamıyor ama MeganeII astraya göre daha alınası bir araç, kıyaslama yapacak olursak şöyle liste şeklinde ;

Megane çünkü
Daha sorunsuz
Daha hoş karoser tasarımı(bence)
Daha atak motor
Sert süspansiyon dolayısıyla virajlarda stabil

Astra çünkü
Daha yumuşak ve konforlu
Motor daha sessiz
iç tasarım
2. el olarak piyasada daha değerli
+vergi ve yakıt?avantajı

Son düzenleme: